• Welcome to Forum discuții Apiardeal. Please login or sign up.

background forum

Creat de clucian, Septembrie 15, 2011, 01:23:36 a.m.

« precedentul - următorul »

clucian

Septembrie 15, 2011, 01:23:36 a.m. Last Edit: Septembrie 15, 2011, 01:28:37 a.m. by clucian
Salutare,

De la o vreme vad ca se schimba backgroundul la forum, adica poza aia din spatele forumului care sta fixa si cam periodic se schimba.
Am o problema, eu citesc pe forum mai mult si din cand in cand unele topicuri au multe pagini problema mea e ca in unele cazuri poza de la background are aceasi culoare cu cifrele 1, 2, 3, 4 ..... si se intampla uneori sa sar cateva pagini si e destul de enervant.

Daca e nevoie fac si cateva print screenuri !!

pharaonu75

Pozele din background se schimba periodic pentru a evita monotonia si pentru a da un aspect mai placut paginii!
Din pacate culoarea fonturilor este prestabilita, aceasta venind "la pachet" cu toate setarile temei vizuale!
Incercam sa identificam linia de cod care da culoarea acelor fonturi, pentru a opera modificarile necesare!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)
Sun Photo     YouTube

clucian

Septembrie 15, 2011, 01:48:04 a.m. #2 Last Edit: Septembrie 15, 2011, 02:14:28 a.m. by clucian
Nu e tot timpul asa, la unele poze de background este perfect, la altele e precum asta.

Trebuie sa seletezi ca sa vezi la ce pagina esti apoi click pe pagina urmatoare.

/// Later Edit, acum e altceva.

P.S. Multumesc

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)
Sun Photo     YouTube

clucian

Acum e si mai bine, se poate bune orice poza la background.

Sunteti foarte promti in comparatie cu altii  si asta e un mare plus,  se vede ca administratorii sunt deschisi la observatii.

Un mare plus zic eu, imi place din ce in ce mai mult acest forum.