Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

johnysibiu


D006

Nu cobesc sunt realist . Apicultura este ca jocul de poker , mergi pe o carte care de multe ori este necastigatoare . daca ai experienta stii sa dozezi riscul ca in final sa nu iesi in pierdere.

bucovineanu

Pentru a avea succes trebuie sa ai familiile pregatite de cules in tot sezonul activ ca si cum ar urma culesul principal. Daca un cules e slab nu trebuie sa neglijezi albinele si trebuie sa le pregatesti cu grija pentu urmatorul. Niciodata nu stii de unde "sare iepurele". Daca procedezi astfel, chiar daca anul e slab in totalitate, vei avea familiile pregatite corect pentru sezonul urmator.

johnysibiu

Macar de ar compensa , prevederile acestor prognoze , lipsa de apa din sol. Arsita asta cronica cred ca va fi principalul obstacol anul acesta.

D006

  Greu de tot in primavara asta , sper sa recuperam decalajul de dezvoltare .

                 Evaluare la inceput de aprilie 2013

marius_vfp

salutare , pacat de regina ,asta am patit si eu de curand la o familie , au ramas fara regina apoi a fost atacat in 2 zile si gata a fost .

daca tot faceti aceasta opratiune de unificare n-ar fi rau sa faceti si un film domnule Dragos


spor .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

ovidiutoma1

chiar va rog sa filmati unificarea a doua familii! multumesc!

catalin_d

Domnule Dragos va multumim ca ne dezvaluiti unele lucrari facute in stupina dumneavoastra si va asteptam cu urmatoarele lucrari in format video.
Dumneavoastra veniti cu materialul, iar noi cu  :beer: :beer:

D006

  Daca as fi primit macar o  :beer: pentru fiecare film acum as fi avut berarie . Toti ma felicita dar nici macar unul nu a dat o bere sau un mic , tot eu am facut cinste ... sa-mi ajute Dumnezeu sa fiu sanatos sa fac cinste la toti oamenii care uita la filmele mele.

popa georgian

cand ne vom intalni dau o :beer: sau o : sampanie:, va salut cu mult respect!

D006

  Georgian stii bine ca te iubesc , berea o vei da la tine in stupina !

bucovineanu

Citat din: dragos2006 din Aprilie 03, 2013, 09:41:44 PM
  Daca as fi primit macar o  :beer: pentru fiecare film acum as fi avut berarie . Toti ma felicita dar nici macar unul nu a dat o bere sau un mic , tot eu am facut cinste ... sa-mi ajute Dumnezeu sa fiu sanatos sa fac cinste la toti oamenii care uita la filmele mele.
Ursu face bani si tu  faci cinste celor care se uita la filmele tale. El face bani si tu cheltuiesti. Nu prea e din capitalism acest lucru.  :smile:

D006

Ai mare dreptate !  e tara plina de profesori si profesionisti care fac o caruta de bani din apicultura .  Eu stiu sa fac bani doar din stupi , e o mica - mare diferenta .  :nod:

alexutu

noi iti multumim pt ce faci pt noi apicultori incepatori urmarim cu atentie postarile tale ,prin pitesti cand veniti
:coffee: :beer:
00007

orbanstefan64

eu dau doua beri  :beer:  :beer:
:hi: :hi: :hi: