Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: MOTANUL din Decembrie 13, 2016, 10:00:22 PM
De timp friguros vorbeau colegii...

In Bucuresti sunt temperaturi mici noaptea de o lunga perioada de timp (negative de vreo 3 saptamani). Vremea buna e cea mai buna solutie...
Arata excelent betonul - avand in vedere ca este "home made" e cu atat mai laudabil cum a iesit. Eu nu am fost in stare sa fac niste amarati de suporti...
Am urmărit prognoza meteo a locației, era bună 3 zile și 3 nopți, suficient... sunt diferențe de temperatură semnificative chiar și la 30km.
Epruvetele de probă au confirmat că totul e OK.

Cristel

Citat din: romikele din Decembrie 13, 2016, 11:50:31 PM
Un drac de mâță, după ce am plecat... se vor astupa, oricum acolo va fi izolație cu vată de sticlă, dar mă enervează urmele...  :razz:
Izolatie de vata de sticla? Si ulterior puneti sapa si utilajele? E portanta vata de sticla?
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

romikele

Vata de sticla cat timp va fi camera de locuit pe perioada super-santierului  :razz:
Dupa, cred ca voi pune gresie de trafic. Inca nu m-am gandit asa departe.

Deocamdata lucrez la pereti...

Cristel

Arata bine si peretii! Avantajul OSB ului! Un doi vine si acoperisul! Spor la relaxarea prin munca!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

romikele

 :thanks:
Am mai progresat puțin.
La această oră sunt montate și câteva OSB-uri.

tinumaftei


romikele


bismark

   Daca reusesti sa-i pui si caciula,esti brava,ca mai ai putin timp favorabil.Succes in continuare.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele


roi_ag

LA MULȚI ANI CU SĂNĂTATE  romikele ! : sampanie: :birthday: :happy_birthday:

romikele


andreiu

     La sarirea parleazului de separatie dintre tineri si batrani, primeste si urarile mele de sanatate, prosperitate, bucurie si ce-o mai fi bun !!!! :happy_birthday: : sampanie: : sampanie: :hi:

tassevasi

 La  multi ani  domnule !!
  Sanatate  sa  aveti si va doresc la  toata  familia, ca de proiecte  nu duceti lipsa.

MARIUS_bc

La multi ani, multa sanatate si putere de munca!!

romikele