Vremea in iarna 2013-2014

Creat de bucovineanu, Noiembrie 25, 2013, 04:00:21 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

fiug 1970 deci ce fac si cind contra VIERMELE MARULUI?????? Goldenul mi se strica dinspre interior de la seminte . Asta ce e?

Bătrânul

Un Index cu substante active unde gasesc . Foloseam Sinoratox dar sa interzis

RazvanTi

piatra vanata sau zeama bordeleza (acelasi drac doar ca pretul difera.... MULT)
dithane - fungicid
calipsso - insecticid
nissorun - acaricid
ultimile 2 poti sa dai linistit oricand ca-s "albine friendly"
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

fiug1970

Citat din: RazvanTi din Decembrie 04, 2013, 08:53:47 AM
piatra vanata sau zeama bordeleza (acelasi drac doar ca pretul difera.... MULT)
dithane - fungicid
calipsso - insecticid
nissorun - acaricid
ultimile 2 poti sa dai linistit oricand ca-s "albine friendly"
piatra vanata,popular,sulfat de cupru,stiintific.zeama bordeleza:solutia ce contine pe langa sulfat de cupru,apa de var,etc

fiug1970

Citat din: Bătrânul din Decembrie 04, 2013, 08:32:12 AM
fiug 1970 deci ce fac si cind contra VIERMELE MARULUI?????? Goldenul mi se strica dinspre interior de la seminte . Asta ce e?
e vb.de molia ce depune oua in floare:tratament inainte de floate,in timpyl infloriri si dupa inflorire

Bătrânul

Citat din: fiug1970 din Decembrie 04, 2013, 11:22:07 AM
Citat din: Bătrânul din Decembrie 04, 2013, 08:32:12 AM
fiug 1970 deci ce fac si cind contra VIERMELE MARULUI?????? Goldenul mi se strica dinspre interior de la seminte . Asta ce e?
e vb.de molia ce depune oua in floare:tratament inainte de floate,in timpyl infloriri si dupa inflorire
CU CE?

fiug1970

Citat din: Bătrânul din Decembrie 04, 2013, 08:46:17 AM
Un Index cu substante active unde gasesc . Foloseam Sinoratox dar sa interzis
in postarea41sant cateva insecticide care se pot folosi in loc de sinoratox.nu se foloseste acelasi insecticid tot timpul.se intercaleaza intre ele pt.a nu se obisnui daunatorii.

fiug1970

Citat din: Bătrânul din Decembrie 04, 2013, 11:26:27 AM
Citat din: fiug1970 din Decembrie 04, 2013, 11:22:07 AM
Citat din: Bătrânul din Decembrie 04, 2013, 08:32:12 AM
fiug 1970 deci ce fac si cind contra VIERMELE MARULUI?????? Goldenul mi se strica dinspre interior de la seminte . Asta ce e?
e vb.de molia ce depune oua in floare:tratament inainte de floate,in timpyl infloriri si dupa inflorire
CU CE?
la sf.postarii 41aveti fungicide si insecticide la alegere.se folosesc impreuna,cu condita:sa fie compatibile cu albinele si daca inainte de inflorire ati folosti o pereche pt.tratat,la floare folositi alta pereche(fungicid+insecticid),sau capcanele cu feromono inainte de inflorire si pe toata durata infloriri

Bătrânul

#68
M-ai lamurit  :blah: :blah: Un raspuns de politician.  :nod: :nod: Esti un teoretician uie asa copy -paste  =)) =)) http://www.referat.ro/referate/download/Bolile_marului_-_prevenire_si_combatere_598f4.html

fiug1970

Scriu in timp ce montez lumini de Craciun intr,un centru comwrcial.si scriu pe mobil:ecranul mic,degetele groase,coane Fanica! :nono:

Porfy66

Topicul este despre iarana 2013-2014 !!!  :offtopic:  :offtopic:
Dicutiile au deviat spre un alt subiect!
Creati un tipic special pentru asa cevape alt topic!

bio

Ciprian...pregateste-ti saniuta..:).

..si fugi la vinatoare..:))

gaby

la noi ninge fulguit si vantul bate cu putere incat nu e de iesit pe afara

Laie

salut
vine iarna in romania ?
eu locuiesc in Belfast si aicea ploaie tare
Nicolaie laie bucalaie

romikele

Al dreaq ROMTELECOM cum a ajuns el in Belfast... sau tu locuieșto o laie acolo?  :rotfl: