Târg Apicol Cluj Napoca 2011-2012

Creat de centrulapicol, Ianuarie 17, 2011, 12:34:22 AM

« precedentul - următorul »

licutza

spatiu mic,organizare proasta,poate la urmatorul v-a fi mai bine. :yellowcard:
licutza

Florin_Dan

Sambata a fost mare inghesuiala abia puteai sa te apropi de standuri . Daca era spatiu mai mare era mai bine, dar pentru inceput este bine. Apicultorii si-au facut plinul , expozantii si mai si, sa confirme.

iftimie

Domnule licutza,credeti ca este corect ca de la prima d-stra postare pe forum,sa-l blamati pe ing.Pandrea?Mai ales ca afirmati (in profil) ca sunteti clujean.Parerea mea este ca acest om trebuie felicitat si incurajat ptr.o eventuala organizare a unui altfel de  tirg .Indiferent ce se face la o manifestare de aceasta anvergura,trebuie sa tinem cont ca organizatorul este si el un om ce nu poate fi omniprezent la fiecare stand.Ca nu poate fi pe placul tuturor.Daca tirgul ar fi fost o catastrofa organizata,dar organizatoarea ar fi fost d-na Udrea ,care si-ar fi etalat vreo 2 tinute de gala,s-ar fi pozat cu vizitatorii intr-o baie de multime,lumea era supermultumita,iar tirgul declarat  ca un real succes.Dar asa ,nu v-a placut!
Poate editia a 2-a o organizati mai fain d-stra.Vedeti ce inteleapta a fost doamna care a facut pozele?Nu a facut aprecieri pro sau contra.Asa ca va rog,poate o sa retractati (reformulati) aprecierea postata.
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: sas angelica din Februarie 28, 2011, 12:49:07 PM
eu am ajuns la targ sambata la ora 9,00. de la 9 si pana la 12 m-am tot invartit, am tot admirat, am mai si cumparat cate ceva si-am tot facut la poze. deci, targul a fost foarte bine aprovizionat, dar daca are cine cumpara si marfa se termina. si, sambata a avut cine cumpara. au fost standuri unde, ca sa fac poze trebuia sa-i rog pe cumparatorii-vizitatori sa-mi de-a voie.
felicitari d-lui Pandrea. desi a fost primul targ la care am participat, eu cred ca in scurt timp va fi reprezentativ pentru Ardeal. imi dau cu parerea pentru ca m-am uitat la pozele postate pe forum la alte targuri si, cred ca cel de la cluj a fost bine organizat  si administrat. :bravo:

- dupa poze, cam putini expozanti
poate unii cam sceptici, deoarece a fost prima editie
- dupa spusele unora, ca s-a terminat marfa, asta e vina expozantilor ca nu vin pregatiti, unii prefera sa vina cu putin si sa vanda tot, decat sa vina cu mult si sa se mai intoarca cu marfa acasa (gresit)
- faptul ca in ultima zi expozantii inchid standurile de la jumatatea zilei, desi ziua e declarata de targ toata, asta e vina organizatorului. incercati sa faceti ceva si pentru expozanti, o masa festiva , ceva sa fie atrasi sa stea pana in ultimul minut declarat de functionare. sa stiti ca asta e valabil la toate targurile indiferent de specificul lor
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

licutza

Domnule iftimie,nu blamez pe nimeni si raman la parerea mea;spatiu inadegvat,expozanti putini,etc.Cum spuneam poate data viitoare. %%-
licutza

Fidi

si eu m-am simtit minunat,fiind si primul targ la care am fost si eu, participant!!!!Am cumparat cam tot ce aveam nevoie,la preturi, mult,mult mai mici ca la Apicola!!Felicitari si la multe,multe editii!!!

Fidi

AAAAA,felicitariile mele speciale,d-lui pop iosif,CIPRICOM,pt.cei mai tari stupi(mobila,nu alta!!)pe care i-am vazut in viata mea!!!!!
Respecte,Apifonda,comportament de gentleman!!!
Pacat ca nu a venit D-lul Dragos!!!!(avem atatea in comun)!!!!!

mape 48-petru manea

Multumesc d-na Angela
Stupi Batranului nu i-ati pozat ?

sas angelica

nu stiu care sunt "stupii batranului". eu am facut poze la toate standurile unde am reusit sa ajung prin aglomeratie. daca nu sunt pozati si au fost la targ inseamna ca nu am ajuns la ei.  :hi:
imi cer scuzele de rigoare, imi fac autocritica si promit sa nu se mai intample. si-mi dau  :redcard:
la urmatorul targ o sa-i caut si o sa-i pozez.
Carpe diem!

pharaonu75

Mape a facut o gluma... stupii Batranului nu au fost la targul de la Cluj!
Nu aveti de ce sa va dati cartonasul rosu, ati facut destul de multe pentru a ne arata si noua ce a fost pe la targ!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

sas angelica

am cateva intrebari pentru cei care il blameaza pe domnul inginer Pandrea (desi nu il cunosc decat din postarile de pe forumurile de apicultura):
1. a-ti organizat vreodata o petrecere? oricat de mica, dar pentru prima data.
2. la sfarsitul ei nu a-ti avut impresia ca a-ti fi putut face unele lucruri in alt fel?
3. nu va puteti pune in locul dansului si sa va dati seama ca a initiat inceputul unei traditii?
4. chiar credeti ca ceea ce faceti voi place tuturor? intrebati-i pe cei din jurul vostru si va ve-ti minuna de raspunsurile primite.
:redcard:
Carpe diem!

Florin-braileanul (FlorinI)

felicitari pentru ce a reusit sa faca
eu stiu ce inseamna sa organizezi
multumim pentru poze
comentariile mele nu au fost deloc rautacioase, daca asa au parut, scuze
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

gheco

Unii multumiti, altii carcotasi.Asa este lumea.
Inginerul Pandrea este tanar si pentru editiile viitoare va tine seama la micile neajunsuri si targul va castiga in calitate.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

Florin_Dan

Multimea la cumparaturi.

sas angelica

Citat din: FlorinI din Martie 01, 2011, 12:02:04 AM
felicitari pentru ce a reusit sa faca
eu stiu ce inseamna sa organizezi
multumim pentru poze
comentariile mele nu au fost deloc rautacioase, daca asa au parut, scuze

comentariile dumneavoastra sunt obiective. oricum, nu la dumneavoastra ma refeream cu cartonasul rosu. :hi:
Carpe diem!