Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

zdd

#5565
Citat din: zdd din Mai 08, 2012, 03:37:35 AM
Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Mai 07, 2012, 11:25:12 PM
Citat din: romikele din Mai 07, 2012, 02:10:01 PM
Problema mare nu este a ursilor, cat a ursoaicelor!
Umbla una pe aici sa-l stranga pe Dragos in brate, dar fiindca nu s-au intalnit inca, tot mai cauta...  :rotfl:

asta?
http://www.pleava.ro/imagini/pitipoance/tweety_ursuletii_si_ursoaica-126.html#coment
bravo florine, unde ai gasit-o? in stup? inseamna ca este urs? ! .
sau proful ursu,sau...dragos ?!.

grabeste-te ...incet ?!

D006

  Munca la greu in  stupina , noroc ca masina de pus faguri merge perfect !

relutu

Masina de pus faguri ati programat-o la ora sau la zi? =))

pharaonu75

Eu cred ca Laura era cu CTC-ul nu cu pus fagurii!
Fagurii ii punea Dragos iar patroana ii inspecta munca, pentru a sti daca ii mai da... de mancare! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

relutu

La cat de atenta se uita nu cred ca mai mananca,cred ca il baga pe d-nu Dragos in somaj tehnic ca si asa nu este cules. =))

pharaonu75

Stai linistit ca Dragos este bazat... =)) =))

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

relutu

Sa ii traiasca tricoul. :hi: =))

D006

  Am facut si niste filme dar nu stiu de ce la descarcare pe youtube s-au incurcat culorile...

Nikot & Ovisan by Dragos2006


bismark

      Dragos e ok cu toate ca esti colorat 1/2 e bine ca partea de jos este inca verde.Ai dreptate ca larvele din starter nu trebuie sa fie din aceeasi familie dar este neaparat sa fie din familii cu super calitati si eu incerc sa obtin astfel de regine dar nu intodeauna ies chiar cum ne-am astepta din cauza trintorilor care fecundeaza ouale. Asa ca parerea mea este trintorii au un rol definitorii.Daca am putea controla fecundarea cu trintori de calitate am obtine si regine de asemeni. Am obs. ca reginbe din aceeasi  oua difera si ca aspect cit si ca harnicie. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mitrea_tutu

Multumim pentru filmulet, este foarte lamuritor pentru incepatori. Sa aveti multa sanatate si la multa miere.

nicomico

Felicitari pentru realizari ,pacat de calitatea imaginii ,dar esentialul se intelege.Eu personal am crezut ca ne-ai uitat,dar vad ca ai destula bataie de cap cu cresterea matcilor. =D>

D006

  Surprize in poliuretan  :

nicu68

cere urmatorul corp,ai cules bun ,la noi la sb.salcamul inflorit iar fetele mele stau la povesti in stup ca afara ploua,,fericitule :wink2:

D006

  Ce vremuri grele pentru stuparie ! Domnul a dat , Domnul a luat , numele Domnului fie laudat !