Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

bio

Citat din: Ioan Olaru din Octombrie 19, 2013, 02:54:37 AM
.......nu uitati toti avem ceva in comun si nu foarte diferit adica ingrijim albine......

.. =))..Ionica, imi plac fanteziile tale.

Nu cred ca ai ceva in comun cu mine ..... nu cred ca ai ceva in comun cu cei care ingrijesc albine .

Ceva in comun ai cu nea ursu.. Pe romaneste, voi doi, "puneti albinele sa se incaltze cu fesul"...nu le ingrijiti.

bucovineanu

Acelasi lucru cred si eu despre ce face Ursu si dupa care s-a luat si Ioan. Bietele albine au devenit la ei niste cobai si ele trebuie sa se comporte asa cum decid ei. Ei hotarasc ce e mei bine pentru albine. Ba mai mult, trebuie sa supravietuiasca pline de paraziti, cu tratamente facute atunci cand cred ei. Asta deoarece sunt cazate in stupi "bio".

sorinma

Citat din: bio din Octombrie 19, 2013, 12:51:08 PM
Citat din: Ioan Olaru din Octombrie 19, 2013, 02:54:37 AM
.......nu uitati toti avem ceva in comun si nu foarte diferit adica ingrijim albine......

.. =))..Ionica, imi plac fanteziile tale.

Nu cred ca ai ceva in comun cu mine ..... nu cred ca ai ceva in comun cu cei care ingrijesc albine .

Ceva in comun ai cu nea ursu.. Pe romaneste, voi doi, "puneti albinele sa se incaltze cu fesul"...nu le ingrijiti.


=))
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

feerary

In timp ce noi vb, el si-a facut loc si la tvr 2.... is curios ce aberatii va mai spune. Destept omu! Apiardealu' l-a "mituit"( ii promoveaza filmarile)  :uimit:   Pai cum sa nu prinda teren omu cand are atati sustinatori care il promoveaza.

costi82

consider ca ii un om cu multa cultura generala, cu mult mai multa fata de multi alti care posteaza urat despre el, problema e ca vrea sa-si promoveze asa zisa inventie a lui printre care si multe aberatii, omu ar face orice ce sa-si vanda lada, prosti is cei care il promoveza, dar totusi raman la parerea ca are si ceva cultura mai ales in ceea ce priveste matematca, apicultura fiind un job auxiliar din care vrea sa scoata bani de pe asa numitii visatori care dupa acea vor da cu  ))/
Apicultura e o arta care trebuie respectata!

SPYKAL

#2225
Nick, completeaza si tu datele la avatar sa stim si noi cu cine stam de vorba. Stima si respect!!!

bio

#2226
Citat din: nick din Octombrie 20, 2013, 03:34:51 PM
consider ca ii un om cu multa cultura generala, cu mult mai multa fata de multi alti care posteaza urat despre el, ...

Cred, ca te-ai grabit in afirmatii..

Pe multi din apicultori dupa acest forum nu ne intereseaza cultura generala a sarlatanului ursu. Noi il tratam din punct de vedere apicol si moral.
Acesta este un forum apicol  si din punct de vederea apicol tehnologia lu' nea ursu este greoaie si imposibil de pus in practica intr-o stupina profesionista.

Eu nu pot sta pasiv la minciunile acestui sarlatan....

Eu, poate nu am cultura ge4nerala a sarlatanului ursu ...Dar nici tupeul sa-i maninc de bani pe incepatorii in tainele apiculturii.. .






istodorescu vasile

pe multi de aici nu ii intereseaza cultura generala a d-lui ursu fiindca nu ne pregatim de vreun concurs de cultura generala ,ii intereseaza apicultura care ne aduce pe toti in fata monitorului, acea apicultura pe care profu  on line  incearca sa ne-o impuna , desi realitatea este alta.cit de indiferent as fi parca nu pot sa ma abtin cind vad atitea aberatii din partea lui catre niste oameni care stiu cite ceva despre apicultura. nu poti sa pretinzi niste lucruri in fata unor cunoscatori  sa incerci sa dai lectii unor oameni mult mai pregatiti decit tine asta este deranjant

dredd

avand in vedere utilitatea apicola a sifonierului bio, propun mutarea discutiei la una din categoriile "Postari non-apicole" sau "Tepari"
:qp:

MariusApicultura

Citat din: Ioan Olaru din Octombrie 19, 2013, 02:54:37 AM
....., restul e pentru caturi roinita si restul. ....

Hm.."restu e pentru ...restu.."..cata intelepciune...e blocat creierasul meu la o asa citatie.. ))/ ))/..bine ca nu mai avem si altceva in comun.. :D :D :P :P...  =)) =))..:hi: :hi:
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

feerary

Citat din: adrian_bz din Octombrie 20, 2013, 09:43:40 PM
avand in vedere utilitatea apicola a sifonierului bio, propun mutarea discutiei la una din categoriile "Postari non-apicole" sau "Tepari"
:qp:
sau macar sa se puna ghilimelele de rigoare la titlul subiectului

mape 48-petru manea

E clar ,voi sunteti invidiosi  :D
Azi pe la 17 si cevape TVR II  cine credeti ca era ?  a-ti ghicit ---profu de mate ---nu stiu daca a vorbit si de albine ca am prins numai finalul zicea : "la mine orice lectie de matematica este o inventie "
mai era si un magician care i-a pus o problema --sa scada un numar de 4 cifre dintr-un numar mai mare tot din 4 cifre   si si si a gresit o scadere simpla ---da e clar e cel mai slab apicultor dintre matematicieni si cel mai slab matemetician dintre apicultori

o vorba din popor zice "cine e prost si tace din gura nu stie nimeni ca e prost "orice legatura cu cele postate mai sus este intamplatoare   :P

SPYKAL

#2232
Citat din: mape 48-petru manea din Octombrie 21, 2013, 07:03:13 PM
Azi pe la 17 si cevape TVR II  cine credeti ca era ?  a-ti ghicit ---profu de mate ---...
Priviti de la minutul 15.45 si va minunati. Cum spune si domnul Mape, profu' s-a "emotionat" foarte tare la o simpla scadere...  ))/ ))/ ))/ :qp: :qp: Asta sa fie explicatia pentru care a fost data afara din invatamant????  :nudie:  :hippo:

www.tvrplus.ro//editie-romania-frumoasa-141797

pad3

aici sunteti rai, oricine o putea pati, e vb doar de trac.

nu trageti in mine, nu sunt un fan al conjudeteanului meu, dar sa ii lasam profului ce-i a lui -aritmetica- :)) si dresajul (apropo abia astept sa vad cum a reusit sa scape si de celalalt lup. pacat ca era un exemplar inteligent, chiar ar fi avut ce invata din comportamentul lui, mai aleas ca risca sa ramana fara albina(bio)
somnul ratiunii naste monstri

bucovineanu

Trac poate sa aiba cineva care se afla pentru prima data in fata unor camere de filmat. Dar cineva care a facut de multe ori turul catorva televiziuni si care se lauda ca a inventat manuale de matematica nu poate avea trac atunci cand rezolva o problema de clasa a doua. Probabil nu se astepta sa fie pus la calcule sau nu stiu ce s-a intamplat.