Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

dany 1

Salut  PUSTU,
Tot  o  idee  iti  dau  si  eu,  daca  ai  polizor  electric  nu-ti mai  trebuie  freza.  Te-ai  prins  ce  vreau  sa  zic?
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Pustu

Citat din: dany 1 din Aprilie 02, 2014, 10:51:29 AM
Salut  PUSTU,
Tot  o  idee  iti  dau  si  eu,  daca  ai  polizor  electric  nu-ti mai  trebuie  freza.  Te-ai  prins  ce  vreau  sa  zic?
nu prea
sanatate

dany 1

Daca  ai  un  polizor  electric , poti  face  acele  canale in  rama  in  partea superioara,  prin  polizare.
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Pustu

Citat din: dany 1 din Aprilie 02, 2014, 06:58:03 PM
Daca  ai  un  polizor  electric , poti  face  acele  canale in  rama  in  partea superioara,  prin  polizare.
parca nu-mi vine sa cred . ai vreo poza ceva ?
sa traiesti
sanatate si numai bine

crisian-nicolae

Citat din: Pustu din Aprilie 02, 2014, 09:47:43 PM
Citat din: dany 1 din Aprilie 02, 2014, 06:58:03 PM
Daca  ai  un  polizor  electric , poti  face  acele  canale in  rama  in  partea superioara,  prin  polizare.
parca nu-mi vine sa cred . ai vreo poza ceva ?
sa traiesti
sanatate si numai bine
Polizor unghiular s-au din cel de banc?

dany 1

Polizor  de  banc  cu  piatra  rotunda. Piatra  este  invartita  de  un  motor  electric,  pui  rama  sub  piatra  de  polizor  care  se  invarteste  si  faci  canalele  respective.
Tot  nu  m-am  facut  inteles?  Daca  nu ,  zilele  viitoare  pun  o  poza.
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

crisian-nicolae

Multa munca risc mare,se poate sa polizezi minile daca nu esti indeminatic si foarte atent.
Apropo de explicati,sunt lacatus de meserie lucrez cu fiare polizoare ri alte utilaje cu care daca nu sti sa lucrezi nu te iarta . :non

dany 1

Asa  este  NICOLAE,  trebuie  putina indemanare.  Eu  incercam sa  spun  ca  se  poate  realiza  acele  canale  in  rama  si  fara  freza , mai ales  daca  pui  o  piatra  de  polizor  mai  ingusta  decat  cea obisnuita.
Sanatate  multa!
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Pustu

Citat din: dany 1 din Aprilie 02, 2014, 10:01:18 PM
Polizor  de  banc  cu  piatra  rotunda. Piatra  este  invartita  de  un  motor  electric,  pui  rama  sub  piatra  de  polizor  care  se  invarteste  si  faci  canalele  respective.
Tot  nu  m-am  facut  inteles?  Daca  nu ,  zilele  viitoare  pun  o  poza.
acum am inteles . ai facut asa ceva ? cat dureaza la o rama si cat de adanc e canalul ?
cu prima ocazie probez
sanatate si numai bine

dany 1

Eu  am facut  pt  cineva  care  a  folosit  pasta  de  stimulare  CALMUS ,  tinand  cont  ca , canalele  nu  trebuiesc adanci ci mai  degraba lungi ,  se  fac  destul  de  repede. 
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

dany 1

Sa  nu  te  chinui  sa  faci  canalele  adanci ,  mai  ales  daca  vrei  sa  le  folosesti  pt  pasta  d-lui  CALMUS.  Dupa   cum  ai  vazut  dansul  pune  cate  o  lingura pe  fiecare  rama.  Eu  personal nu  am  folosit  astfel  de  rame ,  dupa  cum spuneam  mai  sus  am  facut pt  cineva,
Sanatate  maxima!
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

sandupop

Mie nu-mi vine sa cred ca se pot face canalele cu polizorul, indiferent de granulatia pietrei,  dupa o rama se infunda piatra cu rumegus si nu mai poti lucra cu ea.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

popa georgian


Pustu

va salut
azi in jur de ora 09:30 eram in targ la Bucuresti . aglomeratie mare . cred ca stia lumea ca maine ploua si sunt 10 grade . de toate pentu toti . nu am stat decat 10 minute . nu am gasit sarma de inox de 0,5 . nu am vazut colector de fund decat cel de la stupul de poliuretan . am cautat fugitiv . defapt cred ca eram singurul cumparator care alerga de nebun prin targ . am luat 1 kg de protofil cu 56 lei , 2 placi active pentru colectorul de fund cu 10 lei si 2 cutii de transport rame capacite cu 58 lei bucata . mi-ar mai fi trebuit cate ceva dar nu eram pregatit . as mai fi stat dar deja intarziasem 9 minute . sper ca la targul din toamna sa-mi iau revansa

Pustu

cutiile au distantiere din turnare si sunt pentru 8 rame
sanatate si numai bine