Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

Citat din: G. Iulian din Decembrie 27, 2015, 09:41:02 PM
Trebuie apreciat efortul de a face filmul. Multumesc Lucian! Sărbători fericite!  :hi:  :hi:  :hi:

  Sa stii ca nu a fost nici cel mai mic efort !!! A fost chiar o placere !!! Poate ca m-am grabit putin !!!
                                                        :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian

Atunci de ce nu pun toti filme?  :hi:  :hi:  :hi:

ves.lucian

  Poate ca nu le place , poate ca nu stiu sa le puna pe forum , poate sunt secretosi , poate sunt comozi , variante si variante !!!
            :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Primul ghiocel inflorit pe anul asta !!! Bine ca l-am vazut !!! Este in gradina si este singurul de acolo !!!
                                                                           :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Amneti ( sper ca am scris bine ) de alun si muguri de cires !!! Astia de cires sunt cam umflati !!!Asta este !!!
                                                                 :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Cristel

E surprinzator cat de mult s-au dezvoltat amentii de alun (parca prin februarie spre sfarsit dau polen). Iar despre mugurii de cires...cam devreme si periculos de dezvoltati!
Superb ghiocelul si mult prea precoce pentru vremea asta de iarna!
Sunt curios cum vor evolua pomii in primavara asta.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

stefan1

  Cred ca este un topic despre alun. Amentii si-i formeaza, parte din ei din toamna, fara a produce si polen. In primavara acestia pot sa dea polen inca din februarie, dar cu temperaturile de anul asta se poate da calendarul peste cap. Sunt o serie de flori care pot inflori in ianuarie-februarie. Si despre o parte din acestea s-a mai scris.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bucovineanu

Arinul da polen inainte alunului, dar cel putin la mine inca nu da semne ca ar vrea sa infloreasca. Cu toate ca au fost 2 luni de iarna calde, la aceasta data salcia este mai putin avansata decat in alte ierni calde. Urmeaza o perioada rece si incet ne apropiem de primavara.

stefan1

  Si arinele formeaza amentii din toamna si poate uneori da polen si in perioadele calde din ianuarie-februarie.
   http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7159.msg176375#msg176375
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ves.lucian

http://www.youtube.com/watch?v=hpWZbHm6taQ

                                        :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

dan sebastian

Astăzi este făcută filmarea ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ves.lucian

 Da , dragule !!! Pe film nu am cum sa pun data si ora !!! Astazi pe la ota 15 !!! Inca era soare !!! Temperatura afara , negativa !!! -3 , -4 , cam pe acolo !!!
                                       :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

dan sebastian

Sunteți norocos. La mine nu au început strășinile să curgă. Tot frig de crapa și pietrele.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

ves.lucian

  Fiecare , cum ii randuieste Dumnezeu !!!
  Sa te aiba Dumnezeu in paza Lui , pe tine si pe toata familia ta !!!
                                                   :razz: :razz: :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Mea Lucian si la mine a curs stresina dar la umbra era un frig de iti venea sa plângi
Multă sanatate si numai bine