Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu

calda   :hi: :hi:

Pustu


Pustu


Pustu


ionel07196555

Citat din: Pustu din Decembrie 01, 2016, 03:56:16 PM
http://www.youtube.com/watch?v=ZNjuNIUvh-A
[/quote ]
Sa ai bafta cu BK.dar din putina mea experienta cred ca nu va ramine nici o regina Bk in acei stupi cel mult va ramine pina va ponta o palma de oua si o vor elimina .
SUCES

tuturicius

Le vor schimba inainte de a avea trantori?

oroles

Mie mi se pare tarziu schimbarea. Si la soiul de albine al lui Pustu trebuie sa te duci asa:



La mine ma duc si fara fum si nu am nicio problemă.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tuturicius


ionel07196555

Citat din: tuturicius din Decembrie 01, 2016, 05:20:20 PM
Le vor schimba inainte de a avea trantori?
Nu stiu sa raspund aici .
La albina care se vedea in film si la cit de agresiva zicea ca este , se potriveste cu ce am patit eu numai perioada era alta adica sfirsit de august + ca eu nu aveam atita albina erau niste roisori la care ma bucuram ca se dezvoltau bine pina cind am gasit
in toti botci .
Anu urmator avind albina cit de cit Bk nu au mai fost probleme.

oroles

La 31 octombrie (data mentionata de Pustu la inceputul filmuletului) albina seara sta in ghem si mai mult ca sigur si ziua. Ideea e ca dand drumul unei matci in cutia aceea chinezeasca cred ca nu e tocmai in regula. Ce te faci daca seara nu se formeaza ghemul pe matca, asa cum ar fi fost ideal? Daca am vazut eu bine, intr-o cutie avea si albina moarta, cel mai probabil de frig. :D Eu dadeam matcii drumul pe urdinis intr-o zi cu zbor de curatire intens si garantat nu era nicio problema cu acceptarea. Toamna tarziu eu le dau drumul pe urdinis si sunt acceptate foarte usor.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani