Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Deparazitați nene stupăritul, că nu mă lasă antivirusu` să intru!  :sad: :uimit:

oroles

Eu v-am mai zis ca nu e virusat! E o vulnerabilitate la Apache/PHP. Sa faca si ei un upgrade la PHP. :D
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Eu n-am zis că-i virusat, ci că are paraziți... de mai multe feluri  =))

Antivirusu` nu vrea dom`le să mă lase, trebuie musai să comut pe linux, dar am rapoarte de trimis la Microsoft, așa că... altă dată!  :wink2: :hi:

oroles

Pune Bitdefender Free Edition. E mai bun decat Avast free pe care il ai acum. ;) Eu am renuntat la Panda 2015 cu licenta platita pentru Bitdefender FE. Panda scapa cam multi virusi pe la "crapaturi". In plus cu BitDefender uiti de configurari. Isi face bine treaba.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Avastu asta m-a scapat de multe belele, face update automat la aplicatii, blocheaza totul pe web si multe altele...

oroles

Avastul e bazat pe scanarea de tip euristic. Practic Avast e un minisistem de operare pe care se testeaza tot ce intra in sistemul tau de operare (Windows). Daca nu il afecteaza deloc atunci ii da drumul. Daca Avastul e afectat, atunci il blocheaza. In ciuda interfetei prietenoase si aspectuase, Avast foloseste tehnologie invechita. Chiar definitiile virusilor si update-urile pe care tu le invoci (Apropo, asta face si BitDefender FE) sunt dezvoltate intr-un limbaj de programare invechit. Se numeste VPX. E atat de vechi incat a trebuit sa imi intreb nevasta despre denumirea lui.  :rotfl: =)) Ea a lucrat mai mult in facultate pe el. Eu uitasem cum se numeste.


Ai aici mai jos cateva analize a unor producatori de antivirus:

https://www.virustotal.com/en/url/2d7f8d79cca042e455fced5e27511edc5101c65a8ca063814fe7a07710205ba7/analysis/
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Dragule, am o licenta originala de Bit Defender, dar nu o folosesc.
E destept la detectie, dar neputincios la rezolvarea unor probleme.
Avastu` asta invechit a fost singurul care mi-a "vindecat" doua computere atacate puternic, scanand inclusiv reteaua.
Inainte de a critica ceva, e bine mai intai a avea si a folosi!

Nu tot ce-i vechi e prosr!
Nu tot ce-i nou e bun!

:i_love_you:

Hai că ne ia Daniel la șuturi că i-am parazitat topicul!
Am să rog colegii să separe off-topicul în altă secțiune!!!

bio

Citat din: paul1 din Mai 12, 2015, 09:34:29 PM
....
Pai ... asta spuneam si eu . E o familie mediocra ! Lui i se pare ca-i foarte buna si-i pare rau de acest lucru ! :yahoo_cry:
Mare-i gradina ...  :cool:

Paule,  las-o ma in papucii  masii de treaba .... daca iau la mina postarile tale de foarte multe ori gasesti gasesti cite un motiv sa shicanezi membrii acestui forum .

....fa-ti o pagina personala si arata-le tuturor care ii futi aiurea la icre cu ce faci tu personal ... si apoi vor avea alta valoare  remarcile  tale.

MOTANUL

Citat din: paul1 din Mai 12, 2015, 08:43:13 PM

Domnule Daniel, va rog eu frumos ... o favoare, faceti o poza cu o familie puternica de la dumneavoastra, sa vada si Motanul ca se pot intretine si mai ales se pot face productii consistente cu familii care au 20 rame Dadant de albina din care 8-9 cu puiet si care ... nu roiesc.

Cu rame Dadant in magazie e mult mai usor. Ce face Daniel e mai greu - trebuie mult mai multa grija la magazie de 1/2. Întrebarea nu e asa simpla cum pare.
Avantajul mare la catul de 1/2 este ca obtii o selectie mult mai buna (obtii miere de salcam 99%); Dar e greu sa tii in frau o familie si trebuie multa echilibristica.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

calmusdaniel

Salcam 2015

calmusdaniel

.

calmusdaniel

De data asta cred ca am pus-o, ieri au fost 3 Kg  :nudie: :hi:

Dan Pașca

Salutare nea Daniel,foarte frumoasa stupina,multumim pt filmari si informatiii,speram sa fie bine la salcam.Sanatate si Caturi Pline :)

MOTANUL

Acum am vazut si eu ca nu mai ajunge tija la capac. In loc de 1 cat sunt 2 caturi.  :)
Exceptional a mers dezvoltarea familiilor  :)

La mai multe caturi pline!
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

dan sebastian

Ce frumos e când mai treci si pe acasă după o săptămână sau 2 de stat pe coclauri !
Miera se face in camp sau pădure nu pe net.
Vine ea si toamna si recuperam pe virtual tot. Am de privit o grămadă de filmulete pe care datorita lipsei de net si electricitate le ratez acum.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.