UN INCEPUT PROMITATOR...

Creat de niculita, Noiembrie 28, 2012, 07:11:08 PM

« precedentul - următorul »

niculita

Iata si un minicircular sau un minipolizor....Simplu.Usor de facut si foarte eficient.Motorul este de la o masina de spalat vecche,Albalux,la care la axul normal i-am facut un filet la strung apoi alt ax in care vine infiletat axul motorasului.Dupa are la al doilea ax prin strunjire l-am facut respectind cotele de la un flex(pentru a folosi pinza ptr fier si lemn de la flex).In functiune merge perfect.Il folosesc mult la rame.Care aveti masini de spalat vechi nu le aruncati si folositi motoarele ca atare....,mai ales ca au un minim de consum la enegerie electrica

O seara frumoasa va doresc si iernare usoara...

cazacu marius

Citat din: niculita din Decembrie 16, 2012, 05:51:10 PM
Iata si catelusii mei...Au o saptamina..Indata va invit la botez...
Sa-ti traiasca,sunt frumosi!!! :bravo: =D> =D> :hi: :beer:
macin-Tulcea

niculita

Citat din: cazacu marius din Decembrie 16, 2012, 06:16:13 PM
Citat din: niculita din Decembrie 16, 2012, 05:51:10 PM
Iata si catelusii mei...Au o saptamina..Indata va invit la botez...
Sa-ti traiasca,sunt frumosi!!! :bravo: =D> =D> :hi: :beer:

Multumesc Marius.O seara placuta!!!! :hi: :hi: :coffee:

cazacu marius

Salut nicu .inca nu am primit pachetul ,de vina sigur este vremea nefavorabila. Poate  vine mosul saptamana asta.O seara buna si tie!!!  :rotfl: :bzz: :bzz: :beer: :hi: :hi:
macin-Tulcea

Mihai Sergiu

am si eu in garaj un astfel de motor tot de la masina de spalat ,stiam ca va fi util candva :yes:
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

niculita

Citat din: Cradle din Decembrie 16, 2012, 07:51:23 PM
am si eu in garaj un astfel de motor tot de la masina de spalat ,stiam ca va fi util candva :yes:

Intr-adevar un lucru f usor de facut si fff util la lucruri marunte cum sunt ramele su alte activitati.
  Da,Marius Cazacu probabil datorita vremii...vine exact de MOS CRACIUN!!!!! :) :) :yes: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz:

cazacu marius

Salut Nicu  !  astazi am primit pachetul .iti multumesc sunt foarte misto  !!!   :thanks:  Sanatate maxima tie si familiei , si sarbatori fericite  !!! :beer: : sampanie: :hi: :hi: :hi:
macin-Tulcea

niculita

Insirmarea ramelor.Pregatirea pentru primavara....O seara placuta tuturor si SARBATORI FERICITE!!!!

niculita

Sfintele Sarbatori ale Craciunului sa va aduca multe daruri si tot ceea ce va doriti!!!!

,,CRACIUN FERICIT!!! : sampanie: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz:

bee_lover


niculita

LA MULTI ANI TUTUROR!!!!!Noul an sa va aduca multe realizari si butoaie pline cu miere.Multa,multa sanatate ca-i mai buna decat toate si tot ceea ce va doriti!!!!Sa dea bunul D.zeu ca anul 2013 sa fie unul mai bun ca 2012 sau macar ca 2012!!!!! : sampanie: :birthday: :wink2: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

niculita

LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE CA-I MAI BUNA DECIT TOATE!!!!

Iata si noua mea achizitie pe anul 2013,o freza verticala care merita toti banii.M-a costat 700 RON dar merita fiecare banut..... :new: :coffee: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

IERNARE USOARA LA TOATE ALBINUTELE SI NOU AN SA VA ADUCA MULTE BUTOAIE PLINE CU MIERE SI MULTE REALIZARI!!!!

bucovineanu

E bine ca freza sa aiba o aparatoare dim metal care sa acopere scula taietoare care nu e greu de realizat. Asta deoarece cind e in miscare aproape ca nu se vede datorita rotatiei.

cazacu marius

macin-Tulcea

tassevasi

 ""Iata si noua mea achizitie pe anul 2013,o freza verticala care merita toti banii.M-a costat 700 RON dar merita fiecare banut..... :new: :coffee: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:""



  Bravo , deja ai lucrat cu ia ?
  Era si mai si , daca aveai reglaje (sanie ) si pe ax.