Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

Citat din: teoalbina din Octombrie 14, 2015, 06:43:57 PM
Citat din: calmusdaniel din Septembrie 06, 2015, 09:35:50 AM
Citat din: serban din Septembrie 06, 2015, 08:20:05 AM
Ați recomandat apivirolul. Cum l-ati dat? în sirop sau pulverizat pe rame? Există risc de furtișag în caz de pulverizare ziua? Ați observat îmbunătățiri ale familiilor de albine tratate anul trecut?

In toamna acum il dau  pulverizat pe  rame,in iarna il dau in pasta,si-n primavara dau si-n sirop si pulverizat pe rame.
Nu provoaca furtisag,iar imbunatatirea este vizibila. :hi:
Eu folosesc septol, in special in apa de baut pentru albine si uneori in siropul de stimulare. Nu cred insa ca are efect si impotriva varroa!

Are efect mai ales daca e pulverizat peste albina. :hi:

dan sebastian

Citat din: romikele din Octombrie 13, 2015, 05:19:39 PM
Eu nu înțeleg de ce albinele lui Daniel din filmul ĂSTA nu au învățat rugby ca astea de AICI  :rotfl:
Ale lui Daniel jucau în ofensiva (atac) și era ceva diferență de temperatură de cel puțin 15 grade. Se vede după cum erau îmbrăcați.
În plus albinele terminaseră de făcut țuica de pruna și se apucaseră de chef ...  =))
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

#1277
Care chef? Dupa cate prune  au mancat bulgarii cred ca au  stat numai la toaleta  =)) si ce nu stii tu  e ca cei de la
Ramnic sunt mai fuduli si nu pun izmene pe ei ierneaza cu fundul gol! =))

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

geo47

va prezint niste rame cu sala de masa :thanks:

calmusdaniel

Citat din: geo47 din Octombrie 17, 2015, 09:00:06 AM
va prezint niste rame cu sala de masa :thanks:
Ramele cu hranitor sunt foarte bune atat la stimularile cu pasta cat si la stimularile de primavara cu sirop cand albina nu are posibilitate sa ajunga la hranitorul mare.de unde le-a-ti luat? 

geo47


geo47

v-am trimis un mesaj pe pm nu aajuns sau calatoreste inca? :bzz:

dan sebastian

L-or fi șters virușii  ))/
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

geo47

nu domnu sebastian nu a vazut mesaju :lol:

dan sebastian

Trimitetimi-l și mie și va garantez ca ajunge la destinatie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

geo47

pai facem sala de mese la ramele pe care le aveti :yes:

bio


calmusdaniel

.....

calmusdaniel

Iata si ajutoarele mele la facut tuica :-)