Nea Costica din Buzau

Creat de Nea Costica din Buzau, Ianuarie 19, 2012, 03:39:28 PM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

Atentie copii [toti am fost copii], si mame!!  ^:)^ Va transcriu o poezie care pe mine m-a impresionat feoarte mult[pana la lacrimi]. Se numeste Sarbatoarea Primaverii, am invatot-o in clasele primare, am uitat-o dar mi-am adus aminte cateva versuri, si mi-a redat-o Google,si o postez pt voi toti. Iubiti-va ca fratii!!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

romikele

Bravos Costy, suflet de poet, sa traiesti BINE!  :hi:

tassevasi

Citat din: romikele din Martie 02, 2012, 11:11:19 AM
Bravos Costy, suflet de poet, sa traiesti BINE!  :hi:

         "sa traiesti BINE! "

Eu zic ,mult si bine . =D> =D>

prisecarul

Citat din: tassevasi din Martie 02, 2012, 06:12:29 PM
Citat din: romikele din Martie 02, 2012, 11:11:19 AM
Bravos Costy, suflet de poet, sa traiesti BINE!  :hi:

         "sa traiesti BINE! "

Eu zic ,mult si bine . =D> =D>

SI MULT SI BINE!
:hi: :hi:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

pharaonu75

MULT SI BINE SI CU CINE ITI CONVINE! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Va multumesc din suflet pt urari!!!  :hi:Nu am mare merit, doar atat ca am fost impresionat de mic de aceste versuri [cum am inteles eu atunci] mi-am adus aminte de ele, si nu puteam sa nu impart bucuria cu voi. Dorinta mea este sa traiesc si sa imbatranesc frumos, cat? Dumnezeu stie. Sunt foarte multumit ca ce am vrut sa fac am reusit. Sa fiti sanatosi si voi si cei dragi voua!!  =D> Cu mult drag C.B.  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: pharaonu75 din Martie 02, 2012, 06:57:06 PM
MULT SI BINE SI CU CINE ITI CONVINE! =))
]
Vezi poate te ,,aude'' tanti Lili, ca dupa aia nu mai mananci tu gem din Candesti si nici compot nu mai bei....!!!  =)) :rotfl:. Acuma de ce te dai in alte vorbe, ca poezia asta te-a miscat si pe tine, si vrei sa o reciti fetelor tale[sarut mana doamnelor si domnisoarelor] sa te iubeasca mai mult, ca am vazut ca deja ai copiat-o[ K.G.B] si acuma o inveti pe de rost[ ca nu ai promter, daca asa se cheama  :uimit:].  :rotfl: =)) :rotfl: Sa fii iubit!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#232
Va salut pe toti !!  :hi:. Incepem saptamana cu turte. La inceputul lui ianuarie au avut zbor masiv de curatire, toate cele trei familii, dupa care le-am pus cate o turta cumparata. Pana la sfarsitul lui februarie doi din ei au consumat-o 80 la suta, a-l treilea nici nu s-a legat de ea [ culmea ca nici anul trecut aceasta nu a consumat-o]. Am facut turte a la Gica, si le-am pus saptamana trecuta, dupa cum vedeti in poze, si astept Primavara!!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

nea costica pe cine ai pagubit de presurile alea??? =)) =)) =))
arata bine familiile sa dea Dumnezeu sa iasa bine din iarna sa faci miere multa sa mi dai si mie  :hi: :hi: :hi:

Nea Costica din Buzau

#234
[nea costica pe cine ai pagubit de presurile alea??? =)) =)) =))
arata bine familiile sa dea Dumnezeu sa iasa bine din iarna sa faci miere multa sa mi dai si mie  :hi: :hi: :hi:
[/quote]]
Sa traiesti Fanica, mi-era dor de tine!! :hi: Te mananca harsia [pielea de pe spinare]  :uimit:.
Cum pot sa-ti spun de unde am presurile [lavete tesute], daca eu sunt gestionar iar tu esti prieten cu Fharaonu?? =)) =)) =)). Multumesc pt urare, pana la Dumnezeu trimite-mi imprumut vre-o 10 borcane cu miere, ca m-a invatat un stupar sa beau pepsi [tuica] cu miere [o lingurita la un litru  :yahoo_cry: ].
Sa fiti sanatosi impreuna cu familiile!!  :hi: Cu drag C.B.
Ps era sa uit, pun o poza sa vezi ce inteligente sunt albinele mele, nu pleaca la ,,cules'' pana nu consulta termometru.  :rotfl: =)) =)) =D>
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

ia da dumneata un pucel ..eu is stefan ,nu vasilica =)) =)) =))

POSTASUL

Citat din: orbanstefan64 din Martie 05, 2012, 09:02:54 PM
ia da dumneata un pucel ..eu is stefan ,nu vasilica =)) =)) =))
de unde purcel  :rotfl:  sa dea macar o tuica  =))  mai donu Vasilica  =))  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

cristi ciuc

Extraordinară fotografia cu termometrul, Nea Costică!
Să sperăm că vine şi primăvara, dar trebuie să ai în vedere şi ceva mieluşei (pentru botezuri), pe care să-i asezonezi, după ce vor fi trecut pe la grătar, cu minunatele conserve de iarnă, pe care le-ai pregătit.
O bere Ciuc oricând o dau şi eu :nod:

Nea Costica din Buzau

[
Citat din: orbanstefan64 din Martie 05, 2012, 09:02:54 PM
ia da dumneata un pucel ..eu is stefan ,nu vasilica =)) =)) =))
]
Fanica scuza-ma am gresit numele nu omul, eu ma adresam omului. Hai zi nu te mai da dupa copac!!!
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

Citat din: Nea Costica din Buzau din Martie 05, 2012, 09:46:00 PM
[
Citat din: orbanstefan64 din Martie 05, 2012, 09:02:54 PM
ia da dumneata un pucel ..eu is stefan ,nu vasilica =)) =)) =))
]
Fanica scuza-ma am gresit numele nu omul, eu ma adresam omului. Hai zi nu te mai da dupa copac!!!
bine nea costica ....asta ii am ramas fara purcel  :sad:.... =))
Doamne ajuta!!!! :hi: :hi: :hi: