Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  trebuie sa ne mai descretim fruntile !!! cum am putea altfel ???
  cu copiii mai vedem noi ce facem !!!
  duminica au fost la mine la tara si am uitat sa facem o poza impreuna , noi , barbatii !!!
  am uitat si gata !!!
  dar o fac eu pana la urma !!!
  si atunci sa vedem ce zice nora !!!
  ca o tot vad pe ecran ca-mi zambeste , dar nu vrea sa zica nimic !!!
  bine ca mai scrie din cand in cand !!!
  tare draguta , nora mea !!!
  sper sa nu se supere pe mine pentru ce am scris !!!  :rotfl: =)) :rotfl: :rotfl: =))
   :hi: :hi: :hi: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

sandupop

Sa fim cu totii sanatosi :yes: :yes:.... si sa putem gusta cate un pic de lichid de ala galbui si de 50 de grade :lol: :lol:..... cate o halba... macar ( de lichid). Toate bune!
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Kiwi Bee

Citat din: ves.lucian din August 19, 2013, 11:43:00 AM
am fost in gradina sa-mi aduc o rosie pentru micul dejun !!!
am ales una mai " bine cladita " !!!
si nu cred ca am gasit-o pe cea mai mare !!!

Genetic modificat.
Se vede si la tulpina, iar culoarea artificiala spune totul. Eventual daca...... dar totusi nu ....... sau poate daca eventual ar fi la minen bucatarie.........  =))  sa ma convind mai bine.

xvader

poate le-a dat api-uri de stimulare la rosiute de arata asa de bine  :D

ves.lucian

  api-apa si gainat macerat !!!  :hi: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

azi cand am ajuns acasa am gasit in iarba din gradina un musafir !!! e drept ca azi noapte au functionat aspersoarele !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

   E bine venit itimai trebuie unul si faci o pereche si gata o afacere cu cautare in Italia.Frumoasa ce o fi baiat sau  fata (vreo zina transformata,sa-ti aduca noroc).Cu respect si nu stii de unde sare norocul
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

  prietenul meu Bismark , eu traiesc cu convingerea ca nu exista noroc !!! exista doar voia lui Dumnezeu , iar daca cel rau ne supara , o face tot cu ingaduinta lui Dumnezeu !!!
  pentru unii este greu sa accepte aceste lucruri , dar judecatile lui Dumnezeu nu sunt tot una cu judecatile noastre !!!
  trebuie sa treaca un timp dupa ce ni se intampla ceva , bun sau rau , ca sa intelegem de fapt ca asa trebuia sa se intample !!!
  fiecare cu parerea lui !!!
   :hi: :hi: :hi: =D> :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:Bismark !!!
  poate nu ai observat ca am scris Bismark cu B MARE !!!
  ca doara esti prietenul meu !!!
   :rotfl: =)) :rotfl: =)) =D> =D> =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

am incheiat actiunea " BORCANUL " si am inceput actiunea " HRANITORUL " !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

treaba este ca am adaugat in sirop si drojdie inactivata !!!
si asta cam se lasa pe fund !!!
solutia cred ca am gasit-o !!!
am ridicat paharul hranitorului si am pus capacul hranitorului la locul lui !!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

am circulat putin spre Mures si am gasit un lan de floarea soarelui inflorita !!!
si cred ca albinele din poza nu erau acolo chiar degeaba !!!
daca nu altceva , macar polen daca aduc si tot este bine !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

    Ai dreptate Lucian, nu exista noroc, ci si-l face fiecare cu mintea si mina lui.Dumnezeu ne da minte,pricepere dar nu ne baga si in traista, am apreciat introdeauna priceperea ta si straduinta sa faci ceva pentru tine si ai tai,iar credinta te-a luminat sa obtii rezultate.Multumesc pentru apreciere cu toate ca uneori mi s-a parut ca esti citeodata greu de abordat,te-am inteles.Felicitari pentru ce ai facut si mult respect. :bravo: =D> ^:)^ :bzz: %%- : sampanie: :yes:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

  Bismark , ai fost , esti si vei mereu prietenul meu !!!
   :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian

Oamenii deosebiți știu să aprecieze oameni deosebiți.  =D>  =D>  =D>  :bravo:   :beer:

ves.lucian

azi am facut peste in folie !!! crapul a fost imbracat cu " legume " !!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!