Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

Pustu

Citat din: dodo79 din Octombrie 01, 2016, 10:54:56 PM
Ce fel de benzi?
scabatox pe benzi . 0,5 ml pe familia de 10 rame

Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu

Citat din: MirceaCalin din Octombrie 01, 2016, 09:39:46 PM
Domn' Pustu, aş fi curios de ce ai întrerupt aproape total filmuleţele pe care le făceai prin stupina proprie ?
Există vreun motiv solid sau e doar o lehamite temporară ?

http://www.youtube.com/watch?v=IlwQu2PzDtE

MirceaCalin

 :bravo:
Dar aş fi fost curios cum arată familiile, pregătirile de iernare, alea,alea...

oroles

Pustule, din ce vad eu inlocuiesti caturile de polistiren. Ai cumparat kituri sau ai comandat aceste kituri unui tamplar?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Pustu

Citat din: MirceaCalin din Octombrie 13, 2016, 12:52:55 AM
:bravo:
Dar aş fi fost curios cum arată familiile, pregătirile de iernare, alea,alea...
va salut
familiile se prezinta slab . adica nu prea se prezinta . nu le-am mai vazut din septembrie de cand am pus ultima banda cu scabatox . nici anul trecut nu le-am impachetat si nici anul asta n-o s-o fac . pana in primavara . pana una alta nu am cutii pentru ele . roiurile stau in roinite de OSB de 10-12 mm . sper sa prind o zi mai calda sa le pot muta in cutii noi . daca nu prind , la primele temperaturi cu minus le mut undeva in interior . mai am de unificat cateva , adica vreo 20-25 . daca nu au mancare o sa le pun o turta , doua , pana in februarie si apoi impachetaj si sirop . si eu sunt curios sa vad ce gasesc .
Citat din: oroles din Octombrie 13, 2016, 06:41:36 AM
Pustule, din ce vad eu inlocuiesti caturile de polistiren. Ai cumparat kituri sau ai comandat aceste kituri unui tamplar?
chiturile sunt cumparate la snop , cum ar veni .la oferta :13,20 lei bucata , minim 100 bucati . multe noduri , chituite ce-i drept si cam uda scandura . sper sa nu scada prea mult . oricum tare tamplarul : am marja 5 mm la leatul de sus al ramelor
multa sanatate tuturor

Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu