Asociatia Apicultorilor Profesionisti "Albina Ramniceana" Rm. Sarat

Creat de PuisoruApis, Decembrie 15, 2011, 04:14:17 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Se poate beneficia prin PNA pana la 50 de stupi doar de medicamente si funduri antivarroa.
De la 50 de stupi in sus, si de celelalte programe.
Fara diploma nu se poate accesa PNA, dar se poate face inscriere in asociatie pentru crotalii.
Pentru detalii si alte amanunte, astept un PM.

Sparlici

Am vorbit cu domnișoara de la AAPAR din București-Jiului cu privire la înscriere și mi-a spus că e musai sa ai atestat de apicultor. Dvs. spuneți că nu este obligatoriu pentru a fi înscris în asociație. vă rugăm clarificați



ASOCIAŢIA APICULTORILOR PROFESIONIŞTI
"ALBINA RÂMNICEANĂ" RÂMNICU SĂRAT

Cod unic înregistrare fiscală (CIF): 26693237, RAF 551/287/2010,
Banca Transilvania, IBAN: RO92 BTRL 0100 1205 U423 74XX, 
Strada Bogzei, Nr. 5, Râmnicu Sărat, jud. Buzău,  Cod Poştal: 125300, Telefon/Fax: 0238  567993,
Email:  [email protected] ,   web: http://aaparrs.apiardeal.ro


DOCUMENTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ASOCIAȚIE:

   COPIE BI/CI (persoană fizică neautorizată) sau COPIE CUI/CIF (PFA, AF, II, SRL).
   COPIE CERTIFICAT CALIFICARE ÎN MESERIA DE APICULTOR.
   ADEVERINȚĂ DE LA PRIMĂRIE DIN CARE SĂ REIASĂ NUMĂRUL DE FAMILII DE ALBINE ȘI VATRA STUPINEI, CU MENȚIUNEA ,,PENTRU ASOCIAȚIA APICULTORILOR PROFESIONIȘTI ALBINA RÂMNICEANĂ".
   COPIE DIN REGISTRUL AGRICOL, PRIMA FILĂ ȘI ULTIMA(CU NR. DE FAMILII DE ALBINE) SEMNATE ȘI ȘTAMPILATE, CU MENȚIUNEA ,,CONFORM CU ORIGINALUL".
   COPIE ÎNREGISTRARE SAU AUTORIZARE CU VÂNZARE DIRECTĂ DSVSA (PF, PFA, AF, II, SRL, DUPĂ CAZ).

NOTĂ:  PERSOANELE CARE SUNT DEJA ÎNSCRISE ÎN ASOCIAȚIE VOR PREZENTA LA FORMA ASOCIATIVĂ CARNETUL DE STUPINĂ COMPLETAT CONFORM SITUAȚIEI DIN TEREN.
Du sublime au ridicule n`il y a qu`un pas.
(De la sublim la ridicol nu e decât un pas.)
Napoleon Bonaparte

romikele

Inscrierea o fac eu. Si in general am acceptat doar pe cei cu atestat, dar in cazuri speciale, generate de prostia unora de la DSV care cer carnetul de stupina celor care nu sunt inca inscrisi, facem inscrieri si fara acel atestat, dar membrul respectiv nu poate beneficia de nici un sprijin financiar.

Daca mergi iar la Raluca, roag-o sa ma sune.

romikele

Asociația Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană" în colaborare cu Fundația Euroacademia organizează cursuri de calificare în meseria de apicultor.

Amănunte în PDF-ul anexat!

MOTANUL

La mine spune ca atasamentul nu poate fi gasit.  :sad:
As fi fost interesat de detalii.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Momentan am probleme cu urcatul atasamentelor pe server, marti voi solicita consiliere tehnica de la gazde, deoarece serverul nu permite conectarea prin SFTP.
Asociatia noastra se pregateste sa organizeze cursuri de calificare in meseria de apicultor, suntem in discutii cu gasirea de spatiu de desfasurare a cursurilor in conditii optime si punerea la punct a suportului tehnic.
Voi anunta la timp cand se va organiza prima sesiune.

alexutu

00007

romikele

Din cauza problemelor financiare s-a inchis filiala de la Bucuresti, dar avem membri din judete indepartate, ca Mures, Iasi, Teleorman... de ce nu si Arges?

alexutu

daca sunt din arges cum fac sa ma inscriu cum trimit actele
va multumesc
00007

romikele

Exista posta rapida, curierat, samd.
Asa fac cei din Iasi... cu FanCourier...
Sau scanare, e-mail... in era tehnologiei ne mai facem astfel de probleme?  :D :P :hi:

romikele


MOTANUL

Arata ceva mai bine - dar nu stiu sa zic ce  :D; Ca siteul vechi ma redirectioneaza tot aici. (cred ca este imaginea de fundal).

Oricum bun venit; Eu cand am cautat albina ramniceana am intrat pe vechiul domeniu dupa ce am incercat tot ce era sub. Bluepink nu-mi spunea nimic desi era pe primul loc. O sa fie mult mai usor de gasit acum.

La multi ani si la multi vizitatori!
Am mai zis deja ca este f. multa informatie de calitate si actualitate acolo.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Albina Ramniceana are planuri mari.
Daca vom fi sanatosi, le vom realiza pe toate.
Pe langa organizarea celei de a sasea editii a targului apicol, ne dorim sa incepem cat mai repede cursurile de calificare. Deja problema spatiului a fost rezolvata.

nicomico

Sa  va ajute Dumnezeu sa realiza-ti tot ce v-ati propus!!!!!!!!!!!!!!Se vede ca santeti foarte implicati in munca dv.Succes !!!!!!!!!!!!

romikele

Ieri am avut onoarea să primim vizita unor reprezentanți din Ministerul Agriculturii din Serbia, însoțiți de reprezentanți ai MADR și ANZ.
După o scurtă vizită la sediul asociației, unde s-au discutat probleme legate de modul de implementare a PNA, documentele necesare și programele accesate de către membrii solicitanți, s-a făcut deplasarea la stupina unui membru care a solicitat sprijin prin PNA 2015.

Voi reveni cu amănunte, imagini și secvențe video de la aceste evenimente...