Gheorghita Constantin

Creat de gheco, Decembrie 09, 2009, 11:15:38 AM

« precedentul - următorul »

gheco

Si productia de busuioc
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Sambata am cules strugurii de la Buftea si am stors mustul. Am fotografiat si paunii.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Frumos busuioc si frumosi pauni!!! :hi:
Vinul trebuie gustat neaparat! :nebun: :nebun: :nebun:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

crombra

Gherghita, ingroapa vreo doua-3 sticle si le deschizi la anul cand venim din nou sa ne delectezi cu miel de Camerun. Merge cu Capsunica ta, traznet. E doar o sugestie.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

gheco

Cineva imi spunea ca o vizita sub 3 ore este deranj. Sa veniti, sa stati sa avem timp sa simtim gustul vinului. Sper sa mai fie targuri la Bucuresti.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

gheco

Sambata trecuta am construit un dispozitiv de ridicare si transport al stupilor.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Ingenios! Uite asa dati idei si altora...
:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

lucian71

foarte interesanta liza dv ,puteti pune va rog poze din mai multe unghiuri?
multumesc anticipat

viorel_v2000

Frumos si interesant.
Intrebare intrebatoare:
Ati apucat sa-l probati in "sarcina" (cuib 1/1+cat 1/1 incarcate). Probabil inca nu ati avut timp.
Cu totii suntem curiosi.

Sincere felicitari :hi:

gheco

Poze mai multe pe www.gheco.sunphoto.ro
Am ridicat 1 om de 70kg. La cel de 110kg s-a rupt sfoara. Am ridicat si un stup.
Concluziile le voi posta dupa un sezon de exploatare.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Incercati cu sufa metalica...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

crombra

Gherghita, meserie curata. Foarte buna ideea cu sistemul de autostrangere cand se ridica corpul. Felicitari!
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

stefanescu

Doua observatii am la dispozitivul dumneavostra:
1.   Montati  o bucsa pe bara transversal prin care trece sfoara. Veti evita ruperea prematura  a sforii.
2.   In comert se gaseste cablu seale cu diametrul de 3mm. 3m va sunt suficienti

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

gheco

Dispozitivul suporta perfectionari. Voi tine seama de sfaturi si voi posta ce modificari am facut. Vreau ca ce care vor simti nevoia de un ajutor pentru ridicat si transportat stupii sa poata sa-l realizeze.
Important este faptul ca se poate realiza un asemenea dispozitiv si nu cu eforturi nemaipomenite.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

D006

Aici se vine asa ceva dar cu un sistem hidraulic manual de ridicat sau coborat greutatea.
Il folosec muncitori din fabrica zilnic.