Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Am primit atatea mesaje de sustinere incat lupta continua ! In primul rand voi duce o lupta cu ipocrizia si prostia care ne inconjoara ! Am niste idei pt. unele topicuri noi incat o sa fie mare forfota pe aici ! Urmariti-ne ca nici nu stiti ce pirdeti ....

pharaonu75

Eu sunt in block-start... si ma manaca degetele! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 Stai sa tai doi porci si sa beau doua vedre cu vin si imi vine o inspiratie  : sampanie:

pharaonu75

Porcii sunt crotaliati, nu??? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

filip

#5224
Citat din: dragos2006 din Decembrie 20, 2011, 01:11:55 PM
Stai sa tai doi porci si sa beau doua vedre cu vin si imi vine o inspiratie  : sampanie:
Dragos,uite aici ceva sfaturi
http://www.crestinortodox.ro/datini-obiceiuri-superstitii/obiceiuri-ignat-98422.html

Gospodarii cred ca pot cunoaste daca in viitor nevestele lor vor naste fete ori baieti, dupa cum se arata o bucata de carne asezata in osanza
:bzz: :bzz: :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

mape 48-petru manea

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 20, 2011, 01:13:03 PM
Porcii sunt crotaliati, nu??? =)) =))
da si vopsiti in ........verde  =)) =)) =))

tiberius

Domnule Dragos avem foarte multe de invatat de la dumneavoastra si de la domnul Dan Puisoru asa ca continuati lupta .        SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA SI LA MULTI ANI                                                                                                                                                                   

nicomico

Nu pot sa mint ca nu mi-a atras putin atentia finalul filmuletului,dar ce mi-a placut a fost mesajul acestuia.Am avut si eu o situatie asemanatore,cand o familie a ramas fara hrana.In plina iarna am reusit sa o redresez cu turta.Chiar daca ma repet vreau sa spun ca apreciez spiritul pedagogic a lui Dan Puisorul,Dragos Gavrila .De fapt lista celor care fac ceva pentru a ajuta pe  cei care mai au inca de invatat, este mai mare.In pragul Craciunului eu va doresc SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU PLIN DE IMPLINIRI!!!!!!

Sabin Manolache

"Un fleac, i-ati ciuruit."
Psntru cine este interesat, mai ales "noi" incepatorii, de retinut cum a fost impachetat roiul pe 3 rame,
nu toti profesionistii on/of-line au disponibilitate sa-i invete si pe altii,
restul e istorie recenta... : sampanie:
Va astept la urmatoarea intalnire (pentru cunoscatori).
Sabin.
"Este mai uşor să se renunţe la unele lucruri pe care le puteţi cumpăra cu bani, decât pentru a câştiga bani pentru a le cumpăra." Lao Tzu

Constantin_MH

#5229
Eu am fost unul care a criticat afirmatia din finalul videoclipului, dar nu din pozitia anonimatului! Fiecare avem dreptul sa ne exprimam parerile critice sau apreciative.
Se cuvine sa fac cateva precizari pentru a-mi clarifica postarea:
- D-l Puisoru mi-a fost ( si imi este un tip simpatic) ! Dovada este ca in putinele mele postari am facut aprecieri pozitive la Domnia Sa:
http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=3800.msg70769#msg70769
- Ulterior, m-am convins care a fost cauza exprimarii mai neprotocolare si de aceea are circumstante atenuante !
-Apreciez pe domnul Romikele pentru stilul finut al Domniei Sale in privinta aplanarii "conflictului" . Pe langa faptul ca este un profesionist de nota 20, mai este si un intelectual rasat !
-Am o mare dezamagie in privinta domnului Pharaonu75 ! Din pozitia Domniei Sale de Administrator nu-i este permis sa foloseasca un limbaj total neadecvat ! Forumul Apiardeal are un atuu foarte  important prin achizitia d-lui Pharaonu75(mai ales pentru dispozitia si altruismul Domniei Sale !), dar persoana Pharaonu75 cred ca trebuie sa-si aleaga mai cu grija vocabularul !
-Apreciez spiritul bataios al domnului Dragos2006 pentru apararea prietenilor ! Prietenul la nevoie se cunoaste ! Dar....., exista un dar ! Domnul Dragos2006 este de profesie medic, asadar lucreaza cu oameni si pentru oameni! Recomandarea mea este sa faca in asa fel incat din postarile Domniei Sale sa rezulte mai clar acest fapt!
-Apreciez spiritul de asociere al domnilor Dragos2006, Dan Puisoru, Romikele & ceilalti . Este singura varianta pentru viitor ! Un sincer bravo!!
-Apreciez spiritul de accesare a fondurilor europene al membrilor din aceasta asociatie ! Se trage din toate pozitiile !! Bravo !
Trebuie luati drept exempu si nu invidiati ! Sunt bani europeni, deocamdata, pentru toata lumea!
Asadar, per total. eu am numai cuvinte apreciative la adresa acestor oameni. Interesele mele nu se intersecteaza in niciun fel cu interesele Domniilor Lor, pentru a ma deranja. Fiecare dintre noi mai si gresim, dar trebuie sa avem si taria de a ne asuma aceste greseli!
Doresc la toata lumea sa aiba cat mai multe impliniri ! Sarbatori fericite!



Kiwi Bee

Citat din: mape 48 din Decembrie 20, 2011, 01:21:38 PM
Citat din: pharaonu75 din Decembrie 20, 2011, 01:13:03 PM
Porcii sunt crotaliati, nu??? =)) =))
da si vopsiti in ........verde  =)) =)) =))
[/qute]

De ce verde? Iarasi e bio?  :uimit:

pharaonu75

@ KOSTAS - afirmatiile mele nu faceau referire la dvs.

Eu vizam acei "no name" care au avut nesimtirea si tupeul sa-i sune la telefon pe Dragos si pe Dan si sa se pretinda lezati in onoarea de "domnite imaculate" de cele afirmate, in gluma, de Dan.

Si atat timp cat unii nesimtiti, care nu au miscat un deget pentru aceasta comunitate,  dau cu noroi in oameni care furnizeaza gratuit informatii tuturor celor care au nevoie, nici eu nu imi voi alege cuvintele adresate lor.

Dragos si Dan merita multumiri, nu injuraturi... merita respect nu dispret... merita recunostinta pentru munca lor pe acest forum, nu sa fie deranjati in sanul familiei de niste...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Ma bucur ca situatia s-a rezolvat.Va felicit , dar... unde-i filmul cu roiul pe trei rame?
Sa nu uiti Darie!

D006

  In semnatura mea sunt trei linkuri spre pagini ale mele interesanta . Una este spre canalul meu de youtube unde tocmai am inregistrat 900000 de afisari. Acolo sunt peste 200 de filme , comentarii , etc . http://www.youtube.com/user/ingerulpazitor2006?feature=mhee

D006

  Cadou in seara de ajun :