Angajez stupar si ajutor cu carte de munca !

Creat de Bătrânul, Februarie 20, 2013, 11:54:38 AM

« precedentul - următorul »

vranceanul

De ce un an? asta-i teapa pe fata, cu carte de munca..... am mai vazut asa ceva. (cat despre armata am facut una f.  serioasa). Cei tineri nu cred ca stie cu ce se mananca.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

stefanescu

Batrane pune si tu o fisa postului sa vada tot omu ce il asteapta. Poate il angajezi pe post de stupar si dupa doua zile il anunti ca ai vandut stupii si trebuie sa sape santuri.
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

cristian bh

La cum,, miroase ,,treaba de aici de la distanta care ma aflu eu spun ca dupa ce trece anu sub coordonarea si instructia ,,batranului ,,fac pariu cu voi ca cel ce sta un an cu plata va vrea sa mai stea unul si gratis da pt asta trebuie sa ai mirosul fin atunci cand trebuie mirositi oamenii.. IGHEN batrane?

Bătrânul

In prezent este o stupina de 175 stupi de baza . Avem un stupar bun dar batran si bolnav . Cautam doi tineri modesti si cinstiti pentru a ne educa stuparii pina traieste batrinul. Anul acesta ne am propus prin inmultire si cumparare 500 stupi .  Vom face stuparit pastoral in tot sezonul apicol din delta pina in virf de munte la zmeure si inapoi la fineata . Dupa retragerea la vatra de iernare se va lucra in fabrica de stupi pina la inceperea sezonului. Nu cerem nici o cunostinta de stuparit . Cerinta este cinste si constiinta ca are de la cine invata , dar daca omul stie ne bucuram. Plata bineinteles ca este in raport cu VALOAREA OMULUI. Cristiane ai mirosul fin  :bzz:

tassevasi

   :) Adica sa aiba asa program ?
   Spunea  cineva care lucra la un patron strain , ca nu avea timp de o tigara ,  ca de foame si uita ,la citi stupi si munca avea in sezon .
   Dupa  aceia 2 luni co cu plata si iarasi la treaba .
  Dumneata ii mai inveti si timplarie ,ori comercianti ? :)
  Precis  o sa aveti de unde alege  citi or sa vina .
  Numai bine .

vali_szabo

Trebuia sa faca o criza de sefie, sa jigneasca si sa ne dea dracului pana sa poata raspunde(de altfel frumos).
Citat din: Bătrânul din Martie 02, 2013, 06:36:15 PM
In prezent este o stupina de 175 stupi de baza . Avem un stupar bun dar batran si bolnav . Cautam doi tineri modesti si cinstiti pentru a ne educa stuparii pina traieste batrinul. Anul acesta ne am propus prin inmultire si cumparare 500 stupi .  Vom face stuparit pastoral in tot sezonul apicol din delta pina in virf de munte la zmeure si inapoi la fineata . Dupa retragerea la vatra de iernare se va lucra in fabrica de stupi pina la inceperea sezonului. Nu cerem nici o cunostinta de stuparit . Cerinta este cinste si constiinta ca are de la cine invata , dar daca omul stie ne bucuram. Plata bineinteles ca este in raport cu VALOAREA OMULUI. Cristiane ai mirosul fin  :bzz:
Pacat ca pe aici sunt unii care sufera de grandomanie si nu se pot odihni pana nu bat cu pumnii in masa ca sa arate celor din jurul lor ce mari si ce tari sunt, calcand si umilid oameni fara motiv. Este un capitol numit "CINE SUNTEM". Mai degraba as vizita altul numit: "CINE SUNTETI". O ocupatie, o meserie atat de nobila, o patati cu... orgolii si nevoia prosteasca de a supune si de a avea dreptate. Adevarat, un miros fin....

cristian bh

Citat din: ValLi din Martie 02, 2013, 08:07:27 PM
Trebuia sa faca o criza de sefie, sa jigneasca si sa ne dea dracului pana sa poata raspunde(de altfel frumos).
Citat din: Bătrânul din Martie 02, 2013, 06:36:15 PM
In prezent este o stupina de 175 stupi de baza . Avem un stupar bun dar batran si bolnav . Cautam doi tineri modesti si cinstiti pentru a ne educa stuparii pina traieste batrinul. Anul acesta ne am propus prin inmultire si cumparare 500 stupi .  Vom face stuparit pastoral in tot sezonul apicol din delta pina in virf de munte la zmeure si inapoi la fineata . Dupa retragerea la vatra de iernare se va lucra in fabrica de stupi pina la inceperea sezonului. Nu cerem nici o cunostinta de stuparit . Cerinta este cinste si constiinta ca are de la cine invata , dar daca omul stie ne bucuram. Plata bineinteles ca este in raport cu VALOAREA OMULUI. Cristiane ai mirosul fin  :bzz:
Pacat ca pe aici sunt unii care sufera de grandomanie si nu se pot odihni pana nu bat cu pumnii in masa ca sa arate celor din jurul lor ce mari si ce tari sunt, calcand si umilid oameni fara motiv. Este un capitol numit "CINE SUNTEM". Mai degraba as vizita altul numit: "CINE SUNTETI". O ocupatie, o meserie atat de nobila, o patati cu... orgolii si nevoia prosteasca de a supune si de a avea dreptate. Adevarat, un miros fin....
O vorba ,,batraneasca'' :)spune :
GURA BATE FUNDUL :rotfl: :rotfl:

Bătrânul

Citat din: ValLi din Martie 02, 2013, 08:07:27 PM
Trebuia sa faca o criza de sefie, sa jigneasca si sa ne dea dracului pana sa poata raspunde(de altfel frumos).
Citat din: Bătrânul din Martie 02, 2013, 06:36:15 PM
In prezent este o stupina de 175 stupi de baza . Avem un stupar bun dar batran si bolnav . Cautam doi tineri modesti si cinstiti pentru a ne educa stuparii pina traieste batrinul. Anul acesta ne am propus prin inmultire si cumparare 500 stupi .  Vom face stuparit pastoral in tot sezonul apicol din delta pina in virf de munte la zmeure si inapoi la fineata . Dupa retragerea la vatra de iernare se va lucra in fabrica de stupi pina la inceperea sezonului. Nu cerem nici o cunostinta de stuparit . Cerinta este cinste si constiinta ca are de la cine invata , dar daca omul stie ne bucuram. Plata bineinteles ca este in raport cu VALOAREA OMULUI. Cristiane ai mirosul fin  :bzz:
Pacat ca pe aici sunt unii care sufera de grandomanie si nu se pot odihni pana nu bat cu pumnii in masa ca sa arate celor din jurul lor ce mari si ce tari sunt, calcand si umilid oameni fara motiv. Este un capitol numit "CINE SUNTEM". Mai degraba as vizita altul numit: "CINE SUNTETI". O ocupatie, o meserie atat de nobila, o patati cu... orgolii si nevoia prosteasca de a supune si de a avea dreptate. Adevarat, un miros fin....
Mai copile nu eu sufar de grandomanie ci TU ESTI UN FUSTRAT.  :nod: :nod: :nod:

cipriene

s-a cam deviat de la subiect, parerea mea  :roll:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

gelu

....salutare Mr. Batranul....urmaresc de mult timp forumul apiardeal...de unde am si prins microbul....lucrez de 10 ani in Vest si mi s.a cam acrit...sincer m.as retrage...nu.a asa tanar dar nu ma dau...as incerca bucuros sa va am sef...cred c.as avea ce invata...pe 10 apr.vin in concediu, poate va fac o vizita...as cumpara si cativa stupi....Sanatate multa....

Bătrânul

Citat din: gelu din Martie 04, 2013, 12:48:00 AM
....salutare Mr. Batranul....urmaresc de mult timp forumul apiardeal...de unde am si prins microbul....lucrez de 10 ani in Vest si mi s.a cam acrit...sincer m.as retrage...nu.a asa tanar dar nu ma dau...as incerca bucuros sa va am sef...cred c.as avea ce invata...pe 10 apr.vin in concediu, poate va fac o vizita...as cumpara si cativa stupi....Sanatate multa....
Eu sint numai mentorul afacerii . Seful este fabricantul Gergely Lorant tel . 0732715747 dar ma poti suna si pe mine pe 0732115599. Te asteptam la discutie.  :hi:

RazvanTi

inca unu' cu mentalitatea aia ceausista " nu ai facut armata nu esti barbat" .
igen... :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Bătrânul

Citat din: RazvanTi din Martie 04, 2013, 10:15:09 AM
inca unu' cu mentalitatea aia ceausista " nu ai facut armata nu esti barbat" .
igen... :hi:
Pe vremuri daca : nu te a educat parintii, daca nu te a educat scoala , daca nu te a educat comunitatea mai aveai sansa ca in armata sa inveti ce este ordinea lucrurilori . De geaba incerc eu sa inlocuiesc aci o gaura de 20 de ani de educatie si inca 20 ani de experienta ca toti cei care nu le au tot nu o sa inteleaga .  :nod: :nod:

RazvanTi

aaam inteles...
nu ai facut armata= nu esti educat.
bai astia sub 30 de ani NEEDUCATILOR!!!
dupa cum spuneam... igen :blah:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro