Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

Donbazil

Sal'tare!
Luciane, eu asa am invatat ca daca altoiesc un pom mai batran de trei ani trebuie-musai sa-i las o ramura vegetativa ( cum e in poza a doua  pusa de colegul Crisian Nicolae), pentru ca altfel, radacina fiind prea dezvoltata si ramuri vegetative nemai-avand, n-are cine "trage" seva in sus si exista riscul ca altoii sa moara de foame....
Sal'tare!
Donbazil - Faget

ves.lucian

  am doi corcodusi facuti in 5 soiuri de prun !!! la fel i-am facut !!! adica fara ramuri tragatoare de seva !!!
  am citit si eu asta cu ramurile tragatoare de seva !!!
  am mai facut unul anul trecut in 12 ramuri !!!
  nu am avut la mine decat 9 soiuri de prun !!!
  e drept ca 3 din ele nu s-au prins !!!
  anul asta trebuia sa merg sa-l " retusez " !!!
  nu prea mai am cum !!!
  am ramas fara masina !!!
  te salut , nea Vasile !!!
   :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

   Nu-i nimic, mersul pe jos,face corpul sanatos, ceea ce iti doresc la zi aniversara, LA MULTI ANI, cu sanatate tie si familiei si tot ce-ti doresti sa se implineasca. : sampanie: : sampanie: :birthday: :cu plăcere: %%- :bzz: Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

crisian-nicolae


Marius-ursulakhe

La multi ani si sanatate maxima  :happy_birthday:   :birthday:        : sampanie:       =D>       :-c   :bzz:      %%-     :happy_birthday: 

fiug1970


ves.lucian

  multumesc frumos , dragilor !!!
  sa va dea Dumnezeu si voua tot binele din lume !!!
   :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Aurelian A.

"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

sandupop

Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Razvan HD

"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."

Vyktor

La multi ani Lucian
Sa fii sanatos.....si la punga gros  :happy_birthday:

Ionut Ursachi

La multi ani domnule Lucian . Si sa fiti tare in credinta ca pana acum si un apicultor desavarsit pentru noi incepatorii :) . :happy_birthday:
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

G. Iulian

La multi ani Lucian! Sănătate multă și putere de muncă și multe clipe plăcute alături de cei dragi.  :happy_birthday:  :birthday:  : sampanie:  :bzz:  :bzz:  :bzz:  :bzz:  :bzz:  =D>  =D>  =D>   :-c  :-c  :-c  :hi:  :hi:  :hi:  :happy_birthday:

Prieten cu Stuparii

La Multi Ani ! Domnul sa iti calauzeasca pasii prin lume , printre stupi , si sa te bucuri de sanatatea ta si a familiei tale .