EVENIMENTE APICOLE 2014

Creat de cartus80, Octombrie 17, 2013, 09:49:57 AM

« precedentul - următorul »

Nelly88

Duminica dimineata nu mai aveau faguri in targ, am batut drumul degeaba. Rusinica!!!  :nono:


mmacreanu

Citat din: Nelly88 din Aprilie 07, 2014, 11:49:37 AM
Duminica dimineata nu mai aveau faguri in targ, am batut drumul degeaba. Rusinica!!!  :nono:

macar ai facut poze cu albinuta? :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

andreea_milca1989

       Cu ocazia Învierii Domnului vrem să va urăm toate cele bune: lumina în suflet, dragoste şi sănătate. Hristos a Înviat!
        Să va bucure Dumnezeu, să va dea sănătate, să aveţi continuitate, iar bucuriile să ţină la distanţă toate necazurile!
         Paşte Fericit!
Va invitam sa ne vizitati pe facebook la :
www.facebook.com/pages/Teclem-Prod/695962633770514
si pe noul site :
www.teclem-prod.com
Acces direct : http://www.teclem-prod.com/
Cu drag,
Teclem Prod-Mereu la dispozitia Apicultorului

romikele

Citat din: romikele din Ianuarie 22, 2014, 10:31:06 AM
Mesaj primit prin email:

CitatBuna seara,
Avem rugamintea de a inscrie in calendarul targurilor apicole 2014 si TARGUL APICULTORILOR BUZOIENI EDITIA A -IV-A in perioada 31 octombrie -1 noiembrie 2014.
Multumim!

Cu stima,
Carmen Cristian

Buna ziua,

Avem deosebita placere de a va invita la a IV -a editie a TARGUL APICULTORILOR BUZOIENI , care va avea loc in perioada 31 octombrie-01noiembrie in BUZAU, zona SALII SPORTURILOR.
Atasam invitatia oficila si va asteptam cu placere!


Cu stima,

Asociatia Apicultorilor Profesionisti Buzoieni

relutu

La Rm Sarat cand se organizeaza d-nu Roman,in caz ca nu ajungem la Buzau?

romikele


romikele

Citat
Avem deosebita placere de a va invita la TARGUL APICOL - VALENII DE MUNTE,
care va avea loc in perioada 24 - 26 octombrie 2014 in Parcul Monument din
centrul orasului Valenii de Munte, judetul Prahova.

Atasam invitatia, formularul de inscriere si o harta a zonei.

Pentru detalii suplimentare nu ezitati sa ne contactati prin mail sau la
tel. 0743.33.22.05


Va asteptam la Valeni la targ!


Multumesc frumos,
Catalin NITA

Partener
EUROMELLIS ACHIZITII S.R.L.
Valenii de Munte, Str. Berevoiesti, Nr. 77-79,
RO 106400, PRAHOVA, Romania

Mobil: (+40)743 33 22 05
E-mail: [email protected]
www.euromellis.ro

pharaonu75

E frumos la Valeni, acolo am crescut, dar din pacate nu pot ajunge la targ pentru ca in acea perioada sunt la targul de la Sighisoara.
Daca pe viitor se va gasi o solutie ca aceste targuri sa nu se suprapuna, voi raspunde prezent, cu mare placere, targului de la Valeni.
Stefan Orban a ajuns deja la a treia editie cu targul de la Sighisoara si are "ocupat" in calendar, in fiecare an, sfarsitul lunii octombrie.
Ca o sugestie, targul de la Valeni ar putea fi organizat cu o saptamana mai devreme, astfel incat la anul sa avem in octombrie "trilogia" Valeni-Sighisoara-Buzau.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

iar pe 8 noiembrie marea intalnire a stuparilor de la Craiova , un eveniment deosebit in peisajul apiculturii romanesti.

MirceaCalin

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 09, 2014, 11:39:37 AM
...Ca o sugestie, targul de la Valeni ar putea fi organizat cu o saptamana mai devreme...

Cu o săptămână mai devreme este acum Targul Apicol Deva (17-19 Octombrie)


pharaonu75

Cei de la Valeni, fiind nou intrati "pe piata", trebuie sa se informeze despre datele de organizare a targurilor apicole cu vechime si sa isi gaseasca o data care sa nu se suprapuna cu acestea. Daca targul de la Valeni se suprapune cu vreun targ "consacrat", risca sa nu aibe expozanti deoarece acestia vor merge acolo unde au mai fost si cunosc deja conditiile, clientela si volumul de marfa pe care o pot vinde.

Daca sunt seriosi si fac din organizarea targului o traditie, in timp, peste cativa ani, vor putea "lua faţa" altor targuri, fiind preferat de expozanti.

Un extraordinar exemplu de organizare il reprezinta targul de la Campina, foarte aproape de Valeni, care a avut o organizare ireprosabila an de an.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele


Gemelu

Deci la INDAGRA Bucuresti sa nu ne asteptam la prezenta producatorilor de echipament apicol?
Cand nu ai ce-ti place, sa-ti placa ce ai!

romikele

Cateva imagini de la Buzau, din ziua a doua (din pacate n-am putut fi prezent la inaugurare).

Restul vor fi postate intr-un slider, dupa o minima prelucrare - trebuie sa fim mai zgarciti cu resursele  :wink2:

romikele

Cu această ocazie Asociația Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană" anunță organizarea la Râmnicu Sărat a celei de a VI-a ediție a Zilelor apicultorilor râmniceni în perioada 7-8 martie 2015!