Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: romikele din Iulie 09, 2012, 10:32:46 PM
Citat din: Obombo din Iulie 09, 2012, 10:13:56 PM
... Poate ne lamureste Pharaonu, care s-ar parea ca le-a vazut pe toate. Poate o sa-i faca proful cadou un stup, pentru abnegatia de care da dovada :zzz:.
Cred ca asta si urmareste  :rotfl:

Mie imi place sa lucrez pe verticali...  :wink2:


Am vazut multi apicultori care lucreaza pe orizontali, in special in pat cald si care au scos productii foarte bune de miere per stup. Deci productie se face si pe orizontali, nu doar pe verticali, esentialul este sa ai albina, ca nu cutia face mierea ci albina (am mai spus asta de atat de multe ori incat mi s-au tocit degetele, iar tastaturi am schimbat vreo trei bucati).

Daca profu' reuseste sa umple cutia de albina in varfuri de cules, atunci va avea productii bune... dar din cate am vazut eu, nu prea il intereseaza recolta de miere ci mai mult ii place sa bibileasca matcile, sa le inghesuie cate 2-3-4 intr-o cutie si sa le filmeze. Nu spun ca filmele domniei sale sunt anoste, insa se pare ca urmareste altceva decat ceea ce urmaresc multi, adica productia de miere.

Pe prof il intereseaza sa vanda acele cutii, sa vanda DVD-urile pe care le-a scos, sa-si promoveze modul de lucru cu lada minune, sa adune zeci/sute de mii de vizualizari pe youtube, etc.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Eduard Rotaru

Salutare la toata lumea.

"Dragii mei", ca sa parafrazez pe cineva pentru prima si ultima oara, tin sa va aduc la cunostinta ca acest "prof" este de fapt unul din cei mai mari ESCROCI ai Romaniei. Am destule argumente pentru aceasta afirmatie....asa ca mai bine nu il mai laudati atat (pt cei care il lauda)...

apivasmob

Dar nimeni nu ii face statuie acestui Prof-Online.
Si dezvaluie de ce este dintre cei mai mari ........ ai Romaniei.
Sanatate tuturor apicultorilor

Eduard Rotaru

Pai ma numar printre cei care au avut de-a face cu acest individ. In spatele camerei si a crucii (caci cica este un mare credincios) e cu totul alt om...de fapt nu se poate numi om...A fi om e lucru mare cum e vorba....

In fine, povestea e lunga si inca dureaza...

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

orbanstefan64


Florin_Dan

Nu am vazut inca nici un film cu extractia de miere ( titlul filmului ).