Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

 Oricum ce i s-a intimplat e si din vina lui ,pacat de munca si albine .

stefan1

  Imi pare rau de ce i s-a intamplat profesorului! Ca sa cunoastem situatia trebuia sa stim si varianta celeilalte parti. Eu ma tem ca a fost vorba de o nemultumire privitor la puterea acelor roi sau de dezvoltarea lor (de fapt se vede langa gard o stiva de lazi care nu pot avea albine). Dar in acest caz trebuia sa-i dea roii si toate lucrurile. El a procedat banditeste. Cum sa muti 300 m familiile de albine fara sa anunti stuparul? Aproape toate culegatoarele acelor stupi s-au pierdut. In plus si roii care au ramas pe vatra au putut sa aiba probleme, ca parca se spunea ca era o perioada fara cules, cand albinele straine sunt primite mai greu. Au putut fi albine intepate, si chiar matci omorate. Putea sa apara si furtisag.
  Sunt curios ce va zice justitia! Dar justitia noastra este oarba, asa ca foarte rar gaseste dreptatea.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

prisecarul

semeni vant, culegi furtuna!
pacat de albine!
mare pacat!
si totusi. ceruse sau i se promisese o oarecare parte din fondurile pe care urma sa la incaseze colaboratorul?
caci, este totusi ceva putred la mijloc!
nu pleci la oferta primului venit la o asemenea distanta!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

mape 48-petru manea

profu a promis probabil ca metoda lui de inmultire este verificata si este buna
tanarul nu a fost multumit de rezultate si a procedat asa
este una din posibilele varianta
pe tanar nu il cunosc si in profu nu am incredere ---se vor descurca ei pana la urma

marius_vfp

salut, daca online are acte la notar facute , de luare in concesiune acel teren sau arenda , proprietarul terenul e bun platnic de tot ce sa produs acolo , ceea ce nu a facut online e ca trebuia chemata politia la fata locului sa constate abuzul , se luau declaratii de la ambii , se jucau cu cartile pe masa , cand vine politia se constata legal un lucru chiar dca politia da din umeri si nu face nimic  ei intocmesc hartii perfect legale de care tribunalul tine seama , acum online a ramas si cu botu umflat si cu stupina varza

spor la treburi si faceti acte la notar peste tot pe unde mergeti .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

Chiar daca uneori pe aici l-am criticat de Domnul ( Profesor de matematica ) imi pare rau de situatia Dansului, nu mi-a facut nici un rau asa ca nu pot sa il dusmanesc chiar daca i-am criticat metodele .

Citatspor la treburi si faceti acte la notar peste tot pe unde mergeti

Faceti acte, pastrati chitante, dovezi in legatura cu orice, nu se stie cand va vor fi de folos, nu puneti prea mare nadejde in cuvantul unuia si a altuia, in epoca asta "moderna" o hartie valoreaza mai mult decat cuvantul unuia .

prisecarul

si mai ales atentie la marajul castigurilor usoare!
escroci sunt la fiecare pas!
chiar si hartiile incheiate, nu tin de cald!
dovedesc fapta, dar nu garanteaza recuperarea pagubei!
deci, atentie,atentie si iar atentie!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

prisecarul

Citat din: prisecarul din Septembrie 23, 2012, 07:37:25 PM
si mai ales atentie la marajul castigurilor usoare!
escroci sunt la fiecare pas!
chiar si hartiile incheiate, nu tin de cald!
dovedesc fapta, dar nu garanteaza recuperarea pagubei!
deci, atentie,atentie si iar atentie!

PS nu ma refer la acest caz, pentru ca nu cunosc intelegerea dintre parti!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64

cu tote actele incheiate .......vb lui stefan 1 justitia ???????
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

marius_vfp

cu tot respectul pentru tine domnule stefan esti om priceput si imi placi , insa justitia isi face mai bine  meseria atunci cand e vorba de cel care fura un ou si nu FNI-ul sau altele similare .
spor la treburi
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube