Stupul profesorului Ursu

Creat de pharaonu75, Decembrie 04, 2010, 11:55:16 PM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

bre nea olaru , oara nu ar fi mai bine sa te iei matale de mana cu ofline si sa ne scutesti , comunistii au condus mult mai bine tara asta nu vezi oare ce e afara acum , fii ferm convins ca ceasca nu vindea aurul fierul gazele  si altele , acum hotii conduc tara nu democratii.

referitor la cutia aia magica balsam+sampon+fixativ cand oi vedea eu la matale cutia cu cel putin 3 caturi pline de marfa  intr-un an apicol  ca la altii prefer sa merg pe ce vad eu ca merge mai bine zonei DB10r. da pan atunci mucles.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

feerary

Sunt curios cine il va confrunta pe online la targu de la Slobozia... Aici ii usor sa scriem dar cine are curajul sa il confrunte in fata?!

petru.atudorei

atat timp cat ai ceea ce scoti pe gura nu sunt prostii... de ce sa nu aiba nimeni curaj sa il infrunte? 

Eduard Rotaru

@petru, ai fost vreodata la vreun targ unde era prezent si Ursu?!...Ai sa constati cu mare mirare ca nimeni nu are curajul sa ii spuna ceva...iar daca cineva incearca sa ii vorbeasca atunci are el metode de a se sustrage de la subiect....el e in lumea lui si e foarte trist faptul ca multi stau in jurul lui si il asculta...

pharaonu75

Ex-proful de mate a mai fost la targ la Slobozia in urma cu vreo 3 ani. Si atunci, cand inca nu deviase atat de mult de la normalitatea apicola, i-au fost puse cateva intrebari indiscrete de catre apicultorii ialomiteni, insa dl. Ursu le-a evitat sau pur si simplu nu le-a bagat in seama... avea poezia invatata de acasa si orice l-ai fi intrebat, el o tinea pe a lui...Batman, Batman! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Eduard Rotaru

Singurul loc (din ce stiu eu) in care Ursu a fost dat efectiv afara din sala a fost la Constanta la o adunare a unei asociatii unde erau prezente cateva "somitati" din fruntea statului...Chair presedintele asociatiei respective a avut sange in instalatie si efectiv s-a pi..t pe Ursu. Asta se intampla acum vreo 2-3 ani...

vranceanul

#3201
 Singura sansa de a vorbi cu Ursu este intr-o camera (sala) fara a avea posibilitatea sa iasa afara.
atentie va poate acuza de sechestrare!
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

feerary

Sa inteleg ca nu avem nici o sansa sa il confruntam... el e expert si noi novice... nu se coboara el la nivelul nostru sa ne raspunda la intrebari care nu isi au rostul in prezentarea lui.
  Daca "tehnologia" lui era atat de "iefisiienta" accepta o confruntare si raspundea la intrebari care il incomodeaza, ar fi acceptat dezavantajele si astfel ar fi putut sa imbunatateasca modelul. Dar el sustine ca acest stup nu are dezavantaje, totul merge ca uns.
   Domnule Olaru, lucrurile astea nu va spun nimic? daca ar fi vrut sa imbunatateasca apicultura dc se eschiveaza si promite profituri de mi de euro? Pana si din vedeourile dv se vad dezavantajele (umezeala-mucegai, multe altele pe care voi nu vreti sa le recunoasteti)

D006

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 27, 2014, 12:29:45 PM
Ex-proful de mate a mai fost la targ la Slobozia in urma cu vreo 3 ani. Si atunci, cand inca nu deviase atat de mult de la normalitatea apicola, i-au fost puse cateva intrebari indiscrete de catre apicultorii ialomiteni, insa dl. Ursu le-a evitat sau pur si simplu nu le-a bagat in seama... avea poezia invatata de acasa si orice l-ai fi intrebat, el o tinea pe a lui...Batman, Batman! =)) =))

Hai ma ca toata sala asista cu gura cascata . Daca aia erau apicultori seriosi plecau din sala si-l lasau pe on-line sa vorbeasca singuri la pereti.  Numai ca on line e escroc destept si stie ca exista o groaza de apicultori prosti care bun botul la vrajeala , ce sa o mai dam cotita , are destui clienti.
  Pun pariu ca daca vine si acum la Slobozia va fi buluc de lume in jurul sau !

marius_vfp

fii sigur ca "mustele" sar buluc pe el ca pe ca..t

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Ioan Olaru

Vad ca si domnul Rotaru este pe aici dar totusi nu spune nimic despre stupul Ursu pe care il foloseste , si se pare ca foloseste si technicile din plin , asta datorand vazand pozele de pe facebook intrati repede inainte sa le stearga iar aici pe forum e pis pis , parca nu stie nimic iata aici adresa de facebook https://www.facebook.com/rotaru.eduard1/photos

Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

Eduard Rotaru

Citat din: Ioan Olaru din Ianuarie 27, 2014, 03:28:53 PM
Vad ca si domnul Rotaru este pe aici dar totusi nu spune nimic despre stupul Ursu pe care il foloseste , si se pare ca foloseste si technicile din plin , asta datorand vazand pozele de pe facebook intrati repede inainte sa le stearga iar aici pe forum e pis pis , parca nu stie nimic iata aici adresa de facebook https://www.facebook.com/rotaru.eduard1/photos

Domnule Olaru, bineinteles ca il folosesc si nu am de gand sa sterg vreo poza de pe fb...
Eu am mai spus si in alte postari ca folosesc aceasta lada insa in nici un caz nu aplic "tehnologia" lui Ursu.

Ioan Olaru

Bine poate dea lungul timpului o sa vedem cum folosit aceasta lada , findca ea poate fi folosita in mai multe feluri , stup orizontal , sau vertical ,dar nar merita investitia . findca acesti tipi de stupi se gasesc la 100 ron pe cand o lada ursu depaseste 300 ron
Pentru că apar noutăți verificați blogul personal
www.albina-online.blogspot.com

Eduard Rotaru

Credeti-ma ca nu merita nici macar jumatate din cat cere pe lada aia oricat de polivalenta ar fi...si asta datorita faptului ca in primul rand sunt folosite materiale de f proasta calitate....

nicomico

Spune-ti ca vreti sa va confrunta-ti cu profu,pierdere de timp.Ce va spune el va poate spune si bunica mea.Adica...bio stupul este bun......... sa se puna graul in el pentru pastrare,ca e mare  de tot. :)
Va dau un sfat, la targuri cauta-ti si va consultati cu apicultori consacrati nu cu" abureli "
In legatura cu aparitiile la tv a unor persoane ce nu au legatura cu apicultura reala se poate rezolva f. simplu,prin inplicarea mai mare a asociatilor ,al apicultorilor cunoscuti cu experienta.Propun ca forumul nostru , Asociatia Albina Ramniceana ,Asociatia Prisaca s-au altele sa invite televiziunile, ca ei saraci arata ce li se ofera...ce este mai ieftit.
Prin implicarea populatie se va cladii si adevarata democratie care am asteptat-o toti sa ne-o "dea"cineva dupa revolutie ,dar nici pana acum nu am primit-o.Nici no so primim pana nu santem capabili sa ne-o creem noi singuri. :hi: