Votul din 9 decembrie 2012

Creat de Bătrânul, Decembrie 03, 2012, 10:20:34 AM

« precedentul - următorul »

dan.smarandoi

Dragos,basescu a plus plancarde in dreptul gropilor cu"AICI SUNT BANII DV."dupa ce-mi lua taxa de drum in carburant si ma punea sa platesc si separat,intradevar a distrus tara asta si sper sa plateasca,dar nu a construit nimic.Mai uitati-va si la ANTENA3 nu numai la B1-tv.Sunt dispus sa votez si cu Vladimir Putin,dar sa nu mai aud de basescu

PS: basescu am scris cu litere mici, am invatat la scoala ca numele de oameni se scriu cu litere mari,iar basescu e un gunoi

pharaonu75

Citat din: dan.smarandoi din Decembrie 07, 2012, 11:29:33 AM
...
PS: basescu am scris cu litere mici, am invatat la scoala ca numele de oameni se scriu cu litere mari,iar basescu e un gunoi

Nu mai fi atat de patimas! Iti afecteaza la pensie! Adica nu o mai apuci!
Numele tau de user din ce motive l-ai scris cu litere mici? =))

Sper ca stii de gluma! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: dan.smarandoi din Decembrie 07, 2012, 11:29:33 AM
Mai uitati-va si la ANTENA3 nu numai la B1-tv.Sunt dispus sa votez si cu Vladimir Putin,dar sa nu mai aud de basescu
PS: basescu am scris cu litere mici, am invatat la scoala ca numele de oameni se scriu cu litere mari,iar basescu e un gunoi


Asa am zis si cand l-am dat jos pe Ceausescu, ca mai rau nu are cum sa fie si uite ca a fost si mai rau .

CitatSunt dispus sa votez si cu Vladimir Putin,dar sa nu mai aud de basescu


Atunci de ce nu votati cu alti sunt destui, UDMR, PPDD, lista continua http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_partide_politice_din_Rom%C3%A2nia


Luati de acilea :

Partide neparlamentareFoste partide parlamentarePartidul Ecologist Român (PER) (1990-1992)
Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNȚCD) (1996-2000);(2004-2008)
Partidul Noua Generație - Creștin Democrat (PNG-CD) (2004-2008)
Partide care nu au fost niciodată parlamentarePartidul Poporului (PP-LC) [1]
Partidul Poporului - Dan Diaconescu (PP-DD)
Partidul Meritocratiei (PM) [2]
Partidul Verde (PV)
Uniunea Populară Social Creștină (UPSC)
Partidul Civic Maghiar (PCM)
Forța Civică (FC) [3]
Mișcare Verzilor - Democrați Agrarieni (MV-DA)
Partidul Social Democrat al Muncitorilor (PSDM)
Partidul Național Creștin Democrat (PND)
Partidul Totul Pentru Tara (TPT)


Sunt destui mult mai buni ca astia ce au fost pana acum, de ce trebuie sa ne intoarcem iar la astia ce au distrus tara in trecut, suntem amnezici ?
Iliescu si gasca lui ne-au adus toate lucrurile "bune" ce le traim acum  si acum iar ne intoarcem la ei, daca nu ar fi fost niciodata la guvernare si nu am fi stiut ce le poate pielea am fi zis da mai ha vedem ce pot face !


Dar au fost, Impreuna PNL, PSD si PC au condus au fost la guvernare in tara asta mai multe de 18-19 ani, faceti mai oameni buni un mic calcul 22-19= 3 doar 2 ani jumate 3 ani nu au fost la guvernare .
Ati uitat ca in primi 4 ani de presidentie ai lui Basescu la guvernare a fost PNL care acum sunt in USL ?

Alutus

Dreptate mare ai Iuliane taica. Dar ce se intampla?. Schimbasi dioptriili si nimerisi in dulapul cu fosile?
Tot facusi apel la memorie. In decembrie 98 oamenii au cerut LIBERTATE. Parizer in subsidiar.
Sa nu uiti Darie!

roi_ag

ALUTUS eu am facut o constatare ptr. intreaga clasa politica
Citat din: roi_ag din Decembrie 05, 2012, 06:59:49 PM
Nici AKM-ul nu-i mai schimba  :nod:  :nod: :nod:
ASTA
Este in politica pentru ca eu dupa revolutie( cand tu erai un copilas)am votat numai cu liberalii
convins fiind ca trecem la o societate capitalista ca de aia am facut o revolutie.Atunci daca spuneai
cava de partidele istorice care aveau barbati politici erai linsat si ii cred pentru ca erau foarte multi fosti PCR-isti si turnatori care se temeau.
Atunci am scapat dar dupa 22 de ani datorita unora ca tine se pare ca nu mai am scapare.
De asta te-am intrebat daca esti inregimentat politic ptr. ca nu imi explic atitudinea ta inversunata.
Asta inoculeaza ANTENELE:
Citat din: Alutus din Decembrie 06, 2012, 11:04:17 AM
N-aveti voi atatea Kalasnikoave , lacuri si bolovani, pentru toti cei ce stau la coada cu speranta de a va  da un sut in partea cu care ganditi.
Citat din: Alutus din Decembrie 07, 2012, 02:22:45 PM
Dreptate mare ai Iuliane taica. Dar ce se intampla?. Schimbasi dioptriili si nimerisi in dulapul cu fosile?
Tot facusi apel la memorie. In decembrie 98 oamenii au cerut LIBERTATE. Parizer in subsidiar.
Acum 22 de ani tot fosile le spuneau unii ca tine barbatilor politici din partidele istorice .
Credeam ca tinerii vin cu un suflu nou si o gandire revolutionara.Nu mi-o demonstreaza.
Sunt mai talibani decat inaintasi lor.
                  DUMNEZEU SA TE AIBA IN PAZA  !!!!

Alutus

1 Antenele au fost contaminate de mine.
2. Te rooooog ! Te roooog sterge culoarea aceea rosie de pe Alutus!. N-am fost decat un pionier pozitia 5. Cand sa fiu si eu UTC-ist ati venit voi si l-ati jupuit pe Ceausescu. si pe coana Leana. Cred ca esti decat guraliv (nicidecum peiorativ), dar om bun. De aceea te rog ai incredere in mine si decat sa votezi rau mai bine stai acasa. Citeste printre randuri (daca te intriga) inversunarea mea. Pt a ajunge la acelasi numitor, uite un prim leac contra detergentilor de spalare a creierului : toate scrierile lui Lucian Boia. La Humanitas.
Raspunde te rog la dilema mea legata de  Giurescu. Eu sunt un taraie brau, dar de asta ce zici? Cu voia d-voastre voi reveni . Sincer numai bine pentru toata lumea!
Pauza de cafea.
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Citat din: Alutus din Decembrie 07, 2012, 02:22:45 PM
...In decembrie 98 oamenii au cerut LIBERTATE. Parizer in subsidiar.

Ce facusi? Incurcasi cifrele? Parca era '89! :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Eeee! Ca sa vezi ce confuzie  a creat clasa politica, de la stanga la dreapta electoratului apicol! Unde dai si unde paraie!
Sa nu uiti Darie!

tassevasi

Citat din: Alutus din Decembrie 07, 2012, 03:35:29 PM
Cred ca esti decat guraliv (nicidecum peiorativ), dar om bun. De aceea te rog ai incredere in mine si decat sa votezi rau mai bine stai acasa.
Pauza de cafea.

  Eu am baetii  de virsta ta  , unul nascut in '77 si  celalalt in '78 , dar nu au atitudinea ta , ca nici nu i-asi mai primii pe la mine  :)
  Spui sa avem incredere in tine ,pai cu astfel de orientare cum sa ai incredere .
  Credeam ca voi tinerii ce nu ati simtit adevarata soc. comunista ,aveti alta opinie si alte lucruri mai interesante de facut  decit sa fiti indoctrinati de antene .
   Dar ce sa facem ,acasa nu voi sta ,cum  vrei tu . :)
   Sa fim sanatosi ,ca mai bine nu va fi .

Florin-braileanul (FlorinI)

DACA VOTUL AR PUTEA SCJIMBA CEVA, NU AM AVEA VOIE SA VOTAM! (Mark Twain)...

cometati?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

mape 48-petru manea

Alutus,
esti atacat din toate partile,asta arata ca ce spui este adevarat si o spui si bine   ^:)^ =D> :bravo: :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Citat din: mape 48 din Decembrie 07, 2012, 05:32:42 PM
...
esti atacat din toate partile,asta arata ca ce spui este adevarat si o spui si bine   ^:)^ =D> :bravo: :hi: :hi: :hi:

Si Dragos spune ca Basescu a facut mult bine! Iar pentru asta este atacat din toate partile!
Inseamna ca ceea ce spune este adevarat si spune bine!  :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

da si Dragos are dreptate--noi toti avem dreptate atunci cand spicuim numai ce ne convine
VOTUL o sa arate adevarul
:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

Votul nu mai arata de foarte mult timp ADEVARUL!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

tassevasi

Citat din: mape 48 din Decembrie 07, 2012, 05:32:42 PM
Alutus,
esti atacat din toate partile,asta arata ca ce spui este adevarat si o spui si bine   ^:)^ =D> :bravo: :hi: :hi: :hi:

    :rotfl: :rotfl: :rotfl: :) :) Ce sa facem si noi ,l-am prins la mijloc si e mai mic .
       Sanatate si mai bine .