• Welcome to Forum discuții Apiardeal. Please login or sign up.

prezentare

Creat de Paraschivescu Teodor, Ianuarie 11, 2016, 08:49:50 p.m.

« precedentul - următorul »

Paraschivescu Teodor

Salut Dane Layansi sunt o minune ierneaza de nici nu vad albina din februarie incolo o sa vad ce masuri de stimulare o sa iau iei iernand pe o vatra separata la munte e vreme destula pana la marele cules .

Paraschivescu Teodor

Iar acum la sfarsit de an urez tuturor membrilor acestui forum La multi ani ! O iernare usoara fara pierderi si multa moere in butoaie la anul ce va veni .

dan sebastian

La mulți ani !
Iernarea nu pare ușoară anul acesta conform prognozei meteo. Vedem după valul arctic dacă sunt probleme.
Unii colegi au trecut de 7 săptămâni fără zbor și ianuarie nu pare ok din punctul asta de vedere.
Eu am unificat ieri unul pt că am găsit matca moartă la urdiniș.
Că și în viața, cine supraviețuiește e prețuit !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Buna ziua .Cum naiba fac sa pun aci niste poze ? Am cativa nebuni rau daca ar fi fost toti stupi asa puteam sa trec de faza de începător asa raman tot unde sunt .Un an apicol de exceptie va doresc tuturor si multa miere de calitate .Cea mai mare bucurie a mea e ca nu am rapita in zona .

dan sebastian

Ai jos in stanga, sub chenarul unde scrii, atasamente si optiuni o rubrica atasamente si optiuni.
Dai click pe ea si la ataseaza choose file te duci pe ecran sau pe hard unde ai poza si dai postare.
E normal sa fie mai agresive primavara. Sunt babele care nu au altceva de facut. Se calmeaza in 2 saptamani cand dispar babele.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.