Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

bismark

    In orice partid sint si tradatori la noi ca la nimeni a doua zi dupa alegeri fug ca potirnichile spre locuri mai calde.Acest lucru arata ca nimeni din politica nu are un crez si ca daca s-ar da o lege prin care sa nu mai existe fuga de colo- colo ar fi cel mai bine.Eu dupa nume as putea sa fiu neamt dar nu mi-au placut niciodata nemtii care sint reci,dusmanosi si rar chiar ei intre ei se accepta.In blocul in care locuieste fii-mea pe scara nimeni nu se saluta sau sa fie prietenosi,are tot o romanca cu care se ajuta si mai vorbesc in rest sint ca niste straini.Am fost si in Germania  si in Austria acelasi tip de oameni.Asa ca totul este ca sa fie rau sa nu fie bine si noi romanii cred ca nu putem sa trecem cu vederea rautatile.Acum unii sint cautati si nu sint de gasit ca Ioha si Ghita care poate fi prin betoane ca a spus cu documente cine taie padurile.Om trai si vom vedea ce se va mai intimpla cu ambitiile unuia sau altuia.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

       In zi de mare praznic crestin va urez inca odata sa va mearga toate asa cum va doriti !!! Astazi lasam la o parte politica, patimile si sentimentele ( resentimentele ) de  ura, dusmanie, pizma, invidie etc. Sa ne gandim doar la lucruri placute si de viitor. Eu mi-am propus pur si simplu sa -mi amenajez in casa o sauna. Ma poate ajuta cineva cu un sfat ?

tinumaftei

Au fraterzizat ei de Crăciun germanii cu britanicii în prima linie a frontului în 1914 si erau inamici pe viață și pe moarte...

andreiu

        Armistitiul nostru iata a tinut 3 zile. De astazi armele se pun in miscare si va propun sa ghicim inainte de a se intampla, sa ne exersam flerul politic si cetatenesc. Ce va face azi presedintele ? Este sirianul agent de informatii dupa cum presupun unii ? Intra sau nu si un reprezentant nato in joaca noastra nationala de desemnare a premierului ?

andreiu

        Inainte sa ne dam cu parerea asupra acestor enigme, permiteti-mi sa urez din inima celor sarbatoriti de ziua numelui, Stefanii nostri, sa aiba parte de sanatate si putere de munca, spor in tot ce intreprind !!! La multi ani !!! :happy_birthday: : sampanie: :hi:

andreiu

       Revin la idea de a comenta ante factum evenimentele ce sunt in desfasurare. Pun la bataie 3 aluni altoiti anul trecut, pentru cel care intuieste cel mai bine ce se va intampla.

mape 48-petru manea

E u cred ca nominalizarea lui va fi Tomac pentru ca Sevil nu se incadreaza
Unde sa-ti trimit adresa mea pentru aluni ?  :)

bismark

    Mosilor,cocosilor ma faceti sa rid nu ne-am saturat 12 ani de securism  :nono: :razz: si dau un exemplu de un roman arab Arafat care a facut mai mult pentru tara asta decit basistii care au ingropat-o si vindut-o pentru ei.Poate o tatarca va fi un Stefan cel Mare al Romaniei care sa ne uneasca nu sa ne dezbine.Cum ar putea un moldovean ,,el fugitivo,, sa ne uneasca cind acolo nu au ramas decit mosii ca noi si rusii.Dupa cum stiu romanii nu au fost sovini niciodata fata de natiunile conlocuitoare nici pe timpul lui ceasca de unde apare acum acest sentiment?.Sint citiva care baga batul prin gard ca Base si alti citiva.Cu respect pentru romanii indiferent de nationaliate sa traim in pace si unire. ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ciucur

Eu cred ca Presedintele va solicita celor ce detin majoritatea desemnarea altui premier pe motivul ca actuala propunere este nepotrivita si poate fi periculoasa. Dar mai cred ca va trage de timp inca o zi cel putin.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

filip

Doamna Sevil o sa renunte..............
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

andreiu

       Petre, daca intuitia ta castiga, m-am documentat cam pe unde vine Carpinisul, asa ca voi face si oficiul de transport. Cred ca daca ajung la marginea satului, oricine ma va indrepta cu precizie spre casa gospodarului Petrica Manea.
      Gicule, ti-o spun cu o anume jena, pe mine, inlauntrul meu nu ma prea imbina, mai degraba ma dezbina gandul ca poporul neaos romanesc nu se poate administra. Ma intreb si eu ca tine : de unde oare un om echilibrat si corect, cum ma pretind a fi, am acest sentiment ?!

bismark

    Oare de ce acest popor o fi ales acum 2 ani un sas? nu este acelasi sentiment ca nu-i roman neaos cum spui si nici ortox cum pretind unii ca nu e Sevil. Eu nu l-am votat pe Ioha dar datorita numelui meu am simtit de multe ori si acum ura din cauza unora care sint de partea lui Base.Sa dea Domnul sa fie bine sa nu fie rau :razz: ca aici interesele straine primeaza nu vocea poporului.Cu respect ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

tinumaftei

Nu stiu ce va face KWI. Dar Dragnea nu va ceda, cel puțin în prima etapă. Sa o așteptăm!

andreiu

      In ceea ce ma priveste, desi m-am exprimat in mai multe randuri, cu diverse scenarii, acum merg pe mana lui Adrian Ciucur, cu urmatoarele precizari : Presedintele va cere o noua ( alta ) propunere din partea coalitiei, invocand motive de siguranta nationala, pe care evident ca nu le poate face publice. Aseara, intr-o emisiune tv, un senator psd care a fost ofiter de informatii a precizat acest lucru, cum ca pentru acest motiv nu se dau explicatii. Sunt date secret de stat si punct.

filip

Johannis nu a acceptat-o pe Sevil.
Cere o noua propunere. :D
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)