Nea Costica din Buzau

Creat de Nea Costica din Buzau, Ianuarie 19, 2012, 03:39:28 PM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: POSTASUL din Februarie 04, 2012, 09:07:06 PM
dedicatie pentru dv. si fam dv  :hi:  :hi:                                                                                       
]
Petrica, multumesc mult pt promtitudine, am mai spus si altui coleg, am avut de infruntat ,,teroarea" unor oameni de bine, si fiind in proportii ,,disproportionate"  :yahoo_cry: ^:)^, a trebuit sa consum mai multa energizante.  :rotfl: =)) :rotfl:, [ 1kil vin alb cu apa minerala, Borsec]. Sa fii sanatos tu si familia ta!! :hi: ps daca se considera reclama [la vin] moderatorii sa stearga.  :rotfl: =)) :rotfl: =))
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Multumesc Postasule, mia-i adus cea mai frumoasa bucurie, la mine se incarca foarte greu [ma refer la pc], dar am avut rabdare, si bine am facut, cum ai zis tu ca ai intinerit cu n ani cand ti-a placut o atmosfera, eu am devenit copil. Atentie, nu sunt extremist, nationalist, sau alte extreme.
Petrica, te intreb; de ce ati acceptat frunza curvei, pt promovarea Romaniei in lume daca stiati ca aveti asa ceva, stiu ce zici, ca nu nea intrebat nimeni, si ai dreptate, iaca eu te-am intrebat, si acuma datorita tie, toti forumistii pot asculta impreuna cu copii si nepotii etc ,,maneaua"   :uimit:,lui Ciprian Porumbescu.Te salut si te respect! :hi: cu drag C.B.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 04, 2012, 11:16:02 PM
... ps multumesc pt intelegere dar numa 2 zile ca luni ,,ma "astepti la cotitura.!!!! :rotfl: =)) :rotfl: :hi:

Fara negocieri, ca nu suntem la piata!!! Daca am spus patru zile de canoane, pai atunci patru zile raman!!!
Doua week-end-ul asta si doua week-end-ul urmator! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Citat din: pharaonu75 din Februarie 05, 2012, 07:36:00 AM
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 04, 2012, 11:16:02 PM
... ps multumesc pt intelegere dar numa 2 zile ca luni ,,ma "astepti la cotitura.!!!! :rotfl: =)) :rotfl: :hi:

[Fara negocieri, ca nu suntem la piata!!! Daca am spus patru zile de canoane, pai atunci patru zile raman!!!
Doua week-end-ul asta si doua week-end-ul urmator! =)) =))]
Asa da, daca-i canon e cu placere. :uimit:. Dane fii atent cu ce ma lupt eu de azdimineata. si nu ma ajuta nimeni, ca sa dau numa un exemplu, Fanica venea, dar a ramas inzapezit in beci!!  :rotfl: =)) :rotfl: =)):hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

POSTASUL

#184
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 05, 2012, 12:43:59 AM
[ 1kil vin alb cu apa minerala, Borsec].
mai nea Costica sunt de acord cu dv. in absolut tot ce ati zis pe aici  :nod:  dar sa strici bunatate zaibar cu apa , aici nus de acord cu dv.   , apa nui buna nici in cizme  si dv o puneti in vin??? ,  mai bine miai trimite mie o juma din damigeana aia sa vad daca ai bun sau ba    :hi:  :hi:                                                                                                 
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Nea Costica din Buzau

Eu nu sunt de acord cu ,,dumneavoastra"  :nono:, daca te repeti o sa-ti dau canoane, vezi ce mi-a facut Fharaonu?  :uimit:. In rest totul e in regula, numa ca vinul l-am lungit sa pot fii alaturi de voi, si sa ascult Balada, inca odata mult-am!!.ps am fost la Cacica sa iau sare, cred ca intra in compozitia pastei de pe electrozii de sudura, si am trecut si prin comuna unde s-a nascut Ciprian Porumbescu, si care-i poarta numele. O amintire foarte placuta, multumesc bucovinenilor, multumesc Bucovina!! Sa fiti sanatosi !!!  :hi: C.B.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64


Asa da, daca-i canon e cu placere. :uimit: . Dane fii atent cu ce ma lupt eu de azdimineata. si nu ma ajuta nimeni, ca sa dau numa un exemplu, Fanica venea, dar a ramas inzapezit in beci!!  :rotfl: =)) :rotfl: =)):hi:


eu nu am beci  =))

POSTASUL

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 05, 2012, 08:13:22 PM

Fanica venea, dar a ramas inzapezit in beci!!  :rotfl: =)) :rotfl: =)):hi:


eu nu am beci  =))
mai Fanel  treaba cu inzapezitu in beci e o aluzie , asa ca daca nu ai beci ai ramas izapezit in camara  =))  =))  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

orbanstefan64

am inteles,nu s asa de prost cit is de mare  =)) =))

Nea Costica din Buzau

Citat din: orbanstefan64 din Februarie 05, 2012, 08:13:22 PM

[Asa da, daca-i canon e cu placere. :uimit: . Dane fii atent cu ce ma lupt eu de azdimineata. si nu ma ajuta nimeni, ca sa dau numa un exemplu, Fanica venea, dar a ramas inzapezit in beci!!  :rotfl: =)) :rotfl: =)):hi:


eu nu am beci  =))]
Asa e ca, la voi ii zice altcumva, eu nu stiu cum ii zice, daca stiam engleza il intrebam pe printul Ceals  :uimit: :yahoo_cry: [vezi ca nu stiu], nu te mai ascunde dupa cuvinte ca n-ai inteles, ce am zis eu, arata ce ai facut in ultimile 20 de ore?? :uimit:  :rotfl: =)) :rotfl: =))
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 05, 2012, 08:39:25 PM
...arata ce ai facut in ultimile 20 de ore?? :uimit:  :rotfl: =)) :rotfl: =))

Nu poate sa arate, pentru ca nu suntem forum XXX!!! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Citat din: pharaonu75 din Februarie 05, 2012, 08:44:26 PM
Citat din: Nea Costica din Buzau din Februarie 05, 2012, 08:39:25 PM
...arata ce ai facut in ultimile 20 de ore?? :uimit:  :rotfl: =)) :rotfl: =))

[Nu poate sa arate, pentru ca nu suntem forum XXX!!! =)) =)) =))]
Ma tu tii cu ursu  :rotfl:, de ce ii dai apa la moara, de ce ii deschizi portite, sunteti complici  :smile: ??? Eu nu l-am intrebat ce a facut cu vecina  :rotfl: =)) :rotfl:^:)^ =D> ^:)^ =D> :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Va salut pe toti!!  :hi:
Acum cateva zile in urma am facut niste  turte, din zahar invertit, metoda lui nea Gica.
Am sa va prezint cateva poze, si daca va intereseaza va descriu si cum am procedat.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

TraianCH

Singurul lucru imperfect in natura este rasa umana!

cristi ciuc

Nea Costică, în paharul ăla de lângă pungi lichidul nu pare invertit 100% :nod: