• Welcome to Forum discuții Apiardeal. Please login or sign up.

Ajutor de minimis

Creat de MirceaCalin, Septembrie 18, 2019, 10:05:53 a.m.

« precedentul - următorul »

ApIor

La DSV, ce iți cere pentru înregistrarea stupinei? Iar pentru minimis, trebuie să fie înregistrați deja (la DSV) în martie 2019?

fantianti

La acte necesare punctul C - copie inregistrare la registrul comertului- banui ca se refera la cei care sant PFA sau gresesc oare ? Eu nu am decit certificat de producator .

Closcutz

Citat din: fantianti din Octombrie 01, 2019, 05:09:58 p.m.La acte necesare punctul C - copie inregistrare la registrul comertului- banui ca se refera la cei care sant PFA sau gresesc oare ? Eu nu am decit certificat de producator .
Ați intuit bine.

fantianti

Kov iulian

Citat din: fantianti din Octombrie 01, 2019, 05:09:58 p.m.La acte necesare punctul C - copie inregistrare la registrul comertului- banui ca se refera la cei care sant PFA sau gresesc oare ? Eu nu am decit certificat de producator .

Merge ala pt persoane fizice.
Problema e la cei ce nu au inregistrat stupi pt noile numere la timpul potrivit si nu au acea adeverinta pt numere stupi(o copie) sa o puna la dosar.

tassevasi

Hai sa va zic  situatia  mea si a multor alora ca mine . Am fost pers fizica la ANZ cu un nr de stupi in primavara , intre timp  ca sa iau masura 6.3 din 26 iulie sunt IF si onoratii functionari i-mi spune ca sunt  neeligibil ca nu stiu unde sa ma incadreze la IF ori la pers fizica ,asa ca sunt scos din schema , dar stupii tot la mine sunt , tot eu plec cu ei si am contracte acum cu statul  daca-mi aproba masura . Mai intimpina aceiasi situatie  cei care  au trecut de la PFA la IF tot pt masura 6.3 .
 Fiind IF nu mai am atestat de la primarie actualizat ca pers fizica  , dar nu sunt inregistrat ca IF in 1 martie . Va dati seama in ce lume traim ? In loc sa spuna cine  e inscris la ANZ , sa ia banii, nu sa incurce  mai mult , ajungi sa crezi ca sunt unii ce gindesc numai strategii din astea  sa inpiedice accesarea lor .