Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

MARIUS_bc

Eu am cumparat lapte praf degresat pentru consum uman la sac de 25 kg din Bacau de la  domnul Rotaru TEL.0752933650 , la pret de 11,8 lei pe kg.

Pustu

Citat din: romikeleIată postarea acestui lingător de lingură, care acum folosește lingura pentru a mânca căcat pe facebook.
Aceasta îi atrage ștergerea contului pseudoprofesorului burtos și nesimțit, care a început și continuă cu jignirea unor oameni pe care nu-i cunoaște nici măcar din vedere:
...
Toți cei extaziați de mizeriile postate de acest individ, sunt de aceeași speță.

Pustu

Plec de la postul de mai sus . Da-mi voie sa nu fiu de acord .
Citat din: romikeleFilmul cu pricina nu a fost sters nici o secunda
Filmuletul mi-a venit pe email dar cand sa-l vad  :nono:  :nono: era privat . Daca era privat de prima data nu mai venea pe email .
Acu am vazut si filmul . N-am inteles mare branza .  Nu dau miere la procesatori si nu ma intereseaza subiectul . Daca oi face miere multa scot masuta la sosea ca am stupina la DN Bucuresti - Brasov , e full de bucuresteni si vara si iarna . Dar te intreb eu nea Mihai ce aplaudau participantii la sfarsitul filmuletului ?

romikele

Nu prea inteleg substratul mesajului, dar sper sa nu fie ceea ce cred unii, adica dorinta de a distruge forumurile prin liveurile unde oricine poate denigra pe oricine, fara nici o opreliste.

In cazul asta, tin sa-ti multumesc pentru reciproca respectului pe care l-ampurtat, atat tie cat si celor care acum aduleaza pe noul dumnezeu al apiculturii, fara sa aiba habar de ce-i asteapta.

Cu aceasta ocazie am avut surpriza sa gasesc o multime de "admiratori", printre care Romica Apostol, Sorin Ana Maria Pricopi, Savu Romeo, Alex Resk, Paun Catalin, Vasar Bac, Savu Romeo, carora le multumesc pentru atentia acordata, desi nu-mi amintesc sa-i fi cunoscut vreodata sau sa le fi atins cu ceva interesele.
Nu cred ca e o simpla intamplare ca toti sunt cam din aceeasi zona, unde se pare aerul a fost stricat si i-a afectat.


Pustu

Daca respectivul zicea : Dragii mei mierea din brazilia e 4 lei , din china e 3 lei , asa ca mierea romaneasca nu va depasi 7 lei .  Hai ma sa facem un embargo . Nu dam mierea sub 30 lei la export . O sa ne fie greu 1 an dar al doilea o s-o dam cu 25 lei toata . Ca or sa se sature nemtii de un clei dulce fara nici un gust .
Atunci parca as fi aplaudat si eu  =))

romikele

Omul le-a dorit la final La multi ani, productie buna si sanatate... cum ai vrea sa reactioneze niste oameni civilizati, mai ales ca sunt si colegi si cunosc in amanunt care e mersul.

Ceea ce nu pot intelege capetele seci pe care le gazduiesti, e ca omul a facut o informare depre tendintele in UE care se rasfrang si la noi, nu a fixat el sau asociatia vre-un pret.

Dara ce sa-i faci, de acum informatiile vor fi private, nu mai e nimic pe gratis.

Din pacate n-am prins chiar de la inceput discutia si poate de aici deruta...

Pustu

Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:24:02 PM
Nu prea inteleg substratul mesajului....
Nu ma pricep eu la substraturi . La mine ce-i in gusa si-n capusa .
Multa sanatate si toate cele bune .
Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:24:02 PM
dorinta de a distruge forumurile prin liveurile unde oricine poate denigra pe oricine, fara nici o opreliste.
Uite astea sunt substraturi . Ai ceva informatii pe care nu le stiu ?

romikele

din discutiile de pe celalat forum, asta am inteles... dar eu nu cred asa ceva  :wink2:

Acum fara substrat! Cu ce te-am ofensat acum sau alta data? Mie imi pare ca ai ceva contra mea, asa ca n-ar strica niste lamuriri, poate vor fi chiar constructive.
Nimeni nu-i perfect, iar daca ceva a fost gresit macar se poate incerca o reparatie...

Pustu

Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:24:02 PM
... respectului pe care l-am purtat, atat tie ...
Sper sa ti-l recastig inapoi cat mai curand si te asigur de respectul meu
Legat de mos costache , daca zicea " prieten drag mie nu-mi convine tricolorul afisat la raft in dreptul borcanului cu miere din china " , zau daca nu-i pupam si talpile . Dar de , de aia suntem romani , ca altfel eram nemti , englezi , norvegieni ...
Din partea mea totul a fost o neintelegere si cer scuze daca am suparat pe cineva

romikele

Noi nu avem nici o legatura cu mos costache, iar personal sunt absolut impotriva falsificatorilor de miere, din cauza carora suportam acum preturi de mizerie.
Am de dat si eu cateva sute de kilograme, dar cum pretul oferit de piata nu-mi convine, o tin la beci, unde poate sta mult si bine.
Ce n-au inteles stimabilii tai invitati e ca nu eu fac preturile sau jocurile cuiva, am incercat sa aduc informatii corecte direct de la surse, dar acest lucru nu se va mai intampla.
Informatia va circula in mediu privat, intre oameni cu caracter.

Pustu

Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:46:10 PM
Acum fara substrat! Cu ce te-am ofensat acum sau alta data? Mie imi pare ca ai ceva contra mea, asa ca n-ar strica niste lamuriri, pote vor fi chiar constructive.
Nimeni nu-i perfect, iar daca ceva a fost gresir macar se poate incerca o reparatie...
" Filmul privat " si " mos costache " au facut niste conexiuni gresite , la mine in tartacuta . Basca topicul inchis , ala cu mierea , care a ramas in coada de peste . Probabil si niste comentarii sterse care mi-au scapat . Oricum like-ul nu il sterg . Mesajul e bun . Nu cred ca ar strica o asociere a apicultorilor impotriva procesatorilor . Ca si asa primesc banii dupa 6-8 luni . Dorian in Canada pe mierea de anul asta din august primeste banii anul urmator in noiembrie . Pe contract . Si cu asigurare ca nu va fi pretul mai mic decat anul asta . La noi de ce nu se poate ? Hai sa ne facem si noi canadieni  =)) 1 an . N-om crapa  =)) . Ca s-a nimerit sa fii matale la mijloc imi pare sincer rau . Sigur a fost o neintelegere .

Pustu

Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:59:10 PM
Ce n-au inteles stimabilii tai invitati ...
Nea Mihai n-am invitat niciodata pe nimeni . A venit cine a vrut .  A vorbit despre ce a vrut . Eu sunt prea mic [ la minte ] sa triez informatiile . Din cauza asta cu cat mai multi cu atat mai bine . Ma gandesc ca se triaza intre ei .

romikele

Dl. Aghiana e un mic procesator dar mare apicultor, pe care il cunosc de aproape un sfert de veac.
Nu veti gasi la el miere de proasta calitate sau luata fara banii jos.
Nu cumpara siropuri si nici nu vinde.
De aceea este respectat de colaboratori, chiar daca nu le place pretul primit, alta varianta momentan nu este, dar el nu poate achizitiona cantitati mari sau oferi un pret peste ce primeste din afara.
Noi stim asta pentru ca vedem la fata locului cum sta treaba, nu are secrete fata de nimeni... cred ca e singurul care a acceptat sa se filmeze pe intreaga linie de achizitie, procesare si livrare a mierii... iar drept multumire pentru informatii suntem facuti in toate felurile...

romikele

Citat din: Pustu din Februarie 18, 2016, 08:20:14 PM
Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:59:10 PM
Ce n-au inteles stimabilii tai invitati ...
Nea Mihai n-am invitat niciodata pe nimeni ...

OK, corectam atunci: "stimabilii tai musafiri neinvitati" e bine asa?  :D

Pustu

Citat din: romikele din Februarie 18, 2016, 07:59:10 PM
incercat sa aduc informatii corecte direct de la surse, dar acest lucru nu se va mai intampla.
Informatia va circula in mediu privat, intre oameni cu caracter.
Eu cred ca nu e bine . Informatia trebuie sa circule liber . Intre toti oamenii . De la lipsa informatiei si discutia cu pricina . Numai franturi intelese prost . Asa e peste tot .
In cealalta privinta eu stau bine . Langa fabrica . Ii zice Arctic  =)) :rotfl:
Multa sanatate si numai bine