Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

      Sa vedem mai incolo, de-o fi timp, acum se aglomereaza lucrarile. Incep de luni curatirea pomilor la Dupapiatra, vreau sa fac si ceva stropiri, cu substante neotravitoare, indeosebi la ciresi. Apoi recoltarea sevei de mesateacan si ceva altoiri. In zilele calde ce vor veni, revizia si curatirea de primavara a stupilor.

bio

...nici nu mai avem nevoie de doctori la citi popi facatori de minuni avem.
Sa nu se trezeasca naibii francezii, nemtii sau englezii sa ne ia si popii ca raminem fara sistem medical in Romania .... =)).. sau daca ne ia popii tamaduitori poate ne trimit inapoi medicii... :wink:


andreiu

     Buna replica, Bio ! =D> =D> Eu am fost cu o doctorita la popi !

bio

.....naivitatea oamenilor nu cunoaste limite.... =))





dan sebastian

Cand medicina clasica nu mai da rezultate sunt buni si popii. Ei oricum te rezolva, ori te repara ori te ingroapa. Deci isi fac datoria cu brio. Sunt pt. orice creeaza speranta. E bine sa crezi in ceva, numai sa crezi.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

andreiu

      Sunt in plina campanie de realtoire a puietilor care nu s-au prins anul trecut si supraaltoiri pentru a obtine mai multe soiuri pe acelasi pom. Vremea este potrivita pentru aceasta operatie. Partea neplacuta este ca ma deplasez destul de greu pe terenul in panta.

andreiu

       Ieri l-am scos la o scurta plimbare prin gradina din deal, pe batranul meu tata. Nu a mai iesit din casa din toamna. S-a plimbat prin fata stupilor, a verificat si si-a dat cu parerea la mladitele proaspat altoite in ciresi si pruni. Are deja 99 de ani si 3 luni. Speram sa trecem suta.

mape 48-petru manea

La multi ani si sanatosi :hi:

ionut vlv

Multi ani pt tatal dumneavoastra!faceti tot posibilul sa-l tineti sanatos!multe invataturi trebuie sa fi mostenit de la dansul.atata timp cat ne traiesc batranii putem spune ca suntem inca copii.copiii cuiva.
se zice ca fiecare om are doua vieti.pe a doua incepe sa o traiasca in momentul cand isi da seama ca are numai una.

oroles

E o varsta apreciabila! La multi ani!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Ionut Ursachi

Multa sanatate si bucurie ! Sa ne pretuim parintii ..bunicii ... sunt de o valoare imensa !
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

Vyktor

Sanatate Mos' Andreiu! Vad ca in ultimul timp doar ne spionezi. Exista un motiv pentru care nu mai postezi? :hi:

dan sebastian

Are mult de lucru in stupina, ca toți de altfel.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Vyktor

Asa este. E mult de lucru,  totusi 3 luni mi se pare prea mult, sa nu spui nimic :uimit:

marian_6777

Andreiu... ne lipsesti. De ce esti suparat pe noi?
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.