Targul apicol Slobozia 2013

Creat de stefy.costea, Ianuarie 18, 2013, 08:27:25 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: cipriene din Februarie 02, 2013, 09:22:30 PM
imi pare rau sa aud asta.
important este ca sunteti sanatosi si nu in ultimul rand, ma bucur ca ne-am cunoscut  :hi: :hi: :hi:

Asta este... dihania a sarit exact in fata masinii la intrare in Spataru, cineva zicea ca de mult face treaba asta, dar acum a facut-o lata... el a scapat ieftin , masina insa...

Si eu ma bucur ca am putut veni si ne-am cunoscut, poate de acum inainte vom putea reedita asemenea episoade, cat mai des si de durata.

cipriene

Doamne ajuta!
pe langa faptul ca la astfel de targuri gasesti cam tot ce-ti trebuie si la preturi bune, ne intalnim si apicultori din diverse zone cu diferite nivele de cunostinte.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

romikele


romikele


cipriene

ce bina ca a imortalizat cineva evenimentul  =D>
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

romikele

#110
Mai sunt 2 filmulete, insa urca cam greu pe youtube. Dar mai bine incet decat deloc... :wink2:
Episodul 3

02.02.2013 - Slobozia, ep.3

romikele


orbanstefan64

Citat din: romikele din Februarie 02, 2013, 09:18:13 PM


In imaginea de mai sus pharaonu tine in mana ceva ce seamana de la distanta a test de sarcina :rotfl:
... cine ghiceste ce e?
lanteta de transvazare
dane te descurci bine,asta ii tot pt mine? ...... =)) =))

romikele

P`asta n-a ciordit-o, a primit-o... iar ce-i de dar nu se da  :razz:

hulpustinel

Felicitari pentru cei care au filmat .Dar simpozion nu s-a organizat ,nu a filmat nimeni?

romikele

Eu n-am reusit sa intru in sala, era foarte mare aglomeratia... poate au reusit altii.

bio

Citat din: romikele din Februarie 02, 2013, 08:54:17 PM
bio in prim-plan  :hi:

Frumos la tirg....

Cunoscut colegii dupa Forum, stat la birfa si incarcat bateriile pentru programul ce va avea sa vina ..

bio

#117
Citat din: romikele din Februarie 02, 2013, 08:54:17 PM
bio in prim-plan  :hi:


In imaginea prinsa de dl.Romikle plateam manopera la fagurii achizitionati .
Ieri, simbata am cumparat un papuc de faguri..azi am cumparat un papuc de ANEL.

  Sa va spun ce m-i s-a intimplat cu ANEL-ul.
Vorbind cu diversi apicultori care l-au folosit, am inteles ca ar fi cel mai bun produs actual pe piata acest ANEL...si ANEL ar avea de vinzare la cel mai bun pret cei de la OVISAN. Luat legatura cu cei de la OVISAN, realizat intelegerea pentru 600 de kg si la tirg l-am luat adus la botul calului..:)
          .
Cind l-am vazut prima data ANEL-ul  imi parea ca o caramida, l-am pipait prin punga parea dur...incepusem sa ma intreb daca am facut o alegere buna.

Platit azi la ora 8 dimineatza marfa, incarcat in papuc si la ora 14-15 eram deja la stupi sa-l si dau. Eu de obicei prima turta o dau cam la sfirsitul lui februarie, dar anul acesta datorita temperaturilor ridicate am devansat cu 3-4 saptamini termenul .
Primul lucru care l-am facut cind am ajuns la albine a fost sa desfac o punga de ANEL sa vad ce si cum,... ca la prima impresie .....parea prea dur, aducea cu fostul fondant al ACA..:(.....dupa ce am desfacut si gustat am ramas foarte placut surprins de ANEL...efectiv se topeste in gura nu se simte nici un cristal de zahar, parca este unt, este de nota 10,..,.:). Cred ca este cea mai buna hrana solida care am luat pentru albine pina acum si am incercat destule produse de-a lungul timpului.

Recomand tuturor acest produs nou aparut pe piata noastra.

D006

#118
  De la restaurant ti-am spus ca este perfect realizat . Mai ramane sa evaluam rezultatele din teren.

PACO

eu am folosit acum vre o 5 ani si am fost multumit.