Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

Ignatov Andrei

Citat din: paul1 din Ianuarie 25, 2015, 09:34:33 AM
Tu esti sanatos ? La cap ... bineinteles ? :nono: :nono: :nono:
Cu ce mi-a tras-o Florin la editia trecuta ? Eu m-am retras de bunavoie din motive care ma privesc !
In logica ta, acum ar trebui sa te fac in fel si chip ! :nono:
In logica mea, esti doar un biet apus care nu se impaca cu stralucirea-i palida !
Te compatimesc ... sincer !

Oricine foloseste cuvantul "sincer"... minte in 200% din cazuri!
Intreaba-l si pe Lucian Avram, ca atunci am fost sa iau rame de la el si i-am spus despre ce este vorba (ca ti-am luat apararea)!
Faptul ca tu nu ai intrat pe forum si ca s-au sters acele postari, nu inseamna ca nu am dreptate (sau nu-ti pot dovedi cu probe)!
Sa trecem peste, nu mai conteaza!
Poti sa manaci toata mamaliga din lume, nu vei avea niciodata curajul si barbatia...

pharaonu75

Am rugamintea sa incetati cu injuriile si cu agresivitatea asta salbatica din postari. Eu m-am saturat sa tot sterg lăturile unora, doar pentru ca ei sa revina si mai inversunati, neintelegand nimic din faptul ca le-au fost sterse tampeniile. Mai am si altceva de facut si deja s-a ajuns prea departe! Daca sunteti prea infierbantati, faceti un dus... RECE!

Este un prim avertisment!

Chiar nu se poate discuta civilizat? Tineti neaparat sa dovediti tuturor ca mahalageala este adanc inradacinata in codul genetic al unora?Va rog sa fiti decenti!

In caz contrar, ma vad nevoit sa impart "pauze" in stanga si in dreapta, pana raman singur pe forum, dupa care, de plictiseala, ma banez si pe mine!

@State si pad3: pentru ca tot va roade o curiozitate, sa stiti ca Dragos a fost banat pe forumul asta mai mult decat va puteti imagina. Nu are deloc statut privilegiat, insa nu va fi niciodata banat pentru ca asa o cere unul care il face albie de porci iar apoi face pe mironosita si nu suporta sa isi primeasca raspunsul. Fiecare este banat pentru faptele sale, nu pentru placerea sadica a unora!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 09:20:24 PM


@State si pad3: pentru ca tot va roade o curiozitate, sa stiti ca Dragos a fost banat pe forumul asta mai mult decat va puteti imagina. Nu are deloc statut privilegiat, insa nu va fi niciodata banat pentru ca asa o cere unul care il face albie de porci iar apoi face pe mironosita si nu suporta sa isi primeasca raspunsul. Fiecare este banat pentru faptele sale, nu pentru placerea sadica a unora![/color][/b]

Faraoane, bata-i lunga si balta mare, asa e. Spor la treaba!  =D> Urmareste postarile si vezi care pe cine face albie de porci. Totodata te rog sa consulti ultima mea postare pe acest forum.
Legat strict de persoana mea si D2006, vezi cand m-am luat eu ultima oara de el. Si invers. In acelasi timp vezi care din noi este tavalit de atatea "mironosite" pe acest forum. Daca tot ai ajuns pana aici, vezi cate "mironosite" sunt injurate/jignite zilnic de D2006. N-am vazut pe nimeni sa stearga acele postari venite din grota.  Atata timp cat sunt aduse postari de pe Stuparitul, sunt jignit in toate felurile, da-mi dreptul la replica. Am acest drept. Daca tu zici ca nu am, inmoaie mopul si sterge laturile si voma lui D2006.
Concluziile le tragi tu.
Te/Va salut si numai bine!  :hi:

pad3

nu o sa gasesti in postarile mele invective sau injuraturi. iar cu postarile astea exotice ale lui dragos m-am obisnuit de mult.

cand iti ridica mingea la fileu intr-un mod asa copilaresc e greu sa te abtii de la ironii.

stii respectul pe care ti-l port asa ca... daca ai postat cu rosu ma voi opri (desi ar fi atatea de comentat  :D)
pace frate si scuze ca te-am infuriat  ^:)^
somnul ratiunii naste monstri

pharaonu75

Nu-i vorba de furie, dar in loc sa stam pe forum si sa discutam civilizat, ca niste oameni maturi si educati, asa cum ne pretindem a fi, sa dezbatem teme apicole, sa ne ajutam, sa ne sfatuim unii pe altii, eu nu fac fata sa-mi citesc mesajele private, unele pline de "urari de bine", iar altele cu rugaminti de a pune capat la tot circul asta, plus rapoartele de moderare pe fiecare postare a "inamicului". Toata lumea este deranjata de ceea ce posteaza altul la adresa sa, raporteaza imediat acea postare, insa uita ca are si el postari suficiente, la fel de "pestriţe", pe care nu le raporteaza. Chiar trebuie sa fim ca la gradinita? Nu mai exista limite? Nu mai exista autocontrol? Toti sunt mari si tari, toti sunt "supremii", nimeni nu mai accepta ca poate gresi iar altul sa aibe dreptate?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 09:46:08 PM
Toti sunt mari si tari, toti sunt "supremii", nimeni nu mai accepta ca poate gresi iar altul sa aibe dreptate?

Esti total off-topic si gresesti profund! Numai UNUL este mare si tare in apicultura! Inegalabil, inconfundabil, nemaintanlit!  :nebun:

Sa discuti civilizat e una, sa jignesti/injuri/importi conflicte e alta.  :bravo:


bio

#426
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 09:20:24 PM
Am rugamintea sa incetati cu injuriile si cu agresivitatea asta salbatica din postari.!

Nea' Pharaonu ... oare toata lumea este "incompetenta".....toti sunt "pinguini"......ba sunt bo9lnavi  ?..

... cum naibii,... cam toti au meciurile numai cu d2006 ?..

Hai sa gindim .....

pharaonu75

Nelule, daca aveti ceva de impartit, va rog sa o faceti pe PM! Nu pe forum, ca nu trebuie sa asiste si altii la discutiile voastre. Si asta e valabil pentru toata lumea. Spuneti-va pe privat tot ce va lasa inima...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:19:41 PM
Spuneti-va pe privat tot ce va lasa inima...

Asta trebuia adresata maretului apicultor.  :) Pentru ca el are intotdeauna ceva de spus, in modul caracteristic pleistocen. Voi chiar nu vedeti de unde se aprinde becul?

pharaonu75

Bineinteles, vrei sa ai ultimul cuvant... si spui despre Dragos ca se crede "suprem"!
"...el are intotdeauna ceva de spus"... tu, nu! :uimit:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:19:41 PM
Nelule, daca aveti ceva de impartit, va rog sa o faceti pe PM! Nu pe forum, ca nu trebuie sa asiste si altii la discutiile voastre. Si asta e valabil pentru toata lumea. Spuneti-va pe privat tot ce va lasa inima...

Dane, eu numai am raspuns ... si am raspuns exact pe subiectul-tema unde se arunca cu "tembelisme" de catre d2006 .
..unde il prind ca o ia peste aratura il "atentionez amical" .





pharaonu75

Dar astfel initiezi o "escaladare" a ostilitatilor. Daca ati fi mai putin "caustici" in limbaj, alta ar fi situatia.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2015, 10:30:39 PM
Bineinteles, vrei sa ai ultimul cuvant... si spui despre Dragos ca se crede "suprem"!
"...el are intotdeauna ceva de spus"... tu, nu! :uimit:

Ma refeream la modul general.
Tu ai citit postarile lui de pe topicul asta?
Bag seama ca va place si voua. Mocirla adica.

pharaonu75

Am citit tot... am acest prost obicei de a citi tot ce se scrie. Daca nu am intervenit, a fost pentru ca am considerat ca bunul simt mai reprezinta, inca, o limita pentru toata lumea. In privinta unora m-am inselat. Surprize-surprize!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

State

Am inteles. Nu conteaza ce varsa pe gura, adversarul trebuie sa detina la el mult bun simt si sa nu-i raspunda. Corect!  :nebun: