Iernare

Creat de PricopArthur, Noiembrie 10, 2007, 04:17:36 PM

« precedentul - următorul »

D006

Deci al meu la aproape patru ani...ar fi pe aproape la virsta cu nepotica colegului...

D006

..este mai veche poza...prislea in brate la tataia...

pngflorin

falcutele alea grasute sunt de la tati............ :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl: ...puiul tatii..Prislea...cel obraznicutz...

D006

Nepotica se numeste Dorisandra Steafania si are 1 an si 7 luni.

D006

..SA VA TRAIASCA...scumpete mica..

D006

sa va arat si eu fetita mea nu?
are 7 ani acum in decembrie

pngflorin

Domnisoara in toata regula, sa fie sanatoasa si sa ai numai bucurii alaturi de ea.

Cristian IONITA

Citat din: mariussa va arat si eu fetita mea nu?
are 7 ani acum in decembrie
sa-ti traiasca fetita
da .. o intrebare ... M-ul din poza tot al matale este? toata stima
va aspept si pe www.aro4x4.net .... o sa gasiti mai multi pasionati de Zimbru

frantescu

sa ne laudam cu viitorul apiculturii.Poate ei vor prinde alte vremuri...

frantescu

si baieti ca fete tot vazuram

D006

Citat din: frantescusa ne laudam cu viitorul apiculturii.Poate ei vor prinde alte vremuri...
Eu sunt pesimist in ceea ce priveste viitorul apiculturii..
  Apicultura este o ramura a agriculturii...si taran prea bogat nu prea am vazut la cita munca este...Ma uit la actualii pensionari din agricultura, comparativ cu cei care au lucrat in alte domenii...diferente enorme...Diferenta dintre pensiile unora si altora ne arata cum priveste statul agricultura ..si odata cu ea si apicultura...
  Regimul trecut sprijinea ...din cite am auzit , apicultura. Actualii guvernanti si se pare ca si viitorii ,  nu au timp ei de ''maruntisuri''...

pngflorin

Nelu, asta da incurajare vis a vis de cei incepatori si nu numai, care doresc sa se dezvolte.
Este posibil sa fie o realitate...............
La anul in toamna, eu imi doresc sa am " pe capatai "cum se spune pe la mine, 20 de stupi.
O fac din placere, dar nu m-ar deranja insa daca as amortiza cheltuielile curente.

PricopArthur

Un apicultor batran spunea "daca ai castigat, continua; daca ai pierdut, continua".
Miere multă şi inimă curată!

pintilied

Citat din: bio
Citat din: frantescusa ne laudam cu viitorul apiculturii.Poate ei vor prinde alte vremuri...
Eu sunt pesimist in ceea ce priveste viitorul apiculturii..
  Apicultura este o ramura a agriculturii...si taran prea bogat nu prea am vazut la cita munca este...Ma uit la actualii pensionari din agricultura, comparativ cu cei care au lucrat in alte domenii...diferente enorme...Diferenta dintre pensiile unora si altora ne arata cum priveste statul agricultura ..si odata cu ea si apicultura...
  Regimul trecut sprijinea ...din cite am auzit , apicultura. Actualii guvernanti si se pare ca si viitorii ,  nu au timp ei de ''maruntisuri''...
Nici in regimul trecut preturile de aqchizitie nu erau prea mari,in
jur de 1,5-2,2 kg zahar la 1 kg miere.Avantajul era ca piinea era 4 lei.Cunosc apicultori care in anul 1985 aveau la CEC 500-600000 mii lei. O dacie era 70000 lei. Desfacerea era asigurata prin ACA sau prin cooperatie.
Nu tot ce zboara,face miere!