Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

elvis

in filmul de sus ai scuturat stupul besmetic chiar in fata stupilor celorlalti? eu as fi scuturat la 200 m  si dupa 15 min as fi calcat albinele besmetice (outoare)
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

tuturicius

Citat din: dan.smarandoi din Martie 18, 2016, 07:49:26 AM
Mai stai si tu printre stupi,ca s-or besmetici toti,...si risti sa ramai scriitor cu atatea informatii acumulate.Si ca sa invart putin cutitul in rana,....bag mana in foc ca n-ai nici femeie   ))/
Din ce ai scris imi dau seama ca ai binoclul la ochi ca sa-ti cauti si tu o femeie .... Oricum, si cu binoclul la ochi, dupa ce scri, usor poti fi confundat cu o baba NF si barfitoare ...
Succesuri nebanuite!!!  :hi:

Pustu

Citat din: elvis din Martie 18, 2016, 10:16:16 AM
in filmul de sus ai scuturat stupul besmetic chiar in fata stupilor celorlalti? eu as fi scuturat la 200 m  si dupa 15 min as fi calcat albinele besmetice (outoare)
Doar frigul m-a facut sa gresesc . Batea un vant ....  ))/
Citat din: tuturicius din Martie 18, 2016, 11:15:59 AM
Din ce ai scris imi dau seama ca ai binoclul la ochi ca sa-ti cauti si tu o femeie .... Oricum, si cu binoclul la ochi, dupa ce scri, usor poti fi confundat cu o baba NF si barfitoare ...
Succesuri nebanuite!!!  :hi:
Te rog frumos  :P Nu te lua de moldoveanul meu  =)) Am eu ac de cojocul lui  =)) :rotfl: =))
Multa sanatate

Pustu

http://www.youtube.com/watch?v=mQVJmoVKjBM

Am cel putin o rama de capacit in plus la cei restransi si  impachetati

mmacreanu

Citat din: Pustu din Martie 18, 2016, 06:24:27 PM
http://www.youtube.com/watch?v=mQVJmoVKjBM

Am cel putin o rama de capacit in plus la cei restransi si  impachetati

cum adica: restrangerea si impachetarea: pro sau contra? Unde zice ca acest lucru este optional?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

Pustu

Citat din: mmacreanu din Martie 19, 2016, 05:40:05 PM
cum adica: restrangerea si impachetarea: pro sau contra? Unde zice ca acest lucru este optional?
Pai unde zice ca e obligatoriu ?

Pustu

Una proaspata ca tot am despachetat si largit stupii

mmacreanu

Citat din: Pustu din Martie 19, 2016, 07:50:43 PM
Citat din: mmacreanu din Martie 19, 2016, 05:40:05 PM
cum adica: restrangerea si impachetarea: pro sau contra? Unde zice ca acest lucru este optional?
Pai unde zice ca e obligatoriu ?

in toate cartile de apicultura!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

mmacreanu

Citat din: Pustu din Martie 19, 2016, 08:02:35 PM
Una proaspata ca tot am despachetat si largit stupii

naspa vreme!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.


corneliuhrom

D le Pustu filmuletele sunt educative as vrea sa stiu daca aveti fund antivaroua vad ca folositi folia si fara nimic peste [ziar 'paturica ] la schimbari de temperatura brusca  se pote produce mult condens .Este o parere a mea .

Pustu

Nu am FAV . Am 5 cm de polistiren in capac . Am urdinis superior . Condens nu prea am . Si cel mai important nu sunt domn =))
Multa sanatate

Pustu


tuturicius

Citat din: Pustu din Martie 19, 2016, 08:02:35 PM
Una proaspata ca tot am despachetat si largit stupii
fuuuuck .....

MIHAI BALS

Citat din: Pustu din Martie 18, 2016, 07:23:07 AM
Citat din: MIHAI BALS din Martie 18, 2016, 01:44:33 AM
nu tati,intrebarea mea era foarte precisa!
multi stupari...nu mai au neveste!
au...albine!
tu?
ce ai?
Inca mai am ... nevasta  =)) =))
Citat din: MIHAI BALS din Martie 18, 2016, 01:56:05 AM
pustule,cazi (daca mai ai de unde) in penibil!
insisti( prosteste) cu hranirea.
se rad multi de tine si tu,botanistul,le dai in bune.
ai miere in stupi?
   NU mai faci HRANIRI!!!

Cine rade la urma rade mai bine !
Multa sanatate
bravo tati,asa te vreau,calit!
(stii...si fierul trebuie calit!,aici forja sunt si eu!)
te salut prieteneste!