Stupi poliuretan

Creat de badguygoodguy, Martie 14, 2010, 02:39:30 AM

« precedentul - următorul »

marius_vfp

salut, domnule florin respectele mele , mai toate filmele de pe youtube ale dumneavoastra sunt vizionate,de mine, cu mult timp inainte , mai sus faceam referire la ursulake , nu la dumneavoastra , ceea ce vroiam sa exprim in acel mesaj era ca, igienizarea si dezinfectia nu trebuie sa se execute doar in caz de decesul unei familii ,
sunt ferm convins ca in stupii de polistiren e mai multa caldura dar din varii motive(bugetar fiind ca si dumneavoastra )deocamdata raman la rasinoase .
sanatate multa  si sarbatori fericite .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: marius_vfp din Decembrie 27, 2011, 11:30:23 AM
salut, domnule florin respectele mele , mai toate filmele de pe youtube ale dumneavoastra sunt vizionate,de mine, cu mult timp inainte , mai sus faceam referire la ursulake , nu la dumneavoastra , ceea ce vroiam sa exprim in acel mesaj era ca, igienizarea si dezinfectia nu trebuie sa se execute doar in caz de decesul unei familii ,
sunt ferm convins ca in stupii de polistiren e mai multa caldura dar din varii motive(bugetar fiind ca si dumneavoastra )deocamdata raman la rasinoase .
sanatate multa  si sarbatori fericite .
sa fii sanatos
te-am priceput
am si specificat ca eu fac 2 curatenii pe anul apicol
la inceput si la sfarsit... basca atunci cand mai fac cate o transvazare....
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

dulos_theo

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Decembrie 20, 2011, 11:05:16 PM
cine e din maramures?
am inteles ca prin zona sunt multi utilizatori de poliuretani
Eu sunt din Maramures. Numele meu este Urdas Gheorghe. Suntem in jur de 10 apicultori care folosim in Maramures stupi din poliuretan. Suntem foarte multumitI. Toti suntem de acord ca este o mare diferență între stupii de poliuretan față de cei de lemn. Nu stiu sa fie interes sa se organizeze o asociatie... Dar cine stie. Se vede o diferență reală între poliuretan si lemn. Este mult mai calduros si albina lucreaza mai bine simțind căldura din acest stup.

cristicomanesti

#93
Buna ziua.La pastoral cum se comporta stupul de poliuretan?..ma refer la manipulare,cel de lemn il mai atingi  de altul,il mai strangi cu obloanele...mai impingi cu genunchiul...ca sa nu spun ca il mai scapi jos..

KTA-APIDORNA - Ski

Va salut!Am sa incerc si eu in vara asta cu doi stupi din poliuretan,asa ca si experiment si sa-mi fac o parere si cum ierneaza,insa nu cred ca la pastoral se preteaza ca si rezistenta,Pace! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

mireksw

executam stupi poliuretan suceava
corp1/1 12rame-70ron
corp1/2 12rame-35ron
capac-20ron
fond antivaroa-30ron
[email protected]

Porfy66

Foarte utile ar fi cateva fotografii. Pretul pare ff avantajos daca sunt la aceeasi calitate ca cei produsi de Faroger. Aveti cumva si un sait?
:hi: :hi: :hi:

Obombo

Citat din: mireksw din Iunie 14, 2012, 02:57:46 PM
executam stupi poliuretan
Se face proces inainte sau e vorba de o executie sumara?

Porfy66


Obombo

Scuze :rusine: da' n-am putut sa ma abtin :D.

mireksw

poze

jonny_it

Un pret aproximativ pentru un stup ME (3 corpuri si tot ce trebuie)?

mireksw

pretu este urmator
soclu AV -lemn cu schindurica de zbor-30ron
CORP 1/1-70 RON
CORP1/2-35 RON
PODISOR CU HRANITOR-LEMN-20 RON
CAPAC LEMN CU TABLA-20 RON

jonny_it

Citat din: mireksw din Iunie 29, 2012, 11:35:04 AM
pretu este urmator
soclu AV -lemn cu schindurica de zbor-30ron
CORP 1/1-70 RON
CORP1/2-35 RON
PODISOR CU HRANITOR-LEMN-20 RON
CAPAC LEMN CU TABLA-20 RON

Sa inteleg ca multietajati nu faceti?

Bistriteanul

Nu ar fi necesara o stinghie de lemn/metal pe care sa reazeme ramele?
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum