Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

stupar

Rm-Sarat este un oras si cred ca populatia este impozoitat la un nivel oare care oras.Cum se explica ca primaria nu dispune de un utilaj de dezapezire?La noi in Ardeal aproare fiecare comuna are un tractor cu o cupa si o lama cu care intretine drumurile comunei si sapa santuri si iarna curata drumurile de zapada.
Dl-Dragos!Am ramas dezamagit sa vad ca cu targa cara pacientul la o distanta de 2 km pe drumul principal ca ambulanta a ramas potmolit in drum ??

albinasebes

dedule, ti-a venit a doua scrisoare, ca intr-o luna sa semnezi finantarea? inseamna ca ti-ai facut PFA si toate celelalte, si le-ai depus? nu inteleg exact. eu sapt asta termin cu actele si le depun.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

orbanstefan64

2010 8 decembrie am depus dosarul de finanatare in 22 ianuarie 2011 am primit banii anul trecut prin 23 decembrie am depus dosarul  azi 15 februarie inca nici un semn ...... :uimit: :uimit:

albinasebes

toate merg greu anul acesta, azi am depus dosarul pt finantare pe 141 si mi-au spus ca peste o luna jumatate ma cheama sa semnez finantarea. deci toate merg f incet.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dedu

Citat din: albinasebes din Februarie 15, 2012, 08:23:33 PM
dedule, ti-a venit a doua scrisoare, ca intr-o luna sa semnezi finantarea? inseamna ca ti-ai facut PFA si toate celelalte, si le-ai depus? nu inteleg exact. eu sapt asta termin cu actele si le depun.

In acea scrisoare zicea ca a fost trimis dosarul la Bucuresti si ca trebuie sa astept raspuns de la Bucuresti daca il aproba ori nu!!!
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

gaby 73

Nu mai posteaza nimeni pe Jurnalul apicol? Domnule Dragos v-ati suparat pe noi? Va urmaream cu interes activitatea.

D006

  Merge asa greu forumul incat ma plictisesc pana se incarca o postare. Nu mai spun ca pur si simplu am cam obosit din cauza catorva "oameni de bine" care vad viata intr-un anumit fel .
  Sa fim optimisti si sa asteptam si zile mai bune.

TraianCH

domne dragos eu cred ca  un 90% le plac postarile d-voastra.pur si simplu ignoratii pe acei  carcotasi...orcum eu/NOI asteptam  mult indragitele filmulete si  sfaturi.
Singurul lucru imperfect in natura este rasa umana!

amazon66

d-le
simt ,c-am ce simti,stiu e foare greu ,te-ai expus la multe deschizandu-ti sufletul si prezentand multe chesti in care ti-ai expus, inclusiv familia.
multi te invidiaza ,dar n-au curajul s-o recunoasca ,pefera s-arunce cu noroi crezindu-se niste genii,cine- s ACEII? niste noname pe care intimitaea din spatele monitorului ii face sa se creda niste zmeii.stai far nici o grija multi iti apreciaza tot ce faci si faci excelent pt nivelul nostru de cultura ,nu dezarma ,multi te-urmaresc din umbra si le placi,s-ai o zi excelenta-ti doresc

mirea-daniell

 Comuna Lapusata  judetul Valcea. Astazi 22 februarie 2012 am avut zbor de curatire masiv...au iesit fetele ca la cules. Nu stiu ce zic cei de la starea vremii dar a fost un ochi de vreo 1.5 ore cu temperatura de 10 grade si cred ca resimtit a fos cam 12-13 grade.  Acum ca se indreapta timpul m-am apucat de turte cu proteina. Va spun ce reteta am facut si va rog sa va dati cu parerea.

1.  4.7 kg zahar pudra
2.  2 kg miere de rapita
3.  0.8 kg polen (25% pb)
4.  1.5 kg Faina de soia nemodificata genetic  (SANOVITA)  (49 % PB)
5.  1 Kg lapte praf degresat  (34% PB)

Polenul l-am dizolvat in 350 ml de protofil marca Dragos pe care il fac a doua oara deoarece am fost multumit de primul.


Cu respec,

Daniel Mirea

D006

  Ultima descoperire in materie de funduri antivarooa :

gaby 73

Parca as cumpara si eu cateva funduri antivaroa acest model indiferent de pret . Rog adresa si alte detalii!

TraianCH

Nici  de  varachet  nu vom mai avea  nevoie :nod:
Singurul lucru imperfect in natura este rasa umana!

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Februarie 26, 2012, 07:18:21 PM
  Ultima descoperire in materie de funduri antivarooa :

laura stie ce ventilator au fundurile la care visezi?
ia sa copii eu poza sa i-o trimit pe e-mail
poate ti le arunca din curte sa vin eu sa le iau.



:lol:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

LUCIAN_DANILA

Fara ochelari pare centrifuga de extractie ...! :uimit: