Iernare

Creat de PricopArthur, Noiembrie 10, 2007, 04:17:36 PM

« precedentul - următorul »

D006

Sa ne laudam cu fetele? Ce mai viitor in Apicultura ...prea putini baieti in zona
Si eu tot fetita mi-am dorit cineva m-a ascultat... si iata rezultatul ...7 ani ca si alui "marius" ...in foto era pe la vreo 5 ani

D006

Acum din august mi-am dorit albine mi sa implinit din nou 2 roi dar in septembrie dupa mult studiu pe net si carti de vreo 4mil...iata rezultatul?????????????????????   44 de familii...?

D006

asa de inceput ... ce imi mai doresc .............eh un an bun si miere multa...la toati stuparii.

D006

sa va arat si paznicul stupinei?

D006

si inca una si gata ca deviem de la subiect...

D006

Iernarea?
apropo prin alte zone cum e vremea la mine nu prea frig nici zapada de fapt pozele sunt facute azi , noaptea maxim -4/5... ziua 2/3 grade....dupa cum zice meteorologii nu prea va fi extreme in anul asta, dupa sarbatori cu temperaturi de +... si cica un an fara secta.? oare asa sa fie?

bee_lover

zilele astea pe la noi au fost si minus 15 grade noaptea, ziua pe la minus 5-7 grade,dar incepe sa se incalzeasca...

D006

Citat din: claussi inca una si gata ca deviem de la subiect...
adevarat paznic ai la stupi
cu un asa exemplar de pitbul nu intra nimeni in curte de cum la stupi

pngflorin

Eu cred ca e un  Amstaff (American Staffordshire Terrier), am dreptate d. Claus?
E adevarat ca dupa unii albitrii chinologi deosebirile dintre cele doua rase sunt ff. mici, iar pitbul-ul nu este recunoscut de asociatiile din domeniu.
Cat despre albinute, felicitari si la mai multe! :hi:

D006

ok... e un exemplar de American Bandogge Mastiff... cum se creaza aceasta rasa doar prin imperechere intre un mascul Pitt Bulls si o femela Mastiff Neapoletan... rezultatul se vede.

D006

Marius are dreptate ... adica intra toata lumea in curte dar , doar in prezenta mea. Daca fac greseala si intru in casa o secunda cel ce a ramas afara e cam terminbat. :hi:  :mad:  ...si e foarte cuminte!  se vede nu_

D006

Pt dl. pngflorin ... e adevarat seamna cu un Amstaff dar diferenta e mare ... Adica vreo 55/60 Kg, inaltime de 65cm...deci mult mai mare decat un amstaff si pitt bulls. Inaltimea si greuatea de la mama Neapoletan si ... feroce ca si tatal pitt bulls, e fain imi plac cainii, porumbeii, acvaristica iar mai nou ALBINUTELE de care nu ma mai pot desparti... e o boala grea cred ca toti sunteti la fel ???????????????

D006

ce zici dl Bio?   Nu stiu de unde dar imi pari foarte cunoscut... oare ne stim de prin Campina, sau nu stiu de unde dar imi pari tare cunoscut . :nod:

D006

iar mai nou ALBINUTELE de care nu ma mai pot desparti... e o boala
si cu ce se trateaza aceasta boala pe care o avem toti

D006

Urez apicultorilor de pe formul apiardeal, un Craciun fericit, la multi ani si anul 2008 sa fie mai bun ca 2007.