Stupina din Oradea

Creat de Daci, August 10, 2022, 08:31:24 a.m.

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Bine v-am găsit!
Sunt Daciana. Am o stupina in Oradea, cu 12 familii, de aproximativ o luna.
Sunt in cautare de informatii, materiale, de unde pot sa invat (asa am gasit acest forum). Am gasit biblioteca Apiardeal dar din pacate nu pot sa o accesez, poate ma indruma cineva, m-ar ajuta foarte mult. 

Cu biblioteca va ajuta administratorul forumului dl. Romikele. Sunt vreo 5 dvd uri full de carti si reviste in romana si engleza.
Bine ai venit pe forum !
Ar fi bine sa te obisnuiesti cu forumul sa iei paginile succesiv si sa intrebi la orice subiect ai interes.
Ati inceput cu stupi suficienti sa va faceti o impresie de ansamblu.
Sa nu uitati de tratamente si de hraniri.  Sunt cele mai importante in apicultura. Daca ai familii sanatoase si puternice vor trece iarna usor si vei obtine si rezultate bune in anul urmator.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Multumesc mult!
Asa este, 12 este suficient de o impresie. A fost multisor de facut si de invatat deodata, deoarece am crezut ca au fost ingrijiti bine, dar nu a fost asa. Familiile sunt puternice si sanatoase acum, doar una mai trebuie sa isi revina.
Totul este fascinant la inceput! Mereu am vrut stupi, dar doar acum s-a materializat.
Am inceput deja cu hraniri si tratament.
Am sa mai incerc sa mai trimit un mesaj Dn.Romikele