Diferenta daca tot vorbim

Creat de dragos2006, Noiembrie 02, 2008, 11:37:57 AM

« precedentul - următorul »

catel

domnule drone, cred ca aveti ceva restante la unele intrebari pe un forum. oare care o fi ala? ati pus intrebari si ... de prin anul 2007, le-ati lasat balta. cred ca le-ati dat timp de gandire nu gluma  :rotfl:
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

Dle catel,
"
domnule drone, dupa dvs. cam cat ar costa 1kg de miere bio? hai sa fim seriosi nici mierea noastra nu ii chiar asa de ... poluata fata de altele. pb. este, inca, desfacerea, inlaturarea bisnitarilor. pe urma cred ca am putea vb de ... bio.
parerea mea. "
Daca la la postarea de mai sus va referiti tin sa va informez:
1.Postarea a fost facuta in data de 19 nov 2007 adicatele pentru dv cu un an inainte de inscrierea dv pe forumul citat care ati facut-o in data de 12/nov/2008.Daca ati depus atita munca mai trebuia sa faceti inca una sa vedeti cind este ultima mea postare pe forumul si ati fi vazut care e ultima postare.Chiar daca ma dau intelectual nu "expert"  nu am de unde sa stiu ca cineva pune o intrebare la care ar trebui sa raspund pe un forum pe care nu l-am mai frecventat.
2.Intrebari despre pretul mierii fie chiar si bio nu ma pasioneaza,asa cum nu ma pasioneaza nici capitolul subventii, datele personale ale userilor citi stupi au etc.Deci chiar daca stiu citeceva dar nu am sa va spun. Totusi cu putina inspiratie va puteti uita pe acest forum si o sa gasit pretul prosuselor bio si cred ca v-ar putea ajuta.
3. Deci deranjul e prea mare puteati folosi energia spunindu-va parerea despre postarea  pe care o pusesem cu ceva timp inainte.
Cu stima
PS. Si eu care credeam ca spuneti numele feromonului pe care il aminteam in postura anterioara.Apropo, care este parerea dv despre postarea facuta mai sus.

D006

ca sa nu ma trzesc pete ceva vreme dar ma ca ma trage cineva de mineca ca nu am raspuns la intrebare nr 1 de pe forumul apiardeal am sa spun ca feromonul cu pricina se numeste kairomone

balasbebe

Mie in afara de forum, nu prea i-mi place sa iau notite. Sunt atent la expuneri. Daca scriam, si faceam evidente in stupine, eram mai castigat. Pe lazi, mai scriu cu ceva marker permanent, care dupa o perioada se sterge. Tot ce scriu acum, in stupina, daca nu rezolv la timp, scriu degeaba, pe orice fel de evidente. Cel care are o stupina mare, stie ce inseamna scrisul, si evidenta. Nu pot sa nu zic ca nu ar fi si astfel de stupari. Aici pe forum, scriu, ca este gratis, am timp, si i -mi place. Daca stiu ceva zic, daca am o parere o scriu, dar nu m-am apucat sa pun intrebari, sa vad cine raspunde mai repede, sau cine este mai destept. Multi au renuntat sa scrie, sau nu vor sa scrie.
  Au reusit multi stupari sa ma cunoasca, atat de pe forum cat si de pe la diferite intalniri.  Daca nu era netul, ce ne faceam?. poate era mai bine, sau mai rau. Poate ca ne ocupam mai mult de stupina, decat de barfe, sau de afirmatii. Cu putina engleza, maghiara, sau alte limbi,  gasim tot ce vrem. Eu de cand fregventez, aceste 2 forumuri, am cam uitat sa mai caut si alte pagini, despre apicultura. Pana nu m-am logat, parca mai multe stiam. Cautam tot ce doream, si aflam, mult mai mult, decat  gasesc acum de pe forum. Barfe, intrebari fara raspunsuri, sau si ele eronate. Mai bine s-ar pune intrebari cu grila, si sa raspundem la ele. Poate ca asa ar fi si mai interesant. Eu pot sa dau orice raspuns, daca gasesc o informatie pe net. Sa nu uitam ca netul reprezinta si cosul de gunoi. Sa nu uitam ca la cos se pot gasii lucruri utile, adevarate, dar si altele pe care nu am unde sa le incadrez.