Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: stefan1 din Iunie 26, 2012, 01:22:19 AM
  Faraoane, cand ai tu timp sa vezi atatea filme?!!!

Seara!
Unele ma relaxeaza/captiveaza, altele ma amuza, dar din toate invat cate ceva!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

G. Iulian

Eu ii multumesc prof. Ursu pentru ca după ce am văzut filmuletele lui m-am apucat de apicultură. Nu folosesc stupul lui dar mi-am făcut două lăzi asemănătoare in care am pus câte doi roi in fiecare, pot pune si 3 dar nu a fost cazul. Sănătate tuturor.Nu am decupat al treilea urdinis.

jonny_it

Nu sunt de acord cu multe din ideile prof Ursu dar un asemenea film chiar trebuie vazut, in special de catre incepatori.

Si ca sa fiu carcotas: cum isi da seama ca albinele sunt "triste"?  :rotfl:


Citat din: pharaonu75 din Iunie 27, 2012, 10:08:27 AM
Interesant: Familia hotaraste schimbarea reginei iar aceasta se opune

pharaonu75

Citat din: jonny_it din Iunie 27, 2012, 12:42:58 PM
...
Si ca sa fiu carcotas: cum isi da seama ca albinele sunt "triste"?  :rotfl:
...

Pai le vede plangand... sau gaseste lacrimi pe fundul stupului.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

mie imi place comentariul... mai au nitel si dau gol!
aaa ba nu.... a fost out de poarta  =)) :rotfl: =))
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefan1

  Oricum, acest ultim videoclip este foarte interesant. Asa ceva nu am mai vazut. Parerea mea este ca acea matca de fapt vrea sa manance laptisor din acea botca, pe care cred ca stuparul a 'avariat-o' cand a scos rama. Comentariile sunt ca la un meci de fotbal, cum a spus si Razvan.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

dupa ce nu maomoram dupa d-nul online a mai aparut si inbracat in portocaliu

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cornelioandanciu

Domnnu profesor tot vorbeste de performanta.Intrebare:Cate kilograme de miere se poate obtine cu un astfel de stup in pastoral?Poate ca exista un posesor al acestui tip de stup care poate da lamuriri.
Va salut.

orbanstefan64

teoretic ????? practic ??????
:uimit: :uimit: :uimit:  :hi: :hi: :hi:

Obombo

Pai practic, ca pana acum am vazut numai teorie. Nu cred sa fi vazut pe undeva o afirmatie de genul: la stupina asta am obtinut o medie de x kg/stup. E drept ca nici nu am vazut toate filmele profului, face mult mai multe filme el decat pot eu vedea.
Poate ne lamureste Pharaonu, care s-ar parea ca le-a vazut pe toate. Poate o sa-i faca proful cadou un stup, pentru abnegatia de care da dovada :zzz:.

romikele

Citat din: Obombo din Iulie 09, 2012, 10:13:56 PM
... Poate ne lamureste Pharaonu, care s-ar parea ca le-a vazut pe toate. Poate o sa-i faca proful cadou un stup, pentru abnegatia de care da dovada :zzz:.
Cred ca asta si urmareste  :rotfl: