TARGUL APICOL CONSTANTA 26-28 Septembrie 2014 - prima editie

Creat de BIA Partner, Mai 05, 2014, 09:43:39 PM

« precedentul - următorul »

BIA Partner

 :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
BIA Partner Events si Stupina BIA organizeaza prima editie a Targului Apicol Constanta 2014 in perioada 26 – 28 Septembrie 2014 in parcarea hypermarketului REAL Constanta-Nord (Galeriile REAL situate in B-dul Aurel Vlaicu, nr. 168, catre Mamaia).
Detalii si inscrieri pe www.e-mierealbine.ro, www.biapartner.ro, [email protected], [email protected], tel. 0744 699 789.
:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:

PricopArthur

Miere multă şi inimă curată!

uve

Multumesc tuturor celor care mi-au vizitat standul la Constanta. Pacat ca vremea a  fost neprielnica. La 'rugamintile' fierbinti ale organizatorului si expozantilor ,  ploaia s-a oprit duminica iar rusii au mai domolit putin compresorul de aer incat si vantul a fost acceptabil. Am inteles ca la Constanta vantul bate doar de doua ori : o data 6 luni si a doua oara doar o jumatate de an ...Le doresc tuturor apicultorilor dobrogeni multa sanatate si multe realizari .Felicitari organizatorului , un om de toata isprava ! :hi:
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

PricopArthur

Domnule uve, va multumesc pentru ideea cu excentricul, prezentata la targ.
Pana la urma, pentru gaurirea letisorului superior nu va ramane decat spiralul?
Miere multă şi inimă curată!

uve

Ideea de a gauri prin aceeasi metoda leatul superior, cu o grosime de 18 mm, nu a fost abandonata. Se fac testari cu o varianta imbunatatita si anume o placa suplimentara care se lipeste de rama . Aceasta este bucsata cu stifturi elastice (deci variabil diametrul interior). Prin ea va trece acul (rola) de gaurire . Sper ca astfel acul sa nu mai urmareasca fibra lemnului si sa sufere deformari. Pana nu va fi testat suficient , nu va iesi pe "urdinisul " atelierului.
In privinta excentricului, cred ca orice apicultor il poate folosi in multe aplicatii
e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231