Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

tatar ady

Dl Calmus, vreau sa duc stupi mei intr-o locatie aflata la 8 Km de mine unde se afla mult alun si salcie.Am fost duminica trecuta   
si am vazut ca erau formate inflorescentele(amenti)la aluni.Azi am vrut sa-i duc ,dar am renuntat deoarece sunt doar 2 grade . La ce temperatura exterioara se pot transporta stupi?Imi este frica sa nu fie in ghem ,iar la transport sa cada albinele pe fundul lazilor si sa nu se mai ridice.

calmusdaniel

tatarady.In ziua cand ai o temp de 10-12grade,poti sa-i duci.Si prietenul meu de la Arad i-a dus de doua saptamani,si bine a facut.El i-a inchis dimineata si a plecat cu ei cand s-a ridicat temp la 12grade si nu a patit nimic.

calmusdaniel

La pescuit pe dunare

calmusdaniel

la pescuit

calmusdaniel

Cel mai bun bors la malul dunarii

calmusdaniel

Pt ca vremea e urata si albinele nu mi-au adus nici o boaba de polen, am  postat aceste poze de la Dunare, pt pescarii-apicultori.

dany 1

Frumoase  poze =D>
In  ce  zona sunt  facute?
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

calmusdaniel

dany 1.Sunt facute la Unirea in Calarasi.Ti-am aratat capturile mai mici,sirenele le aveam in plasa ,si somnul cel mare l-aveam in cort!

fiug1970

e vaduvita?pestele...
am luat mopul sa sterg balele de pe podea :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:

calmusdaniel

fiug 1970.Daca esti la fel ca mine,care as manca de trei ori pe zi peste,te cred!Mai ales saramura de crap cu rosii si ardei coapte si leustean!  :rotfl:

fiug1970

TACIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!LASA/MA SA DORM LINISTIT!!! :mad: :mad: :mad: :mad:
mi/e dor de o cafea facuta la jar,o ciorba de peste cu apa de Dunare si o Bergenbier...PRIETENII STIU DE CE!!!

calmusdaniel


nicomico

Sa traiesti Daniele vad ca esti si un bun pescar,dar cred ca la gatit sotia matale este experta.Ce ar fi sa ne dai si noua secretul acestei retete (pe topicul de retete culinare),ca prea mi-ai facut pofta.

PACO

Felicitari, esti pe gustul meu !

sandupop

Intersant...peștele asta....nu am mai vazut din asta cu piele rosie... =)) si furculita asta e de ..marcă.  lăsând gluma deoparte, mi-ai adus aminte de pescuit,  de abia aștept sa ii vina timpul, săptămâna asta o sa fac o revizie la mulinete....
Nu trageti!! ...Sunt incepator.