Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

bmdna

Citat din: roi_ag din Ianuarie 03, 2016, 04:05:31 PM
bmdna poti face cum zici tu in stationar dar in pastoral si pe pavilion , nu .

Cu siguranta in pavilion nu se poate proceda asa. Probabil ca nici in pastoral, cu mai multe deplasari nu se poate. E adevarat, ce spun eu este pentru stationar, dar cineva cu experienta pastoralului poate ar putea adapta cate ceva.
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

calmusdaniel

Janes cand vii la salcam o sa stam mai mult de vorba despre albine  :hi:

romikele

Acum puteti vorbi in liniste despre albine, si la vara despre gagici!  :rotfl:

janese

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 03, 2016, 04:15:21 PM
Janes cand vii la salcam o sa stam mai mult de vorba despre albine  :hi:
maaa..eu o sa te ascult,ca de mine sa ma aud sunt satul!!!zic doar daca imi ceri parerea,am trecut de faza cand vorbeam albine de dimineata pana seara  si nu ma mai saturam!!!dar si daca  o sa te vad ca te umfli in pene...te-am dat dracu imediat!!!multi zic pe camp ca sunt secretos si nu prea zic! dar stiu doar ce stie toata lumea!!!nimic mai mult...doar o groaza de dileme!!!

roi_ag

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 03, 2016, 04:07:42 PM
Pustu i-ti multumesc pt invitatie dar consider ca pe  live trebuie sa intre " profesionisti" nu unul ca mine cu stupi putini hraniti cu lingura.
Mai bine ramai aici . Am mai spus-o , aici ramane informatie scrisa pe care o gasesti repede si poarte ajuta pe multi , acolo
nu o gasesti . Am mai spus-o, asta iarna si faptul ca  racoleaza membrii de aici , intra pustu apiardealul moare . Administratorul
forumului nu are nimic de zis ?

janese

maa...roiag,la multi ani!!!
daca pui problema asa,am pierdut doua ore degeaba!!! ))/

roi_ag

Citat din: janese din Ianuarie 03, 2016, 04:29:20 PM
maa...roiag,la multi ani!!!
daca pui problema asa,am pierdut doua ore degeaba!!! ))/
La multi ani ! janese   :hi:, te astept c-am demult !

romikele

Părerea mea e că forumul și videochatul se completează.
Nu am avut intenția să fac forumul în special pentru audiență mare, ci pentru a exista un loc sigur unde cine are întrebări, să găsească la orice oră răspunsuri.
După cum am mai promis, voi începe sistematizarea și completarea informațiilor într-un material gen curs de apicultură, autor fiind comunitatea Apiardeal.
Toate imaginile și filmulețele vor fi strict de la și din stupinele membrilor.
Fiecare capitol după redactare va fi prezentat pe forum pentru corectare/completare/validare de către membrii cu mare experiență și mari rezultate în domeniu.

janese

Citat din: roi_ag din Ianuarie 03, 2016, 04:41:12 PM
Citat din: janese din Ianuarie 03, 2016, 04:29:20 PM
maa...roiag,la multi ani!!!
daca pui problema asa,am pierdut doua ore degeaba!!! ))/
La multi ani ! janese   :hi:, te astept c-am demult !
la cotitura????hai deschide un subiect sa stam amandoi de vorba!!! :cu plăcere: :cu plăcere:

janese

 :rotfl: :rotfl: :rotfl: au trecut 10 minute si nu zici nimicutza!!!! :i_love_you:  ce faci?te documentezi???

roi_ag

Citat din: janese din Ianuarie 03, 2016, 04:48:30 PM
la cotitura????hai deschide un subiect sa stam amandoi de vorba!!!
Nu la cotitura , pentru ca-mi place felul tau de a fi , a posta si oricum  tu te-ai descurca in orice situatie ! :wink:

janese

Citat din: roi_ag din Ianuarie 03, 2016, 05:00:02 PM
Citat din: janese din Ianuarie 03, 2016, 04:48:30 PM
la cotitura????hai deschide un subiect sa stam amandoi de vorba!!!
tu te-ai descurca in orice situatie ! :wink:
asta e in loc de un picior in cur!!!!! :)

Pustu

Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 03, 2016, 04:07:42 PM
Pustu i-ti multumesc pt invitatie dar consider ca pe  live trebuie sa intre " profesionisti" nu unul ca mine cu stupi putini hraniti cu lingura.
Probabil nu ati urmarit dar noi toti suntem incepatori . Andrei Ignatov a si spus ca are stupi din 2013 asa ca ...
Invitatia ramane valabila

janese

Citat din: Pustu din Ianuarie 03, 2016, 05:24:54 PM
Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 03, 2016, 04:07:42 PM
Pustu i-ti multumesc pt invitatie dar consider ca pe  live trebuie sa intre " profesionisti" nu unul ca mine cu stupi putini hraniti cu lingura.
Probabil nu ati urmarit dar noi toti suntem incepatori . Andrei Ignatov a si spus ca are stupi din 2013 asa ca ...
Invitatia ramane valabila


:rotfl: :rotfl:ignatovul are stupi dar cu intrerupere de pe timpul lui ceausescu!!!pustuleeee!!! :rotfl: :rotfl:  cand o auzi ala ca l-ai facut cu albine de doi ani!!!sa te tzii!!!
de ce l-ai adus pe andrei ign in discutie??? ce? la el m-am referit cand am zis despre tsh de aseara? :) ^:)^

calmusdaniel

Citat din: janese din Ianuarie 03, 2016, 04:26:37 PM
Citat din: calmusdaniel din Ianuarie 03, 2016, 04:15:21 PM
Janes cand vii la salcam o sa stam mai mult de vorba despre albine  :hi:
maaa..eu o sa te ascult,ca de mine sa ma aud sunt satul!!!zic doar daca imi ceri parerea,am trecut de faza cand vorbeam albine de dimineata pana seara  si nu ma mai saturam!!!dar si daca  o sa te vad ca te umfli in pene...te-am dat dracu imediat!!!multi zic pe camp ca sunt secretos si nu prea zic! dar stiu doar ce stie toata lumea!!!nimic mai mult...doar o groaza de dileme!!!
Eu vreau sa iau cuvintele astea ca pe o expresie pe care o folosesti cand nu-ti convine de cineva care se da mare.
Nu vreau sa cred ca acest context mi se adreseaza...