Nea Costica din Buzau

Creat de Nea Costica din Buzau, Ianuarie 19, 2012, 03:39:28 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 29, 2012, 07:25:40 PM
... iar eu, [scoteam aerul dinntr-o sticla de vin alb, ambele culori facute de nea Costica] spalam matizu!!!!!!!!!!!! cine-i seful Dane?? :hi: :hi: :rotfl: =)) C.B

Este rau daca scoteai aerul din sticla! Ideal era daca bagai aer in sticla, in locul vinului. :wink2:
Te cam asupreste doamna Lili! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 29, 2012, 07:28:20 PM
parca ziceai sa nu dau vin fiert la nevasta ??????? :uimit:
Recunosc, si care-i uimirea, ta ? :uimit: Fanica eu t-am avertizat, ma, nu te-am obligat.  :nono:
Acuma, daca ai servit-o pe doamna,[ saru mana doamna] cu vin fiert, si poti scri pe forum , inseamna ca te-am ,,avertizat" bine, si te-ai pregatit pt ori ce-ar fi!!!!!!  ^:)^ =D> sa fiti sanatosi, cu toata familia.  :hi: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Fane

toata lumea sa fie sanatoasa nea Costica si sa avem grija de albinutele noaste dragi si sa treaca gerul mai repede sa ne apucam de treaba,apropo nu am reusit sa beau nici macar fara scortisoara am mai avut ceva de  colindat cu masina si dauneaza la sofat alcoolul dar e timp si pt bautura. MULTE SALUTARI

sopy

Nea Costica ... stii ca eu sunt prietenul matale !!!
Sincer ... eu am inteles ca ... DOAMNA LILI E SEFUL (SEFA)!!! De ce ??? Pai ... mata te-ai echipat la "gumari"... manusi electroizolante (apropos curenteaza Matizul sau ... tanti Lili ?),peria ca-i obligatorie , galetusa si ... smega !!! Deci ... 1-0 pt. Tanti Lili ! Mata ... apa calda la gaini ... oua ... dat foc prin livada ... 2-0 tanti Lili ! Tanti Lili vin rosu ... fiert de mata ,povesti cu vecina ... mata scoteai aerul dintr-o sticla in care fusese candva ... vin alb !!! ... 3-0 pt.tanti Lili !!! Scor de ... neprezentare ! :rotfl: =)) :hi:
Oricum , Nea Costica ... iti dedic pentru aceasta seara ... : sampanie:

Nea Costica din Buzau

Citat din: romikele din Ianuarie 29, 2012, 07:52:39 PM
Nea` Costica, mi-ai dat palpitatii... am citit in fuga si am inteles ca "ai spalat matzul lui Lili", ma gandeam... o fi fost purcica si asa o fi botezat-o... da` de ce de cand a taiat-o abia acum ii spala matzele.... acu` m-am linistit, am priceput in final ce e vorba de MATIZU` lu` Lili.... SCUZELE MELE!
Saru`mana doamnei!  :razz: :hi:
Cum le vezi tu pe toate ma bibicule, puteai sa corectezi tu, ca sa ajuti un necajit,  care a ,,muncit" toata ziua la ,,sef "  :rotfl: =)), ia zi tu, ce ai facut in ultimele 24 de ore,[aici ma refer la faptul,daca ai oparit  :uimit: ceva cu scortisoara], sa scapi de ger? Sa traiesti Mihaita!!
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Citat din: fane din Ianuarie 29, 2012, 08:10:08 PM
toata lumea sa fie sanatoasa nea Costica si sa avem grija de albinutele noaste dragi si sa treaca gerul mai repede sa ne apucam de treaba,apropo nu am reusit sa beau nici macar fara scortisoara am mai avut ceva de  colindat cu masina si dauneaza la sofat alcoolul dar e timp si pt bautura. MULTE SALUTARI
Multumesc Fane pt urari!!  te iteleg, eu nu am multi stupi dar sunt destule trburi, daca nu le fci la timpul lor mi bine nu le faci! Cu stima , C.B
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Fane

nici eu nea Costica sunt un mare incepator DAR FAC MUNCA ASTA CU MARE DRAG

Nea Costica din Buzau

#127
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 29, 2012, 07:45:13 PM
Este rau daca scoteai aerul din sticla! Ideal era daca bagai aer in sticla, in locul vinului. :wink2:
Te cam asupreste doamna Lili! =)) =))
Pai ma Dane, daca stramosii nostri,americani  :uimit: , au hotarat, ca femeia sa fie egala in drepturi cu barbatu, eu respect hotararea lor  =D>, dar n-am inteles cand trebuia sa bag aier, atunci sau azi  :rotfl: =)) :rotfl:? Sa-ti traiasca familia.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Umpli sticla cu vin, te asezi comod in fotoliu, la gura sobei, dupa care, putin cate putin, bagi aer in sticla, pana o umpli! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Citat din: sopy din Ianuarie 29, 2012, 08:15:12 PM
Nea Costica ... stii ca eu sunt prietenul matale !!!
Sincer ... eu am inteles ca ... DOAMNA LILI E SEFUL (SEFA)!!! De ce ??? Pai ... mata te-ai echipat la "gumari"... manusi electroizolante (apropos curenteaza Matizul sau ... tanti Lili ?),peria ca-i obligatorie , galetusa si ... smega !!! Deci ... 1-0 pt. Tanti Lili ! Mata ... apa calda la gaini ... oua ... dat foc prin livada ... 2-0 tanti Lili ! Tanti Lili vin rosu ... fiert de mata ,povesti cu vecina ... mata scoteai aerul dintr-o sticla in care fusese candva ... vin alb !!! ... 3-0 pt.tanti Lili !!! Scor de ... neprezentare ! :rotfl: =)) :hi:
Oricum , Nea Costica ... iti dedic pentru aceasta seara ... : sampanie:
Vreau arbitru in chiloti!!  :rotfl: =)) vreau arbitru in chiloti!!  =D>
Apropo, aseara tanti Lili, ma trimete[sa nu citesca Dan expresia asta, ca la el este sef nu sefa], sa-i aduc dintr-un ,,soldat" din magazie, o sticla de sampanie. O aduc, ma pune sa o desfac, ne-am luat masuri sa nu spargem ceva, si ma chinui [cum a facut boc cand era primar la Cluj], sa bubuie, cand scot dopul de plastic !! dop metalic cu filet. :uimit: ps eu nu beau decat naturel, dar multumesc pt sampanie, nici basescu nu mai are pt altii.  :rotfl: =)) :rotfl: =)). d-aia te iubesc eu pe tine, ca esti darnic  :rotfl: =)) =D> :rotfl:. Te tuca, nea Costica!!!
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 29, 2012, 09:12:38 PM
Umpli sticla cu vin, te asezi comod in fotoliu, la gura sobei, dupa care, putin cate putin, bagi aer in sticla, pana o umpli! =)) =))
Daca nu am soba?? :uimit: si am semineu?  :nono: Apropo, am facut un gratar,din sarma de inox, care sa incapa pe clapa centralei, si una doua friptura-i gata.
Atentie !! nici eu pana la 35-40 ani nu ma interesa, cum se scoate aerul dintr-o sticla de vin spumos sau spumant [cu asta am inceput] ,dupa care m-a interesat, intr-o oarecare masura. :smile:  :hi: cu stima C.B
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 29, 2012, 09:16:58 PM
...sa nu citesca Dan expresia asta, ca la el este sef nu sefa...

Te inseli nea Costica! Te inseli amarnic!
Si la mine este tot sefa.... dictatoare mai ceva decat Kim Jong-il! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

#132
 :i_love_you:   
CitatTe inseli nea Costica! Te inseli amarnic!
Si la mine este tot sefa.... dictatoare mai ceva decat Kim Jong-il! =)) =))
Danut, ia aminte!!  :wink2: :rotfl: =)) :rotfl: ,,iubeste" si tu, ce i-e drag lu doamna, un pisic,o pasare, un catelus, o dorinta [care crede ca tu nu vei fii de acord], si nu in ultimul rand, spune-i  [ chiar daca i-ai demonstrat, sunt sigur], cat de mult, iubesti produsul vostru, albinuta]. Scuza-ma ca am avut tupeul asta, dar eu doresc binele, nu iese, nu iese mai incercam [ stiu ca nu e cazul tau dar eu postez ma mult pt cei mult mai tineri!  :wink2: :hi: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#133
Bine v-am regasit!Gata cu scortisoara, la treaba!!  :uimit: azi am sa va prezint cu am recuperat eu niste deseuri de ambalaje, din lemn. Am cumparat niste deseuri din lemn; lazi, paleti sialtele foarte uscate. M-am gandit, vazand forma cutiilor, sa fac doua nuclee, unul simplu si a tul dublu.
Am tinut cont, doar de dimensiunea, dintre peretii care sprijina ramele, cealalta ramanand, cea care a avut-o cutia. Am izolat peretii cu plistiren, si in interior alt placaj, podisoare si capac izolat. La cel dublu, am avut mai mult delucru. Voi revenii. :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Fane

salutare nea Costica ai vazut ce inseamna vinul fiert?
Misto ideia cu arzatorul, ti-am furat patenu