dorindafi

Creat de dorindafi, Noiembrie 27, 2011, 05:56:24 PM

« precedentul - următorul »

dorindafi

de coronita nu sunt prea incantat
a fost diluat la fel si inaceleasi conditii dar in rame nu s-a prea cunoscut
ieri am dat siropul si astazi am verificat , se vede la rame
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

MARIUS_bc


dorindafi

eu mi-am facut datoria , sa vedem mai departe
http://www.youtube.com/watch?v=bg68ixqmKl8
unde ma aflu eu nu a prea plouat , nu se stie ca va fi
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

ma asteapta timpuri grele
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

oroles

Citat din: dorindafi din Iunie 29, 2016, 09:10:01 AM
ma asteapta timpuri grele
Daca ma uit bine prin debara gasesc: cornata, ciresata (2 variante: cirese dulci si amare), afinata, visinata, tuica de pruna, ceva Armilar si nu are cine sa le bea. :D Ba mai mult, prin frigider stau cateva sticle de vin, niste hidromel si bere. Hidromelul ramane favoritul meu. Un pahar in fiecare seara.

Anul trecut a fost un an bun pentru prune. La mine in zona suntem recunoscuti pentru prune. Daca ai nevoie de tuica de pruna de o tarie minima de 50-52 grade te aprovizionez eu.  =)) :rotfl:
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dorindafi

ma diavole , daca nu are cine ti le consuma si esti asa aglomerat sa-mi trimeti vorba ca vin eu cu taragotisti mei si o sa traesti cu impresia ca atrecut taifunul   =))  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dan sebastian

Și ce faci ?
Înveți taragotistii la băutură de super calitate?
Îți mai încarcă aia apoi stupii dacă țuică ta nu e la fel de tare ca a lui?
Dilema mi se pare irezolvabila.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

oroles

#789
Citat din: dan sebastian din Iunie 29, 2016, 07:00:42 PM
Și ce faci ?
Înveți taragotistii la băutură de super calitate?
Îți mai încarcă aia apoi stupii dacă țuică ta nu e la fel de tare ca a lui?
Dilema mi se pare irezolvabila.
Intamplarea face ca la tara la bunicii mei sa am si eu ceva "taragotisti". Li se spune "a lu' Taragot" si le au cu bautura. Ii mai foloseau parintii mei la treaba. Pana nu sugeau si ultima picatura de bautura dintr-un bidon, nu plecau. Strabunica lor si strabunicul meu erau frati (ca sa  ma dau de gol :P ). Un "Taragot" castiga din munca cu ziua mai mult decat un profesor cu doctorat.  Diferenta intre mine si el e ca el are banii pana la prima crasma. Acum, imi pare rau sa il dezamăgesc pe Dorin, dar pentru taragotisti am altfel de bautura. Degeaba le dai tuica de pruna ca nu ii simte gustul si nu o apreciaza la adevarata valoare. La astfel de taragotisti merge si tuica de boasca sau din zahar. Rad tot si trebuie sa se duca la cap si in picioare. Daca le dai un pahar iti promit ca fac orice treaba. Daca le dai doua se si jura ca o fac... De la al 3 le-a pahar in sus li se impleticeste limba in gura si nu mai fac nimic.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

dorindafi

 =)) e belea cu paharu 3
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

alta locatie , alte sperante
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

bismark

    Dorine,frumoasa poza artistic nota 10 dar dincolo e ceva de cules? si daca in afara de fin uscat mai este ceva.Fa o poza din spate sa vedem ce este in fata. La mine  in fata sint lanuri de FS .Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

si ultimul bombardament la toata stupina
CODUL  e   LEGEA
         0763650092