Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

jonny_it

Citat din: orbanstefan64 din Septembrie 25, 2013, 09:25:17 PM
acum.......el saracu cam stie ce stapin are il apara cre ca si in functie de ...... =)) =)) =))

A vazut pusca de aia este atat de calm!  :rotfl:

jonny_it

Citat din: romikele din Septembrie 25, 2013, 10:07:18 PM
El de felul lui e jucaus, dar nu recomand nimanui sa-l enerveze... a demonstrat deja de ce in stare  :)

Al meu a facut urat la niste tigani care urlau ca vor fier vechi. Daca nu era in tarc scadea procentul minoritatii rrome. In rest a marait doar la cine se uita urat la el  :rotfl:
Probabil cu asta au fost vinovate si gainile ....  :rotfl:

Citat din: romikele din Septembrie 25, 2013, 11:04:17 PM
Cu ajutorul aerului conditionat a trecut acceptabil peste a doua vara din viata sa.

Al meu a stat afara(la umbra ce este drept) toata vara dar in zilele cand era foarte cald ii faceam in fiecare zi cate o baie in Bistrita si avea muulta apa sa se balaceasca intr-un fost vagon de la mina  :) 

romikele

Si al meu a facut o gaina victima, dar soacramea nu s-a suparat, ca gaina era de-o seama cu ea  =))

RazvanTi

deci ca si concluzie merge sa fie "jumulita" si soacra de aceeai varsta cu gaina?  :nebun:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

romikele

Soacra ta?... Nu stiu, n-o cunosc!  :rotfl:

pharaonu75

Razvane, nu-i face cunostinta cu soacra-ta, pentru ca Romikele e in stare sa-ti mai "mestereasca" vreo 2-3 cumnati! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kiwi Bee

Citat din: pharaonu75 din Septembrie 26, 2013, 06:40:34 PM
Razvane, nu-i face cunostinta cu soacra-ta, pentru ca Romikele e in stare sa-ti mai "mestereasca" vreo 2-3 cumnati! :rotfl: :rotfl:

Unui apicultor adevarat ai place tot ce zboara si face cunostinta din zbor  =))

romikele

Astăzi. 20 octombrie 2013, o zi frumiasă de toamnă, soare dar cu vânt cam tărișor.
A fost momentul perfect de a pleca în plimbare în căutare de peisaje mirifice.
Am surprins trei imagini diferite ca și cromatică...  =))

romikele

Pregatim cutii pentru roii 2014

romikele

Alte imagini din stupina vizitată, în timp ce proprietarul umbla creanga  =))

bucovineanu

Ai grija, ca daca ai fost fara stapan prin stupina lui, e posibil sa gasesca lipsa regine la vreo 10 familii si are dovada ca un alt apicultor care a fost pe acolo, i le-a luat.  :smile:

romikele

Reginele lipsa, daca or fi, sigur au fost luate de prigorii... era un "nor" galagios care semana a efecte speciale pe calculator.
Sa-i fereasca sfantul pe cetateni sa se gainateze "norul"... de la strugurii rosii, rezulta un adevarat dezastru!  :rotfl:

SPYKAL

Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 03:53:52 PM
Alte imagini din stupina vizitată, în timp ce proprietarul umbla creanga  =))
=)) =)) =))..........Banuiesc ca proprietarul este d-l Dragos nu?......umbla....asa cum a-ti spus sau va urmareste din umbra?!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hi: :hi: :hi: Superba stupina. Un exemplu de urmat. Stima si respect!!!

romikele

Alte peisaje de toamnă...

romikele

Citat din: SPYKAL din Octombrie 20, 2013, 04:14:48 PM
Citat din: romikele din Octombrie 20, 2013, 03:53:52 PM
Alte imagini din stupina vizitată, în timp ce proprietarul umbla creanga  =))
=)) =)) =))..........Banuiesc ca proprietarul este d-l Dragos nu?......umbla....asa cum a-ti spus sau va urmareste din umbra?!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hi: :hi: :hi: Superba stupina. Un exemplu de urmat. Stima si respect!!!

Proprietarul este de fapt proprietăreasă, dar domnu` umbla creanga, că fiind soare nu mă putea urmări din umbră  =))