Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

CRISTI M

   Florine ,  nici nu-ti dai seama ce te asteapta pe 1 Dec . Anul trecut am tot degustat vinul lui Dragos pana la 4 dimineata si la ora 8 am plecat la " sedinta " ,  aveam ochii rosi eram toti ragusiti ....... o sa vezi tu .... :nod: :hi:

nicu has

buna se anunta vrema tot mai reca in toata tara domnilor  :hi:

D006

  E foarte bine deoarece avem toate sansele sa efectuam tratamentul ideal contra varooa. In scurt timp nu va mai exista deloc puiet si nu este exclus sa prindem 1 - 2  tratamente cu varachet in lipsa de puiet si sa avem o exicienta spre maxim . Si chiar daca mai scapa vreun parazit stim bine ca in lipsa prelungita a puietului va muri si ultimile exemplare de parazit  natural . Nu uitati varooa este o boala a puietului !

cali

mare il ai jurnalu domnu dragos mare

D006

  Mare este si cred ca aici se termina !  In fapt aici se incheie prezenta mea pe acest forum deoarece domnul romikele mi-a sters ultimile 10 postari plus ca a inchis unele topicuri initiate de mine.
  Pacat ca munca mea de 3 ani pe acest forum se inchide in acest fel !

  Va iubesc si sunt alaturi de voi chiar daca nu voi mai posta pe acest forum , Dumnezeu sa va aiba in paza si Romikele sa va calauzeasca in activitatea apicola !

D006

Si care o fi fost motivul?  :rotfl:
O sa-ti iei mingia de fotbal si fugi acasa acuma.  :nono:
Dar e bine sa fi si copil cateodata.  :hi:

pharaonu75

Eu spun sa te mai gandesti... forumul ar fi mai sarac fara oricare dintre membrii sai, iar tu nu cred ca iti vei gasi astamparul si nu vei putea sta departe de familia virtuala a apicultorilor!!!

Eu unul astept sa te razgandesti!
:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Cred ca mai este si ceva legat de recentele tale clipuri de pe youtube! :sad: :rusine: :sad: :rusine:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Nu cred ca el e cel ce a pus restrictia ci admin.
Dreptul de a te exprima este un drept sfant chiar daca faci o caricatura din Allah sau un soricel si o pisica.

stefan1

  Nu cred ca s-a luat o masura buna cu Dragos. Nu trebuie sa fim asa sensibili la orice aluzie. De fapt, eu cel putin, nu cunosc motivul pentru care Dragos a fost banat, dar cred ca pentru banare trebuiau motive cu adevarat serioase. Sper ca Dragos, care a avut contributie insemnata pe forum, sa se razgandeasca, iar administratorul sa pastreze linia mai toleranta pe care din totdeauna a avut-o acest forum.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Poate cu ocazia aceasta ar fi bine sa adaugam la regulament ceva despre "protectia consumatorului".
Eu pot spune ca am fost banat pe vreo 10 forumuri romanesti dar pe niciunul in engleza. Eu pot spune ca toate au fost din frustrarea IMPUTERNICITULUI care a ramas din educatia comunista. Ca asa vreau si pot eu.
Ar trebui ca NICIUN moderator sau ADMINISTRATOR sa nu aiba dreptul de a bana pe cineva fara a se consulta cu restul moderatorilor sau chiar a membrilor forumului in prealabil.
Ar trebui sa definim CLAR in regulament ca orice warn sau banare sa fie pe deplin documentata in public si discutata ata de moderatori cat si de membri.
Altfel este prea usor sa fim abuzati si vom deveni ca si cei de la care am fugit.

Bătrânul

dragos2006  am incercat sa-l inbunez pe Romikele dar este tare mihnit de cea ce ai postat pe YouTube despre el.  Singura solutie este sa-i ceri  scuze zic eu si pe "gainaritul" (vorba de la tine) SI PERSONAL ca stati in acelasi METROPOLA :rotfl: Sfatul meu al batrinului-DACA ESTI BEAT nu mai posta pe internet !  :nod: :nod: :nod: :rusine:

D006

Este normal sa fie mahnit ca doar 4 barbati la un pahar de vin si un joc de carti au facut misto de el si ca sa-l injoseasca si mai mult au postat in public.
Si cum adevarul este bine sa fie cunoscut era Dragos si fratele lui si Puisor si inca o fatza careia nu ii stiu numele. O farsa adolescenta.
Dar astea sunt chesti personale care nu trebuie sa afecteze forumul cu nimica nefiind proprietate personala.
Cat despre scuze eu cred ca amandoi ar trebui sa intre in ring dar cu manusi fff mari si sa ..... filmam.
Omul cand e baut face multe si sfatul meu e sa fim constienti de capacitatea fiecaruia.
Tu esti mai cu experienta si chiar daca l-ai injurat canva frumos pe Romikele ar stiut sa o dregi diplomatic si in avantajul tau.
Asta la racait si mai mult pe Dragos.
Dar el e inca copil.

stefan1

  Acum, mai mult ca ieri, cred ca nu trebuie banat Dragos, daca asta este pentru o postare pe alt site decat Apiardeal.
  E drept ca respectul fata de oricare membru al forumului ar trebui sa fie o regula insusita de fiecare. Dragos insa este mai expansiv, a avut si cu altii clinciuri iar dupa o vreme s-au impacat si el si-a recunoscut sincer partea de vina. Eu chiar ziceam ca in veci nu se va mai impaca cu unul sau altul dupa disputele avute, dar ei au redevenit prieteni. Intr-un fel sa poti ierta e un mare dar! Cei mai vechi pe forum trebuie sa-i fi intuit firea. Este rau si ca nici nu mai poate sa se justifice pe forum, adica i s-a luat si dreptul de a vorbi.
  Imi amintesc aici de un fapt istoric, de la 1574. Atunci a fost ucis Ioan Voda cel Cumplit, sau Ioan Armeanul (mama era armeanca Serpega, iar tata Stefanita Voda cel Tanar, 1517-1527), dupa o infrangere de catre turci, tatari si munteni, prin tradarea boierului Golia. El se preda turcilor, dar acestia il ucid, legat de doua camile. Tara este jefuita, inclusiv palatul domnesc. Maria, sotia domnitorului, fiica boierului Huru, Parcalab de Hotin, este violata in palat de turci. S-a consemnat ca biata femeie a iesit apoi in usa palatului si si-a strigat durerea curtenilor: "Fratilor, m-a rusinat paganul!" Ea a avut macar acest drept.
  Un frate al domnitorului a fost Nicoara Potcoava, si el domn pentru o scurta perioada in Moldova, cat si un alt frate dinspre mama , ca si fiul acestuia (Petru Cazacu).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

   La mine a venit parca iarna :