Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

Pustu


Pustu

Citat din: bismark din Iulie 18, 2015, 11:41:36 AM
   Ionele vad ca tii cu ursu,adica eu :rotfl: ai zis ca faci un itinerar la Galati ,as vrea cu toata placerea sa ne cunoastem si eu apreciez foarte mult ce faci tu. Cind omul are vointa si putirinta, nu exista nu se poate,.Sa-mi zici cam cind vei fi prin zona.Ca mie imi place sa-mi onorez cum se cuvine oaspetii. Cu mult brespect ^:)^
Va salut . Daca va referiti la mine sa stiti ca ma numesc dan damean . M-am nascut in Galati . Am copilarit in Branistea , langa Sendreni , pe drumul de Tecuci . Am rude in micro 19 , pe langa fostul " Om bogat Om sarac " [ acum nu stiu ce mai e pe acolo ] . N-am mai fost pe acolo de 3 ani si nu stiu cand mai ajung . Tare m-as bucura sa va intalnesc . Multe am de invatat de la dumneavoastra .
Daca va referiti la altcineva imi cer scuze ca am intervenit .
Multa sanatate .

bio

Citat din: Pustu din Iulie 18, 2015, 10:49:31 PM
Citat din: bismark din Iulie 18, 2015, 11:41:36 AM
   Ionele vad ca tii cu ursu,adica eu :rotfl: ai zis ca faci un itinerar la Galati ,as vrea cu toata placerea sa ne cunoastem si eu apreciez foarte mult ce faci tu. Cind omul are vointa si putirinta, nu exista nu se poate,.Sa-mi zici cam cind vei fi prin zona.Ca mie imi place sa-mi onorez cum se cuvine oaspetii. Cu mult brespect ^:)^
Va salut . Daca va referiti la mine sa stiti ca ma numesc dan damean . M-am nascut in Galati . Am copilarit in Branistea , langa Sendreni , pe drumul de Tecuci . Am rude in micro 19 , pe langa fostul " Om bogat Om sarac " [ acum nu stiu ce mai e pe acolo ] . N-am mai fost pe acolo de 3 ani si nu stiu cand mai ajung . Tare m-as bucura sa va intalnesc . Multe am de invatat de la dumneavoastra .
Daca va referiti la altcineva imi cer scuze ca am intervenit .
Multa sanatate .

...si eu sunt tot galatean ..:).. si ma cheama Ionel in acte .

Cred ca la mine se adresa ca eu as fi Ionel..:)..trebuia sa ajung prin Galati si nea Bismark ma asteapta ... Dar momkentan m-au ingramadit lucrarile si nu mai am nici o zi libera..:(

Pustu, sunt sigur ca nea Bismark cum il stiu un om de nota 20 s-ar bucura sa te intilneasca si pe tine .

Pustu

Multumesc pentru lamurire .
Multa sanatate .
Sa traiesti nea Bio .

fiug1970

Citat din: Pustu din Iulie 18, 2015, 10:49:31 PM
Citat din: bismark din Iulie 18, 2015, 11:41:36 AM
   Ionele vad ca tii cu ursu,adica eu :rotfl: ai zis ca faci un itinerar la Galati ,as vrea cu toata placerea sa ne cunoastem si eu apreciez foarte mult ce faci tu. Cind omul are vointa si putirinta, nu exista nu se poate,.Sa-mi zici cam cind vei fi prin zona.Ca mie imi place sa-mi onorez cum se cuvine oaspetii. Cu mult brespect ^:)^
Va salut . Daca va referiti la mine sa stiti ca ma numesc dan damean . M-am nascut in Galati . Am copilarit in Branistea , langa Sendreni , pe drumul de Tecuci . Am rude in micro 19 , pe langa fostul " Om bogat Om sarac " [ acum nu stiu ce mai e pe acolo ] . N-am mai fost pe acolo de 3 ani si nu stiu cand mai ajung . Tare m-as bucura sa va intalnesc . Multe am de invatat de la dumneavoastra .
Daca va referiti la altcineva imi cer scuze ca am intervenit .
Multa sanatate .
in anii 80 am petrecut multe veri pescuind in orezaria Zagna Vadeni si acolo am cunoscut o familie din Branistea,am fost de cateva ori la discoteca in Branistea.Nea Nastase si tanti Zinca,niste oameni cu un respect,un bun simt,cu o demnitate si atat de simpli.....ce m/au marcat pentru tot restul vietii .Cat ar fi fost ziua de grea si munca dificila intodeauna tanti Zinca avea zambetul pe fata si mosu o gluma pregatita sa ne descreteasca fruntile(spre disperarea femeii fiindca mereu glumele erau cam porcoase pentru bunul simt si simplitatea ei).Au fost ,,bunicii,,mei imaginari........Parintii mei au locuit la locuinta CFR din Sendreni(Serdaru)pana in 70 când a inundat Siretul si au venit la Braila.

Pustu

De cate ori ajung la Branistea merg la peste . La Potcoava . Era si un camping acolo . Peste nu prea mai e dar obiceiul a ramas . Acolo am invatat sa inot . Acolo am invatat sa pescuiesc . Prin sat nu ma plimb dar de la balta nu lipsesc .
Multa sanatate .

Pustu


Pustu


bio

Ma uit la ultimul filmulet pus de Pustu... si vad acolo ca durata 4:05:41..

..sa inteleg ca a-ti stat la birfa peste 4 ore.,..???


Pustu

Citat din: bio din Iulie 19, 2015, 10:54:56 PM
Ma uit la ultimul filmulet pus de Pustu... si vad acolo ca durata 4:05:41..

..sa inteleg ca a-ti stat la birfa peste 4 ore.,..???
Bine ca nu le-ati vazut pe cele de 7 ore jumate  :rotfl: =))
Va asteptam , cum ati spus , mai la toamna .
Sa traiesti nea Bio

Pustu


Pustu

As putea sa tin stupi intr-o zona de asta cu ceata deasa ? Se ridica cam la 1 m de pamant . Si tine pana la 8-9 dimineata , cand e soare . O iesi albina la cules ? Ca la data respectiva era inflorit salcamul .
Pe dreapta soselei , pe stanga nu era nici pic de ceata .

http://www.youtube.com/watch?v=wwEi3HL83ko

oroles

E smog, nu ceata. Sa vezi in Oradea cat e!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bio

Citat din: Pustu din Iulie 20, 2015, 12:30:16 AM
Citat din: bio din Iulie 19, 2015, 10:54:56 PM
Ma uit la ultimul filmulet pus de Pustu... si vad acolo ca durata 4:05:41..

..sa inteleg ca a-ti stat la birfa peste 4 ore.,..???
Bine ca nu le-ati vazut pe cele de 7 ore jumate  :rotfl: =))
Va asteptam , cum ati spus , mai la toamna .
Sa traiesti nea Bio

...ma simt ciudat sa vorbesc cu cineva care se ascunde in televizor...:)

Si atunci cind am intrat peste voi in aceea conferinta ...ma tot uitam dupa monitor sa vad unde sunteti... =))...

Pustu

Ca in toate inceputul e greu . Apoi nici nu simti ca au trecut 8 ore si trebuie sa pleci direct la munca  :hi: